Pawłowicz, Drzewiecki, Kostrubała, Szymonik - Leszczak, Piszczek 2x, Bartos, Nowak.

Piszczek (82, druga żółta).

Widzów 250.

GARBARNIA: Drzewiecki - Szymonik , Baliga, Kalemba, Pawłowicz , Kaczor (78 M. Górecki), Masiuda, Kostrubała , Stokłosa, Siedlarz (62 Wcisło), Ogar.

PORONIEC: Królczyk - Nowobilski (46 Zielonka), B. Piszczek , Pluta, Senderski, Łybyk, Bartos , Kępa, Nowak , Leszczak (90+3 Dudzik), Łyduch (86 Prokop).

Mariusz Stokłosa przeprowadził akcję, po której Tomasz Ogar zdobył kontaktowego gola dla Garbarni.

02.05.2015 (JC)

Mnóstwo emocji towarzyszyło dzisiejszemu meczowi na Rydlówce. Poroniec dysponował dwubramkową zaliczką, ale w osłabieniu liczebnym po drugiej żółtej kartce dla Bartłomieja Piszczka nie zdołał zachować tego kapitału. Remis najbardziej zadowolił rywali z czołówki tabeli.

Po dośrodkowaniu Szymonika mógł szybko otworzyć wynik Kaczor, ale piłkę po jego strzale głową sparował Królczyk. Wkrótce skapitulował Drzewiecki. Z kornera popisowo dośrodkował Nowak, a z najbliższej odległości skutecznie „główkował” Pluta. Nowak, Pluta… Jeszcze niedawno grali w Garbarni, podobnie zresztą jak kilku innych zawodników aktualnie broniących barw klubu z Poronina.

Od pierwszego gwizdka iskrzyło, i to mocno. Dość powiedzieć, że już w pierwszym kwadransie ukarano żółtymi kartkami aż czterech graczy. Byli to Pawłowicz, Drzewiecki, Leszczak i Piszczek. W przypadku ostatniego z wymienionych, też ekspiłkarza „Brązowych”, miała mieć ta kara dalsze konsekwencje, akurat w ostatniej fazie meczu.

Pluta śmiało mógł w 25. minucie ustrzelić dublet. Tym razem stoper Porońca znów wypalił w poprzeczkę, ale w przeciwieństwie do sytuacji z 10. minuty piłka nie wpadła do siatki. Garbarnia nie stworzyła w tej fazie spotkania tak dogodnych okazji. Podejmowali próby Kaczor, Ogar czy Siedlarz, lecz bez skutku.

Krótko po zmianie stron „Garbarze” stracili kolejnego gola po stałym fragmencie gry. Rzut wolny egzekwował Bartos, Piszczek na raty próbował pokonać Drzewieckiego, ale zdaje się, że ostatecznie podwyższył wynik Łybyk. Poroniec zdawał się być bezpieczny, lecz ten układ zmienił się w 66. minucie. W akcji uczestniczył Pawłowicz, zaś kluczowe znaczenie miała szarża Stokłosy, który po minięciu rywala idealnie wyłożył piłkę Ogarowi. Ten bezapelacyjnie dokonał reszty.

W 79. minucie kolejny były „Garbarz”, Leszczak, mógł postawić kropkę nad „i”. Sytuacja była dogodna, czasu i miejsca do oddania skutecznego strzału nie brakowało, ale uderzenie było wyraźnie nieudane i zarazem niecelne. Chwilę później odważnie przedarł się lewą flanką Stokłosa, którego powstrzymał nieczystym wślizgiem Piszczek. Arbiter długo ociągał się z ukaraniem winowajcy, w końcu to uczynił. Piszczek musiał w trybie nadzwyczajnym udać się do szatni, a drużyna radzić sobie w osłabieniu kadrowym.

W 88. minucie kluczową rolę dla ostatecznego podziału punktów odegrał Kalemba. Przygotował on sobie grunt pod zaskoczenie Królczyka z dystansu, ratując remis dla „Brązowych”. Kalemba w siódmym niebie, Królczyk totalnie załamany, bo nie ustrzegł się kosztownego błędu. Tak bywa…

Już w przedłużonym czasie meczu Masiuda dograł do Wcisły, ten jednak nie zdołał dokonać prawdziwej rewolucji w meczu, którego losy zmieniały się jak w markowym thrillerze.

Zapis relacji on-line:

Skrót spotkania

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Partyzant Radoszyce 6-1<<<