B. Piszczek, Prokop, Bartos, Zielonka - Siedlarz 2, Pawłowicz, Kowalski, Masiuda.

PORONIEC: Jękot - Nowobilski (48 Dudzik), Bartos , B. Piszczek , Senderski, Zielonka , Prokop (75 Łybyk), Lizak, Leszczak (84 Kępa), Kmiecik (62 Gadzina), Żurawski .

GARBARNIA: Sypniewski - Kalicki, Kowalski , Kalemba, Pawłowicz , Kaczor (89 Wcisło), Masiuda , Nowak,
 Siedlarz
, M. Górecki (75 J. Górecki), Ogar.

28.09.2014 (JC)

Dzisiejsza konfrontacja Porońca Poronin z Garbarnią Kraków Kraków - pierwsza w historii obu klubów - zakończyła się po myśli gospodarzy. Wysoko aspirujący podopieczni Marcina Manelskiego już do przerwy prowadzili po golach Piszczka i Zielonki. Po zmianie stron do tego grona dołączył snajper wyborowy, Żurawski, trafiając na 3:0. I takim wynikiem zakończył się mecz, po którym drużyna z Poronina plasuje się na 3. miejscu trzecioligowej tabeli.

Niedzielny mecz miał specyficzny kontekst. Oto w szeregach Porońca wystąpiło aż czterech byłych zawodników Garbarni: bramkarz Jękot, defensorzy Piszczek i Senderski oraz pomocnik Leszczak.

I właśnie rutynowany Piszczek, który właśnie wyleczył kontuzję, jeszcze w pierwszym kwadransie otworzył wynik. Gol padł po rzucie wolnym dla Porońca i strzale głową wysokiego stopera. To nie był jedyny zysk bramkowy gospodarzy. Krótko przed zakończeniem pierwszej połowy na listę wpisał się Zielonka, który z odległości ok. 10 metrów przytomnie wykorzystał okazję powstałą po składnej akcji.

Ale kłopoty Garbarni, która kilkakrotnie próbowała nękać Jękota strzałami z dystansu, polegały nie tylko na stracie dwóch goli. Oto w 33. minucie murawę musiał opuszczać Siedlarz, co było konsekwencją ujrzenia dwóch żółtych kartek. To nie zwiastowało dla „Brązowych” korzystnego epilogu wyprawy na Podhale.

Mimo osłabienia liczebnego „Garbarze” osiągnęli po pauzie przewagę optyczną. Starali się zmienić wynik m. in. Kaczor, Kalemba, Ogar czy Masiuda, ale żadna z tych prób nie odniosła skutku. Poroniec szukał szansy w kontratakach i osiągnął cel, gdy piłkę do siatki posłał Żurawski.

Zdjęcia Pana Macieja Zubka na portalu:

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<