Jakub Kupczak oraz Krzysztof Olchawa i Krzysztof Ziaja (KS Nowy Sącz).

Kamil Maślanka - Petar Borovićanin, Patryk Serafin, Tomasz Ogar.

POPRAD: Adrian Jękot - Tomasz Bomba, Kamil Maślanika , Mariusz Merklinger , Krzysztof Podgórniak, Dawid Polański (90 Mateusz Fabisiak), Piotr Zachariasz, Wojciech Janur, Maciej Sobas, Sani Abubakar, Sylwester Tokarz.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Damian Szymonik (57 Norbert Piszczek), Kamil Moskal, Krzysztof Kalemba, Petar Borovićanin - Mariusz Stokłosa (61 Marcin Cygnarowicz), Karol Kostrubała, Patryk Serafin , Piotr Ferens (68 Jakub Wcisło) - Tomasz Ogar , Marcin Siedlarz.

Przy piłce Mariusz Stokłosa. Zdjęcie z meczu Garbarnia - Poprad 0-1 (16 maja 2015).

7.11.2015 (AB)

Trzecioligowa drużyna Garbarni przegrała w Muszynie z Popradem 0-1. To było szóste w tym sezonie zwycięstwo gospodarzy na własnym stadionie. Z 23 ogółem zdobytych punktów podopieczni trenera Marcina Manelskiego aż 21 "ugrali" właśnie na boisku przy ul. Słonecznej.

Brązowi bardzo dobrze "weszli w mecz". Już w 1. minucie w sytuacji sam na sam z Adrianem Jękotem znalazł się Marcin Siedlarz. "Kocur", który pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Garbarni, wykazał się świetną interwencją.

W trakcie dalszych minut spotkania Jękot potwierdził, że w meczach przeciwko swoim byłym zespołom zawodnicy potrafią wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. A jeśli chodzi o bramkarzy, to takie spotkania bywają pod tym względem bardzo interesujące.

W 3. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Ogara Siedlarz próbował strzelać głową, odbita od ziemi piłka znów wylądowała w rękawicach Jękota. W 5. minucie po raz trzeci przed szansą zdobycia gola stanął Siedlarz, tym razem posłał piłkę obok bramki.

W 7. minucie Patryk Serafin zdecydował się na niesygnalizowany strzał z odległości ponad 25 metrów, zmierzającą pod poprzeczkę piłkę bramkarz gospodarzy przeniósł nad poprzeczką. W 13. minucie Petar Borovićanin uruchomił na lewym skrzydle Piotra Ferensa, ten wpadł z piłką w pole karne i zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale futbolówka nie znalazła właściwego adresata.

W 14. minucie zamknięci do tej pory na własnej połowie gospodarze przeprowadzili pierwszą groźną akcję, jednak Dawid Polański - najwyraźniej zaskoczony, że piłka oparła się interwencji Krzysztofa Kalemby - posłał ją obok słupka.

W 32. minucie po dośrodkowaniu Ferensa obrońcy Popradu zaopiekowali się futbolówką i z groźnie zapowiadającej się akcji Młodych Lwów nic nie wyszło.

W 33. minucie jeden z obrońców gości wyekspediował piłkę na korner po strzale Sylwestra Tokarza. Po rzucie rożnym Serafin interwencją na linii bramkowej zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką Marcina Cabaja. W 37. minucie faulowany w polu karnym Popradu był Siedlarz, jednak arbiter inaczej zinterpretował starcie "Rkiego" z obrońcą gospodarzy. W zasadzie nie zinterpretował go wcale...

W 40. minucie Cabaj wygrał pojedynek sam na sam z Polańskim, który głową próbował zdobyć gola. W 44. minucie Ferens zza pola karnego strzelił tuż nad spojeniem.

Drugą połowę mocnym uderzeniem rozpoczęli gospodarze. Z rzutu wolnego w bocznej strefie boiska Krzysztof Podgórniak dośrodkował na głowę Mariusza Merklingera, który pomimo asysty dwóch obrońców Garbarni umieścił piłkę w bramce.

W 52. minucie szansę na pokonanie Cabaja zmarnował Polański, który mocno naciskany przez obrońcę Garbarni umożliwił jej bramkarzowi wychwycenie piłki. W 54. minucie Ferens uderzył kąśliwie z boku, jednak Jekot był na posterunku.

W 67. minucie z rzutu wolnego z 18 metrów po faulu na Ogarze, w swoim stylu przymierzył Krzysztof Kalemba. Potężna bomba "ześliznęła" się po palcach bramkarza i obiła słupek.

W 73. minucie Kalemba strzelał z dystansu, jednak obok bramki. W 77. minucie Siedlarz posłał za mocne podanie w kierunku Serafina. W 82. po kornerze Marcin Cygnarowicz bardzo mocno strzelił zza szesnastki, Jękot ze sporym trudem sparował piłkę na kolejny rzut rożny.

Po nim w dużym zamieszaniu w polu karnym gospodarzy do bramki trafił Ogar, jednak arbiter odgwizdał zagranie ręką Kamila Moskala. Z wysokości trybun wydawało się, że wcześniej nieprzepisowo zagarnął piłkę jeden z gospodarzy, ale decyzja sędziów była inna.

W 90. minucie Jękot sparował na korner strzał Ogara, do którego zagrał piłkę Siedlarz. Ten drugi w czwartej minucie miał szansę na wyrównanie, jednak jego strzał głową nie przyniósł oczekiwanego przez Garbarzy rezultatu.

Mecz można wygrać, przegrać lub zremisować. Z przebiegu gry Młode Lwy na porażkę z pewnością nie zasłużyły. Gospodarze zgotowali jednak podopiecznym trenera Mirosława Hajdy zimny prysznic, przeciwstawiając im na boisku proste środki, podparte niesamowitą ambicją i wolą walki o każdą piłkę.

W szeregach gości zabrakło dziś pauzującego za kartki Łukasza Pietrasa, który za ostatnie swoje występy zbierał bardzo dobre recenzje. Bez niego Garbarnia gorzej radziła sobie w środku pola, zastrzeżenia musiała budzić także skuteczność Brązowych.

Zespołowi Popradu należy pogratulować zwycięstwa odniesionego w spotkaniu z liderem. I chociaż piłka nożna jest grą zespołową, to gospodarze mieli dziś w sowich szeregach człowieka, który mocno się do wygranej przyczynił. Adrian Jękot był w bramce naprawdę ostatnią instancją muszynian.

Zapis relacji on-line:

>>>9 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 2:2 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

>>>8 kolejka: Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 4:0 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>7 kolejka: Łysica Bodzentyn - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Garbarnia - Hutnik 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

>>>5 kolejka: Spartakus Daleszyce - Garbarnia 2:1 (1:1)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 2:1 (2:1) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Cracovia II - Garbarnia 2:2 - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>2 kolejka III Ligi: Garbarnia - Korona II Kielce 3:1 - zdjęcia<<<