GARBARNIA: Damian Drzewiecki - Damian Szymonik, Tomasz Baliga, Krzysztof Kelemba, Mateusz Pawłowicz, Mariusz Stokłosa (46 Tomasz Liput), Marek Masiuda, Karol Kostrubała (55 Tomasz Kalicki), Piotr Kaczor (67 Piotr Ferens), Marcin Siedlarz (59 Michał Górecki), Tomasz Ogar .

POPRAD: Piotr Plata – Mariusz Merklinger, Michał Dudek, Mateusz Fabisiak , Piotr Saratowicz –
 Mirosław Cichoń
(61 Dawid Polański) – Piotr Zachariasz (76 Kamil Maślanka).

Tomasz Bomba w drodze po zwycięskiego gola dla Popradu...

16.05.2015 (AB)

Po imponującej serii 18 ligowych spotkań bez porażki podopieczni trenera Mirosława Hajdy zeszli dziś z boiska z opuszczonymi głowami. Przegrana u siebie z trzecią od końca drużyną tabeli nikomu chluby nie przynosi, ale jest kilka okoliczności, które koniecznie trzeba wziąć "pod lupę" krytykując Młode Lwy.

Pierwsza to taka, że zawodnicy Garbarni od kilku tygodni grają nieprzerwanie w systemie sobota - środa - sobota. Kiedy rywale mają tydzień przerwy i czas ten wykorzystują na regenerację sił, Brązowym przychodzi grać w rozgrywkach Pucharu Polski lub odrabiać ligowe zaległości.

Drugą okolicznością są kontuzje, które sprawiły, że z dobrze poukładanej drużyny wypadły jej podstawowe ogniwa. Nawet wtedy, kiedy uraz spotyka zawodnika z tak zwanej szerokiej kadry, powstaje problem korzystania z usług mniejszej liczby graczy, co w połączeniu z tempem rozgrywek powoduje "zmęczenie materiału".

Trzecia okoliczność łagodząca to prawo serii, które mówi, że każda ma swój początek, ale także i koniec. Trenerzy piłkarscy wiedzą, że - biorąc wszystko, co zostało powyżej napisane pod uwagę - słabszy występ musi się zdarzyć. Szkopuł w tym, że dla zespołu Garbarni przyszedł on w meczu z najmniej odpowiednim dla takiego kryzysu formy rywalem.

Młoda drużyna Popradu - w jej składzie zobaczyliśmy ośmiu juniorów, pięciu w podstawowej jedenastce - nie ukrywała, że jej głównym celem w tym spotkaniu jest pilnowanie własnego przedpola. Ale już w 2. minucie Damian Drzewiecki mógł przegrać niepotrzebnie sprokurowany drybling z Piotrem Zachariaszem. Jeśli był to obrazek ilustrujący pewne zbagatelizowanie rywala przez gospodarzy, to celnie oddawał istotę rzeczy. Bowiem pierwsze godne odnotowania zagrożenie dla bramki Piotra Platy (jeszcze junior młodszy, rocznik 1998) stworzył Piotr Kaczor w 20. minucie.

Garbarnia wprawdzie prowadziła grę, długo utrzymywała się przy piłce, ale nie mogła znaleźć recepty na skomasowaną obronę Popradu. A goście szukali swych szans w kontrach, po których dwukrotnie w roli super-ratownika występował Tomasz Baliga. Strach pomyśleć, co by się mogło stać, gdyby "Bali" w tych sytuacjach się pomylił...

W 41. minucie po rozegranym rzucie wolnym strzał Krzysztofa Kalemby został zablokowany przez obrońców gości, a niedługo później sędzia odgwizdał koniec pierwszej części meczu.

Druga połowa przebiegała podobnie jak pierwsza, jednak Garbarze mieli w niej o kilka sytuacji bramkowych więcej. W 49. minucie piłka po mocnym strzale Kalemby z rzutu wolnego wylądowała w rękach Platy. W 55. minucie Marcin Siedlarz korzystając z dobrego podania Damiana Szymonika uderzył z woleja, ale tam gdzie stał Plata i młodziutki bramkarz gości zażegnał niebezpieczeństwo. Minutę później Tomasz Liput strzelał przewrotką, obrońcy Popradu opanowali piłkę. W 61. minucie Kalemba przymierzył z wolnego, Plata wykazał się refleksem. W 64. znów Kalemba z rzutu wolnego, tym razem posłał piłkę obok słupka.

W 71. minucie po dośrodkowaniu Szymonika Piotr Ferens główkował w sporej odległości od słupka. Za chwilę Ferens soczystym strzałem zmusił Platę do robinsonady: bramkarz Popradu sparował piłkę na rzut rożny. W 78. minucie to goście mogli zdobyć gola, w słupek z ostrego kąta trafił Bomba.

W 85. minucie Michał Górecki świetnie wyłożył piłkę Tomaszowi Ogarowi, skończyło się jednak na bocznej siatce. Za chwilę Ogar próbował strzelać z dystansu, nad poprzeczką. I kiedy już wszyscy pogodzili się z myślą o bezbramkowym remisie, Tomasz Bomba po indywidualnej akcji lewą stroną boiska strzałem po rykoszecie pokonał Damiana Drzewieckiego.

Pomimo tego, że arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry 4 minuty, Brązowym nie udało się już poważniej zagrozić bramce Popradu. A jego piłkarze mogli na środku boiska wykonać taniec radości, bowiem ich dzisiejsze zwycięstwo na Rydlówce pachnie troszeczkę sensacją. Zapewne jadąc do Krakowa nawet o niej nie marzyli...

Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Wkrótce więcej zdjęć oraz materiały filmowe.

Zapis relacji on-line prowadzonej

przez Adama Delimata na portalu:

>>>24 kolejka: Beskid Andrychów - Garbarnia 1:2 (1:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>23. kolejka: Garbarnia - Wierna Małogoszcz 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-0 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe.<<<

>>>20. kolejka: Garbarnia - Granat Skarżysko Kamienna 2-2 (1-0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>19. kolejka: Wisła Sandomierz - Garbarnia 0:0 - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>18 kolejka: Garbarnia - Korona II Kielce 2:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>17 kolejka: Garbarnia - Partyzant Radoszyce 6-1<<<