PODHALE: Mariusz Różalski - Sebastian Gąsiorek (46 Dawid Basta), Mateusz Urbański , Daniel Mikołajczyk, Marcin Bobak (76 Peter Drobńiak) - Rafał Komorek (75 Michał Czubin), Sebastian Świerzbiński , Jarosław Lizak (46 Rafał Waksmundzki), Mirosław Jandura - Bartłomiej Pająk, Fabian Fałowski.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Norbert Piszczek (81 Kamil Moskal), Radosław Grzesiak, Krzysztof Kalemba , Mateusz Pawłowicz - Mariusz Stokłosa (70 Marcin Cygnarowicz), Łukasz Pietras, Marek Masiuda (11 Karol Kostrubała), Piotr Ferens - Patryk Serafin, Marcin Siedlarz (60 Tomasz Ogar ).

O piłkę walczy Łukasz Pietras, w głębi Mariusz Stokłosa.

24.10.2015 (JC, AB)

Fatalny dla Garbarni był początek spotkania z Podhalem w Nowym Targu. Gospodarze w 2. minucie objęli prowadzenie po pewnie wykorzystanym przez Sebastiana Świerzbińskiego rzucie karnym. To, co stało się pomiędzy 17. a 24. minutą śmiało i bez żadnej przesady można nazwać "siedmioma minutami, które wstrząsnęły Podhalem". W tym czasie Brązowi zdobyli trzy gole, za sprawą Mariusza Stokłosy, Marcin Siedlarza i Krzysztofa Kalemby...

W tej feralnej dla gości 2. minucie Radosław Grzesiak, naciskany przez Fabiana Fałowskiego nie wyekspediował piłki poza boisko, decydując się na zbyt krótkie zagranie do Marcina Cabaja. W efekcie napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z bramkarzem Garbarni i ten ratował się faulem.  Świerzbiński celnym strzałem z rzutu karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 8. minucie po świetnej akcji Garbarni i dośrodkowaniu Mateusza Pawłowicza Marcin Siedlarz strzelił głową. Wszyscy na stadionie widzieli już piłkę w bramce, jednak Mariusz Różalski jakimś cudem zdołał sparować ją na korner.

W 12. minucie Cabaj zdołał obronić strzał jednego z gospodarzy, a przy celnej dobitce Bartłomieja Pająka został orzeczony ofsajd. To był kluczowy moment spotkania, gol na 2-0 mógł świetnie ustawić drużynę Podhala na dalszą część zawodów.

W 17. minucie Brązowi przeprowadzili świetną akcję, w której podania na jeden kontakt wymieniali między innymi Łukasz Pietras, Patryk Serafin i Piotr Ferens. W jej finale Siedlarz zagrał wzdłuż linii bramkowej, a nadbiegający Mariusz Stokłosa z bliska skierował piłkę do pustej bramki.

Po upływie niespełna minuty goście objęli prowadzenie. Siedlarz kapitalnym strzałem zza narożnika pola karnego przymierzył w samo okienko.

W 24. minucie po zagraniu Norberta Piszczka  Mateusz Urbański zagarnął piłkę ręką w polu karnym i świetnie prowadzący spotkanie arbiter podyktował drugą w nim jedenastkę, tym razem dla gości. Kapitan Garbarni, Krzysztof Kalemba nie zwykł się mylić w takich sytuacjach, także w Nowym Targu nie zmarnował "wapna". Zanim to nastąpiło, Cabaj obronił strzał po ziemi Pająka.

Gospodarze dążyli do odrabiania strat, w 32. minucie po bardzo groźnym ataku Podhala golkiper Garbarni obronił strzał Fałowskiego z najbliższej odległości. W 34. minucie niepewne zachowanie własnych obrońców wyjaśnił Różalski.

W 40. minucie Siedlarz strzelał z rzutu wolnego, po faulu na Pawłowiczu. Odbitą rykoszetem piłkę wychwycił bramkarz gospodarzy. W 42. minucie w rozwijającej się kontrze Garbarzy Serafin, zamiast spodziewanego przerzutu na prawą flankę, zdecydował sie na lob, po którym piłka przeleciała nad Różalskim i minęła słupek. Piszemy o tym dlatego, że zawodnik Garbarni podjął próbę takiego rozwiązania będąc zaledwie kilka metrów za linią środkową boiska i naprawdę niewiele mu zabrakło do zdobycia gola.

W 43. minucie w dobrze zapowiadającej się akcji Podhala Rafał Komorek źle podawał do środka, a po kornerze Urbański posłał piłkę głową nad poprzeczką.

Zaraz po przerwie goście przeżyli kilka chwil niepewności, nowotarżanie ruszyli do mocniejszych ataków. Dwukrotnie próbował strzelać Pająk, za pierwszym razem obok bramki, za drugim nie dał się zaskoczyć Cabaj, po strzale głową.  W 55 minucie Fałowski zaadresował idealne podanie do Rafała Waksmundzkiego, ten z 3 metrów główkował obok słupka.

Chwilę później Kalemba posłał długie, dokładne podanie do Siedlarza, ten usiłując dojść do piłki nabawił się urazu - jak się okazało - niegroźnego. W 64. minucie Fałowski minął się z piłką po podaniu wzdłuż linii od Komorka. W 78. minucie miała miejsce kolejna kontuzja w zespole gości, tym razem po odniesionym urazie boisko musiał opuścić Piszczek.

W 82. minucie Młode Lwy przeprowadziły kapitalna akcję, jednak Marcin Cygnarowicz zamiast próby strzału szukał podaniem partnerów z drużyny. W 86. minucie goście dopięli swego: Pawłowicz posłał piłkę do Cygnarowicza, który po rajdzie na lewej flance zagrał do nadbiegającego Tomasza Ogara, ten strzałem pod poprzeczkę dopełnił formalności.

Już w doliczonym czasie gry Michał Czubin strzelił nad bramką, a Waksmundzki w dogodnej sytuacji pośpieszył się z oddaniem strzału i piłka przeszła obok słupka.

Cała drużyna trenera Mirosława Hajdy zasługuje za dzisiejsze spotkanie na ogromne uznanie. Garbarnia była zespołem bezapelacyjnie lepszym, piłkarsko kreatywnym, stworzyła sporą ilość podbramkowych sytuacji. Brązowi zdobywali gole w podręcznikowy sposób i nie czynili tego na boisku - za przeproszeniem - "byle frajera". Kto nie wierzy na słowo, niech rzuci okiem na tabelę...

W następnej kolejce Garbarnia zmierzy się na własnym stadionie z Wisłą Sandomierz. Spotkanie to zostanie rozegrane w piątek 30 października o godzinie 13:30.

Zdjęcia Pana Macieja Zubka na portalu:

>>>7 kolejka: Łysica Bodzentyn - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>6 kolejka: Garbarnia - Hutnik 1:3 (1:2) - zdjęcia, film<<<

>>>5 kolejka: Spartakus Daleszyce - Garbarnia 2:1 (1:1)<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 2:1 (2:1) - zdjęcia<<<

>>>3 kolejka: Cracovia II - Garbarnia 2:2 - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>2 kolejka III Ligi: Garbarnia - Korona II Kielce 3:1 - zdjęcia<<<