V LIGA

GÓRECKI RAZY CZTERY

 

  

 

GARBARNIA II - PODGÓRZE Kraków 7:2 (4:0)

1-0 Dariusz Łukasik 16

2-0 Michał Kitliński 38

3-0 Michał Górecki 40

4-0 Michał Górecki 43

4-1 Krzysztof Niemirski 48 (karny)

5-1 Jakub Wcisło 57

6-1 Michał Górecki 77

7-1 Michał Górecki 83

7-2 Artur Krzeszowiak 89 (samobójcza).

 

(bez zarzutu) Paweł Sikora oraz Artur Hawryszko i Tomasz Mołczan (KS Kraków).

Mateusz Ząbczyk - Michał Malarz, Oleksandr Kotiv.

 

GARBARNIA II: Adrian Jękot - Bartosz Gubała, Artur Krzeszowiak , Dariusz Łukasik (46 Kamil Kłusek), Jan Zygmunt - Michał Kitliński (60 Kamil Sąder), Jan Kowalik, Damian Pabiś, Marcin Cygnarowicz (46 Jakub Wcisło ) - Mateusz Ząbczyk , Michał Górecki (84 Paweł Kopeć).

 

PODGÓRZE: Kacper Martyka - Oleksandr Kotiv , Waldemar Hwastek, Jerzy Urban (59 Jonathan Brown), Michał Malarz , Krzysztof Niemirski , Michał Ochałek, Dawid Zębala, Łukasz Wójcik, Filip Gałązka (67 Piotr Zając), Bartłomiej Grabowski.

 

 

16.04.2016 (AB)

Rezerwa Garbarni wysoko pokonała w derbach dzielnicy rywala zza miedzy, Podgórze. Cztery gole dla Brązowych zdobył Michał Górecki, po jednym trafieniu dołożyli Dariusz Łukasik, Michał Kitliński i Jakub Wcisło. Patrząc li tylko przez pryzmat listy strzelców mógłby ktoś wyciągnąć wniosek, że o zwycięstwie Młodych Lwów przesądziły solidne wzmocnienia zawodnikami pierwszej drużyny.

 

Wzmocnienia rzeczywiście okazały się solidne, natomiast o końcowym sukcesie gospodarzy zadecydowała dobra postawa wszystkich graczy Garbarni II. Wola walki i determinacja podopiecznych trenera Stanisława Śliwy w dążeniu do zwycięstwa sprawiły, że dziś niejeden wyżej niż rywal z ul. Dekerta notowany przeciwnik mógłby zostać z Rydlówki odprawiony z podobnym bagażem goli.

 

W 4. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Ząbczyka Pabiś uderzeniem z woleja trafił w spojenie. Za chwilę Kitliński trafił w Martykę. W 7. minucie Cygnarowicz wpadł w pole karne i w trudnej sytuacji, z obrońcą na plecach, przegrał potyczkę z bramkarzem Podgórza. W 10. minucie po strzale Grabowskiego Jękot sparował piłkę na korner.

 

W 14. minucie Martyka nie dał się zaskoczyć Gubale, po dobrym podaniu Pabisia. W 16. minucie Łukasik otworzył wynik po akcji Cygnarowicza i podaniu Kitlińskiego.

 

W 35. minucie strzał Góreckiego z ostrego kąta obronił Martyka. Poradził sobie także ze strzałem głową Zygmunta, po rzucie wolnym Ząbczyka. W 38. minucie było już 2-0. Po akcji Cygnarowicza Górecki przedłużył podanie do Kitlinskiego, a ten pewnie pokonał Martykę.

 

W 40. minucie podanie uruchomionego przez Pabisia Gubały przepuścił Ząbczyk, a Górecki rozpoczął swój strzelecki festiwal. W 43. minucie po bliźniaczo podobnej akcji "Górka" ustalił wynik do przerwy.

 

W obu przypadkach goście reklamowali ofsajd, jednak decyzja arbitrów w zakresie pozycji spalonej nie budziła wątpliwości, Michał Górecki dwukrotnie wychodził do piłki zza pleców obrońców, a Ząbczyk - który na spalonym prawdopodobnie był - powstrzymał się od zagrania piłki, nie miał też w pobliżu siebie żadnego rywala, którego mógł absorbować.

 

Jeszcze w 45. minucie Martyka popisał się dobrą interwencją po soczystym uderzeniu Cygnarowicza.

 

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 47. minucie Jękot nie dał się zaskoczyć w sytuacji oko w oko z Grabowskim. Bramkarz Młodych Lwów skapitulował minutę później, po rzucie karnym Krzysztofa Niemirskiego.

 

W 55. minucie po koronkowej akcji Gubała - Wcisło - Ząbczyk - Wcisło zabrakło "dołożenia nogi" przez któregoś z gospodarzy w polu karnym. W 57. minucie Ząbczyk podał do Góreckiego, ten do Wcisły, a napastnik Garbarni "pobawił" się nieco w polu karnym i po uprzednim położeniu bramkarza skierował piłkę do bramki.

 

W 65. minucie Pabiś strzelił minimalnie nad bramką. W 68. minucie po podaniu Góreckiego Ząbczyk trafił w poprzeczkę. W 74. minucie po klepce z Ząbczykiem Górecki wpadł w pole karne, ale mocno naciskany przez obrońcę przegrał pojedynek z bramkarzem.

 

W 77. minucie po podaniu Wcisły Górecki krótkim lobem pokonał Martykę. W 83. minucie Michał Górecki po podaniu Mateusza Ząbczyka wymanewrował golkipera gości i zdobył swojego czwartego gola.

 

Brązowi rozochoceni takim obrotem sprawy dążyli do podwyższenia rezultatu. W 85.minucie Kopeć z 15 metrów popisał się mocnym strzałem, Martyka przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 88. minucie bramkarz Podgórza także sparował nad bramką piłkę po potężnym strzale Kowalika z 20 metrów.

 

W przedostatniej minucie spotkania dobrze prezentujący się w meczu Artur Krzeszowiak skierował piłkę do własnej bramki. W tej sytuacji stoper Brązowych został "nabity" prze jednego ze swoich kolegów i mocno przeżył kuriozalnego gola.

 

Czytaj także:

 

>>>16 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 1:0 (1:0)<<<

 

>>>15 kolejka: Garbarnia II - Złomex Branice 3:0 (2:0)<<<

 

>>>14 kolejka: Garbarnia II - Prokocim 4:1 (2:0)<<<

 

>>> 13 kolejka: Garbarnia II - Clepardia 2:2 (0:0)<<<

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni