KLASA OKRĘGOWA

DERBY PODGÓRZA DLA BRĄZOWYCH

 

 

PODGÓRZE Kraków- GARBARNIA II 0:2 (0:1)

0-1 Chryczyk (9' samobójcza), 0-2 Kalemba (61').

 

Piotr Grobelny oraz Wiktor Gajewski i Sebastian Grocholski (zawodnik Garbarni II).

Jagła – Haxhijaj, Krajewski, Kuźma, Wajda.

Zębala – Zelek.

Widzów 50.

 

 PODGÓRZE: Szydłowski – Koza, Seweryn, Chryczyk (86’ Pitala), Gruszka – Wiater (46’ Greń), Gawęda, Jagła , Ochałek –Kostrz (57’ G. Pater), Zębala .

 

GARBARNIA II: Widawski – Rojek, Haxhijaj , Dolczak, Krajewski – Kuźma , Zelek , Kalemba , Mirończuk (70’ Ząbczyk) – Wajda (80’ Mucha), Przysiężniak (46’ Klucznik).

 


Krzysztof Kalemba i Dariusz Kuźma włożyli sporo serca w zwycięstwo nad Podgórzem.

 

15.08.2012 (AB)
 Na zawody nie dotarł wyznaczony do ich prowadzenia arbiter główny, w związku z czym tej roli musiał się podjąć sędzia asystent, którego z kolei na linii zastąpił rezerwowy zawodnik Garbarni II, Sebastian Grocholski (grający wcześniej także w Podgórzu).

 

Zważywszy na to, że rozjemca na co dzień sędziuje w B-klasie, a za asystenta miał prawdziwego debiutanta, nie można zbyt szczegółowo rozpatrywać listy sędziowskich błędów. Która znów wcale tak długa nie była. Natomiast Sebastian Grochowski na pewno nie przypuszczał, że jego debiut w Garbarni zostanie odnotowany w roli sędziego liniowego…

 

Gospodarze, po pechowo przegranym spotkaniu 1 kolejki w Pilicy mieli dość duże apetyty na rehabilitację przed własną widownią. Ale też występujący w roli beniaminka klasy okręgowej Garbarze nie zamierzali odegrać roli „chłopców do bicia”, toteż przy ul. Dekerta rozegrano dziś niezły mecz.

 

W 9 minucie po rzucie rożnym Krzysztofa Kalemby we własnym polu karnym piłkę do siatki skierował Jarosław Chryczyk i ten gol ustawił niejako przebieg spotkania pod Brązowych.

 

Podgórze starało się wyprowadzać ataki, które mogły przynieść wyrównanie. Zwłaszcza w 24 i 28 minucie, kiedy to Robert Widawski ratował swój zespół w sytuacjach „oko w oko” z Adrianem Jagłą i Michałem Sewerynem. W 32 minucie Krzysztof Kalemba posłał atomowy strzał z 40 metrów, a piłka odbita od poprzeczki uderzyła bramkarza Podgórza w głowę i musiał on skorzystać z medycznej pomocy. Po chwili przerwy skończyło się na strachu i Piotr Szydłowski stanął ponownie pomiędzy słupkami bramki gospodarzy.

 

Zaraz po przerwie wprowadzony do gry za Grzegorza Przysiężniaka Bartłomiej Klucznik w dobrej sytuacji nie zdołał pokonać Szydłowskiego. W 55 minucie z narożnika pola karnego uderzał Sebastian Greń, ale Widawski sparował piłkę na rzut rożny. W 61 minucie Krzysztof Kalemba w pełnym biegu oddał strzał z 35 metrów, a piłka idealnie wylądowała pod poprzeczką bramki gospodarzy.

 

Garbarze po tym golu dążyli do podwyższenia rezultatu, kila niezłych akcji przeprowadził tercet Kalemba – Kuźma – Wajda, ale raz obronił bramkarz, a w innych przypadkach ani Klucznikowi, ani Mateuszowi Ząbczykowi nie udało się go pokonać, choć dosłownie brakowało centymetrów do upragnionego celu.

 

W końcówce spotkania doszło do niepotrzebnej wymiany „uprzejmości” pomiędzy Maciejem Zębalą i Filipem Zelkiem, za co obaj musieli opuścić plac gry.

 

W drużynie Garbarni wystąpiło 6 juniorów (3 od początku spotkania). Trener Stanisław Śliwa zasłynął już zresztą z tego, że nawet mając do dyspozycji zawodników z szerokiej drugoligowej kadry Brązowych, nie zapomina o utalentowanej młodzieży.

 

Garbarnia II odniosła zasłużone zwycięstwo w derbach Podgórza i po dwóch meczach ma komplet punktów na koncie.

 

 Kolejnym rywalem Młodych Lwów będzie Bronowianka, z którą Brązowi zagrają na Rydlówce w niedzielę 19 sierpnia o 11:00.

 

Zdjęcia z meczu:


 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

Moje Miasto KrakówScena Kraków