Ząbczyk, Sł,. Zygmunt, Bufnal, Paździor - Ostrovskyi, Muskalski.

GARBARNIA II: Paździor - J. Zygmunt (82 Barabasz), Sł. Zygmunt , Mucha, Schacherer - Litwin (75 Żakowicz), Krzeszowiak, Borla (73 Machno), Jędrzejczyk (60 Bufnal ) - Ząbczyk , Kuliszewski.

PODGÓRZE: Grabowski - Muskalski , Bańka, Hąc, Knap, Ochałek , A. Pater (75 Niemirski), G. Pater , Pitala (65 Anaszkiewicz), Wiater, Ostrovskyi .

28.09.2014 (AB)

3 września br. oba zespoły spotkały się na Rydlówce w ramach IV Rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków. Górą była wtedy rezerwa Garbarni, która wysoko pokonała Podgórze (5:1). Dziś, już w ligowym spotkaniu, goście zrewanżowali się Młodym Lwom, księgując po spotkaniu komplet punktów.

W 4. minucie Marcin Wiater nie zdołał czysto uderzyć piłki zagranej przez jednego z zawodników Podgórza na przedpole bramki Damiana Paździora, a ta – trącona czubkiem buta – wyszła poza boisko obok słupka. W 6. minucie po podaniu Konrada Kuliszewskiego Mateusz Ząbczyk posłał piłkę ponad bramką. W 10. minucie zagrana z kornera przez Wojciecha Ochałka piłka minęła w powietrzu zawodników w polu karnym, a potem także słupek bramki. W 12. minucie po dośrodkowaniu Kuliszewskiego Bartłomiej Grabowski ubiegł w polu karnym Artura Krzeszowiaka.

Strzałami z dystansu próbował zaskoczyć Paździora Grzegorz Pater. Najpierw posłał piłkę daleko obok celu, później, już w bliższej odległości, ale jeszcze nad poprzeczką. Wreszcie w 29. minucie „Grzeli” udało się wstrzelić. Po ograniu jednego z zawodników Brązowych w bocznej strefie boiska strzałem nie do obrony z 20 metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 33. i 35. minucie przed szansą wyrównania dwukrotnie stawał Kuliszewski, jednak jego strzały z bardzo dużymi kłopotami parował na kornery Grabowski. Po drugim rzucie rożnym, w dużym zamieszaniu i nieudanych podejściach strzeleckich swoich kolegów piłkę przytomnie do bramki skierował Mateusz Ząbczyk.

Brązowi jeszcze nie zdążyli ucieszyć się wyrównaniem, kiedy tuż po wznowieniu gry po błyskawicznej akcji Podgórza Wojciech Ochałek w sytuacji sam na sam pokonał Paździora. W 39. minucie Kuliszewski wszedł odważnie w polu karnym pomiędzy dwóch zawodników gości, przejął piłkę, jednak mocno naciskany oddał niecelny strzał.

Po przerwie Garbarze dążyli do wyrównania, a Podgórze groźnie kontrowało. Mecz się piłkarsko otworzył. W 50. minucie Dariusz Knap z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką. Po chwili Sławomir Zygmunt odebrał piłkę Ochałkowi we własnym polu karnym. Po kontrze Garbarni strzał Ząbczyka wybija na korner bramkarz Podgórza. Golkiper gości zachował także zimną krew, ubiegając Kuliszewskiego na 5 metrze przed własną bramką. W 54. minucie Karol Jędrzejczyk dośrodkował w pole karne, zamykający akcję Łukasz Litwin – już w parterze – głową posłał piłkę po ziemi obok słupka. Za chwilę Sł. Zygmunt zablokował uderzenie Ochałka. W 69. minucie Paździor obronił strzał tego samego zawodnika. W 87. minucie Amadeusz Bufnal strzelał z rzutu wolnego z 35 metrów, Grabowski obronił z kłopotami.

Już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Sł. Zygmunta strzelał Kuliszewski, bramkarz Podgórza ponownie był na posterunku. W końcówce Brązowi wykonywali trzy kornery pod rząd, jednak zabrakło im precyzji, aby wywalczyć choćby remis.

Po zaciętym, emocjonującym spotkaniu, derby Podgórza wygrało …Podgórze. Mecz urozmaicało w niektórych momentach nieco teatralne zachowanie gości, próbujących wymusić na arbitrze korzystne dla siebie decyzje. Dość czytelne grepsy nie znajdywały jednak choćby cienia aprobaty u nieźle prowadzącego zawody Sławomira Steczki. Wywoływało to w „aktorach” mało sportową irytację na rozjemcę, nie doceniającego ich wysiłków.

Jednak dobry aktor to taki, który nie złości się na widza za to, że temu się sztuka nie podoba. Bardziej taki, który widząc dezaprobatę stara się pracować nad swoją rolą jak należy. W innym wypadku można zostać jedynie aktorem ze spalonego teatru…

>>PP: Garbarnia II - Podgórze 5:1 (2:0) - zdjęcia<<<

>>>Puchar Polski: Lot Balice - Garbarnia II 1:2<<<