V LIGA

WYWALCZONE ZWYCIĘSTWO MŁODYCH LWÓW

 

 

  

 

PIAST Wołowice - GARBARNIA II 1:2 (0:1)

0-1 Mariusz Stokłosa 37

0-2 Michał Górecki 50

1-2 Rafał Tomczak 55.

 

(pierwszorzędnie): Tomasz Piróg oraz Radosław Brózda i Mateusz Jurgała (KS Kraków).

Mariusz Stokłosa (Garbarnia).

 

PIAST: Grzegorz Bębenek - Jakub Kosek, Hubert Owca, Rafał Przebinda, Daniel Morawski, Grzegorz Widor, Damian Jasiołek, Grzegorz Korczek (80 Konrad Kadula), Eryk Ochmański, Rafał Tomczak , Szymon Budziaszek.

 

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Robert Łatka, Artur Krzeszowiak, Dawid Pachel, Jan Zygmunt - Mariusz Stokłosa (88 Bartosz Gubała), Damian Pabiś, Jan Kowalik (68 Kamil Kłusek), Jakub Wcisło (46 Michał Górecki ) - Mateusz Ząbczyk, Dawid Palej (75 Kamil Sąder).

 

 

23.04.2016 (AB)

Przed - jak się okazało zwycięskim - spotkaniem z Piastem w Wołowicach zawodnicy drugiej drużyny Garbarni po raz pierwszy mieli okazję przebierać się w szatni nowego budynku klubowego gospodarzy. Trzeba przyznać, że oddany do użytku w lipcu ubiegłego roku obiekt prezentuje się okazale.

 

Młode Lwy zaksięgowały komplet punktów na trudnym dla siebie terenie, a o zwycięstwo stoczyły twardy bój do ostatniego gwizdka. W 24. minucie po rozklepaniu obrony gospodarzy z Dawidem Palejem  pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta przegrał Mateusz Ząbczyk. W 27. minucie po rzucie rożnym głową groźnie strzelał Szymon Budziaszek, ale Mikołaj Kohlbrenner był na posterunku.

 

W 36. minucie rzut wolny z bocznej strefy boiska wykonywał Ząbczyk, Sprytnie podkręcona piłka omal nie zaskoczyła Grzegorza Bębenka, który ze sporymi kłopotami sparował piłkę do boku, a na korner odesłał ją jeden z obrońców gospodarzy. Po rzucie rożnym miejscowi wybili piłkę poza szesnastkę, na 20 metrze dopadł do niej Mariusz Stokłosa i mocnym strzałem tuż przy słupku pokonał Bębenka.

 

W 41. minucie po zgubieniu dwóch obrońców gości w polu karnym sam na sam z Kohlbrennerem znalazł się Budziaszek. "Kolba" odważnym wyjściem i wyłuskaniem piłki spod nóg napastnika Piasta zażegnał niebezpieczeństwo.

 

Pięć minut po przerwie było już 0-2. Po wymianie podań z Ząbczykiem Michał Górecki strzałem od słupka pokonał Bębenka.

W 55. minucie Grzegorz Korczek wykonywał rzut wolny, podał piłkę do Rafała Tomczaka, a ten strzałem po rykoszecie od pleców jednego z obrońców garbarzy całkowicie zaskoczył Kohlbrennera.

 

W 65. bardzo dobrą i szybka akcję przeprowadzili Ząbczyk z Góreckim. W ostatnim jej akordzie pierwszy podał do drugiego, którego zablokowali ostatecznie miejscowi obrońcy, ale być może Ząbczyk powinien sam uderzać na bramkę.

 

W 72. minucie sam na sam z Kohlbrennerem był Grzegorz Widor, ale posłał piłkę obok celu. W 74. minucie Górecki podał do Ząbczyka, ten strzelił niewiele ponad bramką. W 78. minucie Widor także posłał piłkę nad poprzeczką. Już w doliczonym czasie gry wyborną okazję do wyrównania miał Tomczak, ale strzelił tuż obok słupka.

 

Mecz prowadził nieobecny przez czas jakiś na boiskach z powodu kontuzji arbiter Tomasz Piróg. Były drugoligowiec prowadził niełatwe dla rozjemcy zawody w sposób perfekcyjny i z dużym wyczuciem gry.

 

Czytaj także:

 

>>>17 kolejka: Garbarnia - Podgórze Kraków 7:2 (4:0)<<<

 

>>>16 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 1:0 (1:0)<<<

 

>>>15 kolejka: Garbarnia II - Złomex Branice 3:0 (2:0)<<<

 

>>>14 kolejka: Garbarnia II - Prokocim 4:1 (2:0)<<<

 

>>> 13 kolejka: Garbarnia II - Clepardia 2:2 (0:0)<<<

 

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni