MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH
PRZEGRANE DERBY W INAUGURACJI


GARBARNIA - CRACOVIA 1:2 (0:1)
dla Garbarni Michał Susuł.

 

Bartłomiej Zaręba oraz Grzegorz Malada i Krzysztof Patyk.

 


GARBARNIA: Ropek- Przybyszewski, Budek, Onderka, Matyasik, Pasionek, Pabiś (Głuchaczka), Ząbek (Szeląg), Susuł (Jaroszyński), Kozik, Gigoń (Paliś).

 


Michał Susuł zdobył kontaktowego gola, jednak najlepsze okazje juniorzy młodsi Garbarni mieli do przerwy.

 

20.08.2012 (AB)

W sobotnim spotkaniu inaugurującym rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia zmierzyła się w derbowym pojedynku z Cracovią. Faworyzowane Pasy wygrały to spotkanie, jednak Brązowi wcale nie musieli schodzić z boiska pokonani, gdyż (zwłaszcza przed przerwą) mieli kilka dogodnych okazji do zdobycia goli.

 

Goście rozpoczęli spotkanie od dwóch groźnych akcji w pierwszych minutach, na szczęście dla Młodych Lwów własne błędy w defensywie nie zakończyły się ukaraniem w postaci utraty gola. Jednak to rywale cały czas prowadzili grę i dopięli swego w 14 minucie po stałym fragmencie gry.

Po zdobyciu gola przez rywali Garbarze przejęli inicjatywę i przeprowadzili kilka ładnych akcji, które mogły im przynieść wyrównanie, szczęścia próbowali Pasionek (obok bramki), Susuł (przegrał pojedynek z bramkarzem), Kozik (ponad bramką). Po akcji Pasionka z Przybyszewskim odbita od poprzeczki piłka wyszła poza boisko. Z kolei po zagraniu w tercecie Kozik - Pasionek - Susuł strzał tego ostatniego minimalnie chybił celu, a w ostatniej minucie 1 połowy Kozik przestrzelił z 10 metrów..

Goście w tym czasie ograniczali się do kontrataków, a dwukrotnie dobrymi interwencjami wykazał się Ropek.

 

Kilka minut po przerwie, znów po rozegraniu rzutu wolnego, Cracovia podwyższyła prowadzenie. Niedługo potem Susuł zdobył kontaktowego gola, ale już do końca goście kontrolowali sytuację na boisku i odnieśli zwycięstwo w derbowym pojedynku.

 

Zdjęcia z meczu autorstwa Pana Janusza Matyasika:

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

Moje Miasto KrakówScena Kraków