PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI PODOKRĘGU KRAKÓW

WIŚLANIE Jaśkowice - GARBARNIA 1:2 (1:1)

Damian Szymonik (Garbarnia).

WIŚLANIE: Maciej Palczewski - Krzysztof Radwański (46 Dariusz Pomietło), Marcin Piekarski, Paweł Łukasik (46 Marcin Morawski), Jakub Krasuski (46 Paweł Szwajdych), Rafał Meus (75 Grzegorz Labut), Piotr Morawski, Michał Morawski, Konrad Kuliszewski, Michał Kozik, Dawid Węgrzyn .

GARBARNIA: Adrian Jękot - Petar Borovićanin, Krzysztof Kalemba, Dariusz Łukasik, Damian Szymonik (46 Norbert Piszczek) - Marcin Cygnarowicz (46 Piotr Ferens), Łukasz Pietras, Karol Kostrubała (46 Łukasz Nowak), Mariusz Stokłosa - Patryk Serafin (46 Michał Kitliński ), Michał Górecki.

29.03.2016 (AB)

W półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków Garbarnia pokonała czwartoligową ekipę Wiślan Jaśkowice 2:1. W zaplanowanym na 13 kwietnia finale podopieczni trenera Mirosława Hajdy zmierzą się z Jutrzenką Giebułtów, która wprawdzie przegrała drugie półfinałowe spotkanie z Hutnikiem 1:2, ale ostatecznie zespół z Nowej Huty został ukarany walkowerem za udział nieuprawnionego zawodnika.

O okolicznościach, w jakich padały gole, opowiada nam kierownik drużyny Garbarni, Mateusz Ciołkosz:

-"W 21. minucie prawą stroną boiska przedarł się Marcin Cygnarowicz, dośrodkował na długi słupek, Mariusz Stokłosa zgrał piłkę na środek, a Karol Kostrubała precyzyjnym strzałem głową tuż przy słupku otworzył wynik meczu. Wyrównanie padło po rzucie rożnym, obrońcom Garbarni przydarzyło się zbyt krótkie wybicie piłki, a Dawid Węgrzyn mocnym strzałem z 15 metrów pokonał Adriana Jękota. W 72. minucie arbiter podyktował rzut wolny pośredni dla Młodych Lwów. Łukasz Pietras szybko wykonał stały fragment zagrywając na prawą flankę do Norberta Piszczka, ten z kolei podał na 6 metr do Michała Kitlińskiego, który ustalił rezultat spotkania".

W ubiegłorocznej edycji PP w Podokręgu Garbarnia spotkała się z Wiślanami w finale, wygrywając 4-0. Przy piłce Karol Kostrubała (zdjęcie archiwum Urszuli Rymarczyk).