RADZISZOWIANKA: Dawid Maślak - Rafał Wasyl, Sławomir Lenda (60 Michał Firlej), Łukasz Krupnik, Marek Wcisło, Sebastian Sekuła, Paweł Paciorek (55 Mateusz Bębenek), Szymon Pasternak (67 Tomasz Tomczyk), Mateusz Sekuła, Jakub Karaś , Marcin Sosin.

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Norbert Piszczek, Dariusz Łukasik , Kamil Moskal, Konrad Wieczorek -
 Damian Nieśmiałowski , Marek Masiuda, Łukasz Nowak (46 Łukasz Pietras),
Dominik Gaudyn (58 Szymon Kiebzak ), Marcin Siedlarz (46 Michał Kitliński ),

Mateusz Ciesielski (63 Karol Kostrubała ).

28.09.2016 (JC)

Mniej więcej o tej samej porze, ale przed rokiem, „Garbarze” w dwucyfrowych rozmiarach (10:0) wygrali mecz w Rybitwach. Dzisiaj do skopiowania tamtego wyczynu zabrakło zaledwie jednego gola. Przypomnijmy, że przed pięciu laty „Brązowi” wygrali aż 9:0 w Woli Batorskiej. A wszystko to w ramach Pucharu Polski.

Wyższość Garbarni nad liderem A-klasy była przeogromna. Gospodarze tylko raz zagrozili bramce Kozioła, gdy po ostrym strzale Sebastiana Sekuły piłkę nad poprzeczkę sparował Kozioł. Reszta ważnych akcji szła wyłącznie w odwrotnym kierunku.

Już w 3. minucie, po doskonałym zagraniu bodaj Wieczorka (jeśli nie, to Gaudyna), Nieśmiałowski bezapelacyjnie uprzedził bramkarza. W 29. minucie lewą flanką szarżował Gaudyn, jego strzał został obroniony, ale piłkę pechowo do własnej siatki wpakował Karaś. Na 0:3 podwyższył Nieśmiałowski, po kontrze rozwiniętej przez Siedlarza. Za chwilę Nowak krótko egzekwował rzut rożny, po centrze Nieśmiałowskiego nieuchronną „główkę” zaliczył Łukasik.

W 58. minucie Masiuda pierwszorzędnym podaniem uruchomił Ciesielskiego, ten pewnie wykorzystał sytuację z gatunku „sam na sam”. Ciesielski miał wkrótce jeszcze łatwiej, gdy idealną asystą Wieczorek wręcz zmusił kolegę do dopełnienia formalności. Po chwili było już 0:7, bo Kitliński w sposób ratalny sfinalizował sprawę.

Wśród widzów trwały spory, czy przy następnym golu Kostrubała celowo zaskoczył bramkarza, bo pojawiła się wersja o pierwotnej intencji dośrodkowania piłki. Skłaniamy się ku drugiej opcji, akurat sojusznikiem okazało się … nierówne boisko. Festiwal goli zwieńczył nieuchronną „bombą” pod poprzeczkę Kiebzak, korzystając z doskonałego podania Pietrasa.

Innych okazji było multum. Mieli je m.in. Nieśmiałowski, Siedlarz, Piszczek i Kitliński. To obrazuje jak kosmiczna była przewaga „Garbarzy”, którzy w ciągu sześciu kwadransów ani przez chwilę nie zwalniali tempa. Za trzy dni wyjazdowa sesja w Trzebini.

===============================================

WISŁA Jeziorzany - GARBARNIA II 0:1 (0:1)

0-1 Michał Górecki 45 (karny).

(bez zarzutu) Paweł Bagan oraz Sławomir Steczko i Artur Hawryczko (Małopolski ZPN).

Konrad Korcel, Mariusz Musiał (obaj Wisła).

WISŁA: Mateusz Gruca - Konrad Korcel , Dominik Korcel, Mateusz Steczko (60 Karol Guzik), Łukasz Śladowski (60 Mateusz Skowronek), Krzysztof Tyrała, Mateusz Galos (46 Marcin Jankowicz), Maciej Nowak (70 Sławomir Kapusta), Mariusz Musiał , Szymon Szklarz, Cezary Przebinda.

GARBARNIA II: Mikołaj Kohlbrenner - Jan Zygmunt, Artur Krzeszowiak, Damian Pabiś, Adrian Ryś - Kamil Sąder (60 Michał Kozik), Wojciech Głuchaczka, Jan Kowalik (78 Adam Tomaszewski), Krystian Żakowicz (87 Szymon Palczewski) - Mateusz Ząbczyk, Michał Górecki (78 Dawid Palej).

Michał Górecki skutecznym wykonaniem rzutu karnego w 45. minucie zapewnił rezerwistom Garbarni ćwierćfinałową potyczkę z pierwszą drużyną.

28.09.2016 (AB)

Równo miesiąc temu w ligowym pojedynku Wisły Jeziorzany z Garbarnią II padł remis 1-1. "Garbarze" zdobyli gola z rzutu karnego, którego skutecznie wykonał Mateusz Ząbczyk. Dziś "wapno", zamienione na gola przez Michała Góreckiego, dało Młodym Lwom awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków, w którym zmierzą się z pierwszą drużyną.

Mecz porywającym widowiskiem nie był, bo rywale skupili się głównie na zabezpieczeniu własnych tyłów. Pierwszą okazję mieli goście w 18. minucie, po podaniu Ząbczyka strzał Góreckiego nogą obronił Gruca. W 21. minucie po kornerze wykonanym przez Ząbczyka Kowalik huknął zza szesnastki, a piłka o milimetry minęła prawy słupek bramki Wisły.

Decydująca akcja spotkania została przeprowadzona w 45. minucie. Sąder po kompetentnym odbiorze piłki zagrał do Żakowicza, który został sfaulowany w polu karnym przez Konrada Korcela. Bardzo dobrze prowadzący zawody arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny, który na gola zamienił Michał Górecki.

W 48. minucie po szybkiej kontrze gospodarzy Tyrała nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Musiała. W 53. minucie po rajdzie Góreckiego lewą strona boiska bardzo groźne dośrodkowanie napastnika Brązowych przeciął Gruca. Za chwilę piłkę zagraną przez Rysia na korner wyekspediował Musiał. W 63. minucie Dominik Korcel po urwaniu sie obrońcom gości strzelił z narożnika pola karnego obok dalszego słupka. W 68. minucie ten sam zawodnik ponownie zawitał w polu karnym Garbarni, ale w doskonały sposób poradził sobie z nim Pabiś,

W 73. minucie po dograniu Kozika Kowalik zgrał piłkę Rysiowi. Ten w sytuacji sam na sam strzelił w krótki róg, co ułatwiło Grucy sparowanie piłki na rzut rożny. W 89. minucie gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania. Dominik Korcel popisał się kapitalną przewrotką, po której piłka odbiła się od słupka i zmierzała do bramki Kohlbrennera. Refleksem wykazał się jednak Jan Zygmunt i wybijając futbolówkę z linii bramkowej zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką swojej drużyny.