OLIMPIA: Rogaczew - Ressel, Lewandowski, Ichim (62 Burzyński ), Miecznik, Bobek (57 Paprocki ), Broniarek, Lubenow, Sedlewski , Kołosow , Taibow.

GARBARNIA: Szwiec - Piechówka, Pluta , Kalemba, Leszczak (84 Kalicki), Uwakwe, Wajda (69 Rado), Siedlarz, Fedoruk (81 Stokłosa), Chodźko, Broź (46 Nwachukwu).

Przy piłce Longinus Uwakwe.

6.10.2012 JC

Po niedawnym podziale punktów z miejscową Concordią (1-1) krakowska Garbarnia osiągnęła dziś identyczny wynik w meczu z inną elbląską drużyną, Olimpią. Do zaksięgowania cennego zwycięstwa przez „Brązowych” zabrakło zaledwie kilku minut. Pamiętajmy jednak, że przed tygodniem „Garbarze” pokonali Stal Rzeszów także w niemal ostatniej chwili…

Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego wczoraj byłego bramkarza Garbarni, Tadeusza Drausa, a także zawodnika Zatoki Braniewo Przemysława Iwańskiego.

Podopieczni Marka Motyki rozegrali dziś w Elblągu interesującą partię, mimo padającego deszczu demonstrując grę na wysokim poziomie. W 28. minucie rzut wolny z linii bramkowej, oczywiście poza obrębem „16”, egzekwował Siedlarz. Do piłki energicznie wyskoczył stoper Pluta i głową centralnie skierował piłkę do siatki. (Szkoda, że z powodu zainkasowania dziś 4. żółtej kartki Pluta będzie musiał pauzować w najbliższym spotkaniu, z Puszczą Niepołomice).

Chwilę później piękną akcją popisał się Broź, ale z 16 metrów uderzył za wysoko. Warto jednak pamiętać, że jeden z zawodników gospodarzy trafił w słupek, zaś w dwóch innych sytuacjach kapitalnie interweniował Szwiec. Po zmianie stron zarysowała się przewaga optyczna Olimpii, lecz Garbarnia broniła się umiejętnie. Jednak w 88. minucie chwila nieuwagi kosztowała słoną cenę. W sporym zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki krakowian wepchnął Paprocki. Mecz został wkrótce przedłużony o dwie minuty, wynik już nie uległ zmianie.

- Wracamy z Elbląga mocno zasmuceni, bowiem krótko przed końcowym gwizdkiem pogubiliśmy tam dwa cenne punkty. Natomiast trzeba być zadowolonym z postawy „Garbarzy”, którzy bardzo naładowani energetycznie uczynili wiele, aby sięgnąć po pełną pulę. Niestety, to się nie udało, choć byliśmy bardzo blisko wygrania trudnego meczu wyjazdowego - skomentował kierownik drużyny Garbarni, Jacek Kullanda, dzięki któremu poznaliśmy szczegóły dzisiejszego spotkania.