ROZMOWA Z TOMASZEM OGAREM

 DUBLET NIE DAJĄCY SATYSFAKCJI...

 

 

28.03.2015 (AB)

W meczu z Granatem zdobył dwa gole, co jednak nie wystarczyło Brązowym do odniesienia zwycięstwa. Ustrzelonym dubletem powiększył swój własny strzelecki dorobek tego sezonu do 10 trafień i zajmuje trzecie miejsce w rankingu snajperów trzeciej ligi małopolsko-świętokrzyskiej.  Zapraszamy Państwa do lektury rozmowy, jaką z napastnikiem Garbarni Tomaszem Ogarem przeprowadzili Adam Delimat (garbarnia.krakow.pl) i Jerzy Filipiuk (Dziennik Polski).

 

 -Pomimo twoich dwóch goli - dzisiejszy remis nie jest chyba satysfakcjonującym wynikiem?

 

-Zdecydowanie nie, graliśmy o zwycięstwo i chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Niestety skończyło się 2:2, dlatego w ogóle nie satysfakcjonuje mnie to, że strzeliłem dwie bramki.

 

-Co stało się w ciągu tych dwóch minut, podczas których straciliście dwa gole?

 

-Wydaje się, że moment dekoncentracji. Wielu pomyślało, że 2:0 to już jest zwycięstwo. To była 60. minuta i powinniśmy być w dalszym ciągu skoncentrowani. Przez cały mecz drużyna Granatu miała dużo stałych fragmentów gry, szczególnie rzutów rożnych i nie byli w stanie nam zagrozić. Przy bramce na 2:1 strzelec był jednak zupełnie niepilnowany - moim zdaniem to była sytuacja kluczowa w tym meczu.

 

-Mimo wszystko mecz na wysokim poziomie, dużo sytuacji i sporo emocji.

 

-Cieszy mnie to, że tak odbieracie naszą grę i grę rywali. Można powiedzieć, że to dwie czołowe drużyny w tej lidze. Granat pokazał, że nie przypadkowo jest na drugim miejscu. Staraliśmy się dostosować do poziomu Granatu, a wydaje mi się, że przez dużą część meczu mieliśmy grę pod kontrolą i stwarzaliśmy dużo sytuacji. Za dwa, trzy tygodnie nikt nie będzie pamiętał o poziomie. Można powiedzieć, że straciliśmy dwa punkty.

 

-Było dzisiaj kilka stykowych sytuacji, w których decyzje sędziego budziły wątpliwość.

 

-Uważam, że zarówno sytuacja, w której w polu karnym faulowany był Piszczek, jak i akcja gości, po której sędzia dopatrzył się spalonego były źle ocenione. To nie pierwszy mecz, gdzie sędziowie gwiżdżą tak, jak dzisiaj. Wydaje mi się problem nie tkwi w tym, że sędziują przeciwko jakiejś drużynie, ale w ich umiejętnościach. Nie mówię o wszystkich sędziach, ale część myli się notorycznie i to w kluczowych sytuacjach. Przypomnę mecz z Koroną Kielce, gdzie były nieuznane bramki - to kluczowe sytuacje. Dzisiaj było tak samo i jest to na pewno duży problem tej ligi. Powiedział pan, że poziom gry był dziś wysoki, ale jak widać nie wszyscy potrafili się do niego dostosować.

 

-Trener Hajdo mówił na konferencji, że niewielu jest zawodników, którzy potrafiliby wykorzystać w ten sposób sytuację, w której zdobyłeś pierwszą bramkę.

 

-Cieszę się, że trener tak uważa. To był błąd obrońcy, wyprzedziłem jego myśli i ustawiłem się w miejscu, gdzie on tę piłkę zagrał. Bramkarz był wysunięty, widziałem, że bramka jest pusta, więc nie pozostało mi nic innego, jak tylko uderzyć. Podobną bramkę zdobył dziś też dla Granatu Kołodziejczyk, to też pokazuje, że ta liga nie jest taka słaba, jak mogłoby się wydawać.

 

-Do końca walczyliście o trzecią bramkę, było naprawdę sporo okazji.

 

-Tak jest, szans było dużo, stwarzaliśmy sporo sytuacji, więc tych bramek powinno być więcej. Strzeliliśmy dwa gole, więc wydaje mi się, że mimo wszystko zrobiliśmy coś w tym meczu ku temu, żeby wygrać. Zdawaliśmy sobie sprawę, że dziś remis to dla nas taki trochę gwóźdź do trumny. Teraz musimy się szykować na coś dalej, patrzeć w przyszłość i grać o zwycięstwo w każdym kolejnym spotkaniu, o to, żeby jak najwięcej przyszło na stadion. Może poziomem grania przyciągniemy osoby, które chcą oglądać piłkę na przyzwoitym poziomie. Można powiedzieć, że zaliczamy się do grupy pościgowej, ale zdobywając jeden punkt nie jesteśmy w stanie dogonić lidera.

 

-Do treningów wróciłeś późno, czujesz ciągle głód piłki?

 

-Trudno powiedzieć, czy późno wróciłem. Drużyna zaczęła trenować, a ja włożyłem sporo pracy w treningi indywidualne, które rozpisał mi nasz trener przygotowania motorycznego. To, że nie było mnie w Krakowie, gdzie drużyna grała sparingi, nie oznacza, że nic w tym czasie nie robiłem. Wydaje mi się, że widać teraz na boisku, że nie przespałem tego okresu. Musiałem według zaleceń lekarza unikać gry kontaktowej, więc pewnych elementów nie mogłem wykonać piłkarsko na boisku. Robiłem to za to w terenie, biegając bez piłki.

 

-Zwycięstwo z rezerwami Korony, potem dwa remisy z liderem i wiceliderem - wygląda to dobrze, ale pięć punktów to nie jest satysfakcjonujący początek rundy.

 

-Powiedziałbym tak - satysfakcjonujący może być pod względem poziomu gry, bo wydaje mi się, że naprawdę gramy bardzo dobrą piłkę, która nam sprawia radość. Na treningach i w meczach realizujemy to, co chcemy. Chcemy grać w piłkę, mieć z nią jak najczęstszy kontakt. Lubimy takie granie, to sprawia nam przyjemność i przekłada się na nasz styl. Tak jak powiedziałem wcześniej, w dwóch meczach niestety nie przełożyło się to na punkty. Boisko w Sandomierzu nie nadawało się zbytnio do gry w piłkę, dzisiaj graliśmy w swoim stylu, strzeliliśmy dwie bramki, ale nie wygraliśmy. Zakładając to, że przed rundą zakładaliśmy siedem lub dziewięć punktów w pierwszych trzech meczach - nie możemy być z tego startu zadowoleni.

 

-Nie zawsze dobry styl przekłada się więc na punkty.

 

-Dokładnie tak. Niestety wszystko rozlicza tabela. Nie ma tabeli za wizualne i artystyczne efekty, jest tylko punktowa i trzeba się do tego dostosować. W następnym meczu musimy zrobić wszystko, żeby grać jak najlepiej. Mimo tych straconych punktów i tego, że światełko w tunelu powoli gaśnie, musimy robić wszystko, aby nasze morale było jak najwyższe i szykować się do tego, co będzie dalej.

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni