V LIGA

PORAŻKA, KTÓRA NIE POWINNA SIĘ PRZYDARZYĆ

 

 

GARBARNIA II - NOWA PROSZOWIANKA 0:2 (0:2)

0-1 Tomasz Grzegórzko 19, 0-2 Tomasz Grzegórzko 20.

 

 Michał Koźlak oraz Łukasz Szymczyk i Maciej Szarawarski.

Bartłomiej Piszczek – Kamil Mach, Dawid Wrona.

 

 GARBARNIA II: Widawski – Krzeszowiak (80 Gruchacz), Piszczek , Pluta, Bajołek (70 Mirończuk) – Nwachukwu, Ryś, Wajda, Abdalla – Ząbczyk (64 Palej), Broź.

 

NOWA PROSZOWIANKA: Jeziorek - Szaporów, Jelonkiewicz, Leśko, Wrona - T. Przeniosło (86 Sowa), M. Przeniosło (76 Grzegorczyk), A. Przeniosło, Gorzkowski, Mach (71 Chibuzo) – Grzegórzko (85 Smętek).

 

 

20.04.2013 AB

 Naszpikowana drugoligowcami Garbarnia II doznała na własnym terenie bolesnej porażki z broniącą się przed spadkiem z V ligi Nową Proszowianką. Goście zagrali mądrze, byli bardziej zorganizowani i zaangażowani w grę, czyli posiadali te wszystkie atuty, które pozwalają na odniesienie zwycięstwa w sportowej rywalizacji.

 

Dwa gole dla gości zdobył w zaledwie minutowym odstępie czasu Tomasz Grzegórzko. Przy pierwszym pozostało mu tylko dołożyć nogę po zagraniu wzdłuż linii Tomasza Przeniosły, choć z perspektywy ławki rezerwowych Młodych Lwów asystujący zawodnik był na spalonym.

 

Natychmiast po wznowieniu gry przez Brązowych Dawid Wrona przeciął ich podanie, zagrał do Adama Przeniosły, a ten idealnie „obsłużył” Grzegórzkę.

 

Adam Przeniosło, dobrze znany bywalcom Rydlówki z nie tak dawnych występów w trzecioligowej Garbarni, mógł też sam wpisać się na listę strzelców. W 30 minucie oddał soczysty strzał z 30 metrów, przy obronie którego Robert Widawski musiał wykazać cały swój bramkarski kunszt.

 

Po przerwie Garbarni II nie udało się odrobić strat, z najlepszych okazji odnotować należy strzał Piotra Wajdy w poprzeczkę w 51 minucie i mocne uderzenie Arkadiusza Rysia w 59 minucie, po którym piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Sławomira Jeziorka.

 

Nie ujmując niczego gościom napisać trzeba, że porażka w takim stylu garbarskim rezerwom przytrafić się po prostu nie powinna.

 

Zdjęcia Uli Rymarczyk:

 

Materiał filmowy
Proszowianka TV
:

 

 

Zobacz także relację z meczu

Wieczysta - Garbarnia II 2:1 (0:0)

 

 Galerie zdjęć

KIBICÓW  wspiera
MagilloPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków