V LIGA

TRZY CEGŁY ERYKA, MUROWANE ZWYCIĘSTWO "GARBARZY"

 

       

 

GARBARNIA II - NADWIŚLAN Kraków 7:1 (4:1)

 1-0 Krystian Żakowicz 12

2-0 Kamil Moskal 14

3-0 Mateusz Ciesielski 22

4-0 Mateusz Ząbczyk 31

4-1 Jakub Sala 32

5-1 Eryk Ceglarz 48

6-1 Eryk Ceglarz 60

7-1 Eryk Ceglarz 62.

 

(bez zarzutu) Wojciech Potańczyk oraz Tomasz Chajdecki i Dariusz Pokwiczał (KS Małopolski ZPN).

Damian  Żychowski, Krzysztof Chromiec (obaj Nadwiślan).

 

GARBARNIA: Kamil Nowak -  Jan Zygmunt (46 Rafał Górecki), Kamil Moskal (46 Wojciech Głuchaczka), Krzysztof Kalemba, Petar Borovićanin (75 Kacper Guguła)  - Serhii Krykun (46 Eryk Ceglarz ), Marek Masiuda, Krystian Żakowicz , Tomasz Liput - Mateusz Ciesielski , Mateusz Ząbczyk (60 Jan Kowalik).

 

NADWIŚLAN: Piotr Doncer - Emanuel Kuziel (58 Krzysztof Chromiec), Dariusz Sosnowski, Michał Kukla, Artur Kania (65 Piotr Chwastek ), Sławomir Zeszczuk (80 Michał Tokarz), Damian Żychowski , Dariusz Matacz, Jakub Sala (70 Andrzej Polachow), Jarosław Moroński, Krzysztof Tyrała.

 

 

15.10.2017 (AB)

W derbowym pojedynku z Nadwiślanem podopieczni trenera Stanisława Śliwy zaaplikowali rywalom siedem goli. Klasycznym hat-trickiem popisał się wprowadzony na boisko po przerwie Eryk Ceglarz, wydatnie przyczyniając się do zapewnienia Brązowym "spokojnej" końcówki spotkania.

 

A o spokój w ostatnich minutach meczów z Nadwiślanem, mając w pamięci ostatni pojedynek na Rydlówce, który pomimo prowadzenia gospodarzy 4-0 do 76. minuty zakończył się ostatecznie remisem 4-4,  Garbarze muszą dbać szczególnie starannie.

 

Mocno personalnie obsadzona rezerwa Garbarni od początku spotkania narzuciła swoje warunki. W 3. minucie z rzutu wolnego z 25. metrów tuż obok słupka uderzył Krzysztof Kalemba. W 5. minucie Petar Borovićanin po rajdzie lewą flanką zszedł do środka i uderzył tuż nad bramką. W 10. minucie po rzucie wolnym Kalemby z 40. metrów Piotr Doncer ratował się piąstkowaniem piłki.

 

W 12. minucie Borovićanin przedarł się w pole karne, tam wdał się w drybling z trzema po kolei obrońcami, ostatecznie wycofał piłkę przed szesnastkę do Krystiana Żakowicza, a ten ze stoickim spokojem z 20. metrów strzelił nie do obrony w samo okienko bramki.

 

W 14. minucie w podbramkowym zamieszaniu Kamil Moskal z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Garbarzy, wcześniej jeden z obrońców próbował zablokować piłkę po strzale Mateusza Ciesielskiego.

 

W 17. minucie bardzo szybki Sławomir Zeszczuk po dynamicznej szarży na prawym skrzydle i pozostawieniu w pokonanym polu jednego z obrońców gospodarzy dośrodkował w pole karne, gdzie Jarosław Moroński wyłożył piłkę Dariuszowi Mataczowi, jednak ten niemiłosiernie spatałaszył dogodną okazję posyłając futbolówkę w okolice narożnej chorągiewki.

 

W 22. minucie Ciesielski wykorzystał nieporozumienie bramkarza gości z własnymi obrońcami i czubkiem buta zdobył trzeciego gola dla Młodych Lwów.

 

W 26. minucie po bardzo ładnej indywidualnych akcji Serhii Krykuna Ciesielskiego w ostatniej chwili  zablokował jeden z obrońców Nadwiślanu. W 28. minucie z rzutu wolnego z 18. metrów nad celem strzelał Artur Kania.

 

W 31. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Liputa kapitan Garbarni Mateusz Ząbczyk strzałem od słupka z 10. metrów pokonał Doncera.

 

Za moment Jakub Sala pięknym strzałem w samo okienko zdobył gola dla Nadwiślanu.

 

Okazało się, że tylko honorowego, ale goście w starciu z naszpikowaną drugoligowcami drużyną Garbarni nie składali broni i prowadzili otwartą grę, co trzeba im zapisać na duży plus.

 

W 35. minucie po rzucie wolnym Borovićanina z 25. metrów Doncer sparował piłkę na korner. W 38. minucie po akcji Zeszczuka i podaniu Emanuela Kuziela Jan Zygmunt w ostatniej chwili uprzedził Morońskiego. W 43. minucie po akcji Borovićanina Marek Masiuda główkował obok słupka.

 

W 48. minucie Eryk Ceglarz niesygnalizowanym strzałem z 20 metrów pokonał Doncera. W 54. minucie po podaniu Kalemby Ciesielski przyjął piłkę w polu karnym i w sytuacji sam na sam strzelił tuż obok słupka. W 56. minucie napastnik Garbarni był jeszcze bliżej zdobycia gola, gdy po podaniu Rafała Góreckiego trafił w słupek. W 60. minucie Ząbczyk z Ciesielskim 'rozklepali" obronę gości, a Ceglarz bez problemu wykończył ich akcję trafiając do bramki.

 

W 62. minucie po kapitalnej akcji na skrzydle i dośrodkowaniu Liputa Ceglarz przyjął piłkę w polu karnym i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza Nadwiślanu, dokładając swoją trzecią "cegłę" do murowanego zwycięstwa Garbarzy.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

(aby przejść do albumu, kliknij w zdjęcie poniżej)

 

 

 

 STRZELCY GOLI PO 10 KOLEJKACH (28)

 

5 - Mateusz Ząbczyk

4 - Mateusz Ciesielski

3 - Eryk Ceglarz

2- Amadeusz Bufnal, Jan Kowalik, Kamil Moskal

1 - Bartosz Baran, Rafał Górecki, Przemysław Gruchacz, Marcin Kołton, Tomasz Liput, Dariusz Łukasik, Łukasz Pietras, Mateusz Piotrowski, Krystian Żakowicz

1- samobójcza: Rafał Przebinda (Piast Wołowice)

 

Czytaj także:

 

>>>9 kolejka: Piast Wołowice - Garbarnia II 1:4 (0:3)<<<

 

>>>8 kolejka: Garbarnia II - Prokocim Kraków 2;0 (2:0)<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia II - AP Kmita Zabierzów 4:1 (1:1) - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Świt Krzeszowice - Garbarnia II 2:0 (1:0)<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia II - Wieczysta 5:2 (3:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>4 kolejka: Wisła Jeziorzany - Garbarnia II 1:1 (0:1)<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia II - Błękitni Modlnica 2:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Borek Kraków - Garbarnia II 1:1 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia II - Bronowianka Kraków 2:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni