II Liga

TRZY, PIĘĆ, OSIEM...


MOTOR Lublin - GARBARNIA 3:0 (3:0)
1-0 Karwan 3, 2-0 Kostrubała 5 (karny), 3-0 Szpak 8.

 

Sebastian Załęski (Ostrołęka).

Karwan, Kostrubała, Martins - Piszczek, Siedlarz.

 

MOTOR: Oszust - Falisiewicz, Karwan , Matuszczyk, Klepczarek, Kayizzi, Martins (60 Kursa), Romańczuk, Kostrubała (77 Jovanović), Szpak (78 Czułowski), Węska (73 Piceluk)

 

GARBARNIA:  Szwiec - Piechówka (46 Kalicki), Piszczek , Ryś, Pluta, Rado (60 Fedoruk), Uwakwe, Chodźko (46 Byrski), Leszczak (77 Marut), Siedlarz , Broź.

 

Marcin Marut "zaliczył" w Lublinie trzynastominutowy debiut w II lidze.

 

20.10.2012 (cst)

 „Brązowi” nie mogli gorzej zacząć dzisiejszego meczu z Motorem. Już po ośmiu minutach notowali trzybramkową stratę, której nie udało się zmniejszyć, ani tym bardziej odrobić. Wyprawa do Lublina zakończyła się wysoką porażką 0-3.

 

Przed rokiem kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Batata i Motor bardzo szybko objął prowadzenie. Wtedy jednak odpowiedziała Garbarnia efektownym golem Siedlarza i wróciła do Krakowa bogatsza o jeden punkt. Dziś natomiast też zaczęło się dla „Garbarzy” fatalnie, po czym nastąpiło trzęsienie ziemi.

 

Zaraz po pierwszym gwizdku arbitra kosztowny błąd popełnił Szwiec, który rozminął się z piłką. Z prezentu skrzętnie skorzystał głową pozostawiony bez opieki młodszy z braci Karwanów, Piotr. Chwilę później faulu we własnym polu karnym dopuścił się Pluta i Kostrubała nie pomylił się z jedenastu metrów. Jak by nieszczęść było mało, za chwilę spotkał krakowian kolejny cios.

 

Nie bez winy Piechówki i Rysia zadał to uderzenie Szpak. W tej fazie gry bardzo groźnie strzelał z 25 m Siedlarz, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Również mógł narzekać na pecha Pluta, który trafił w słupek. Ponadto bliski szczęścia był Broź. Z kolei jeden z graczy Motoru „ostemplował” słupek bramki Szwieca. Po zmianie stron, co zresztą można było w ciemno przewidzieć, przewaga optyczna należała do Garbarni. Lecz do 20. metra od bramki przeciwnika. Zagrożenie stworzyli tylko Rado i krótko przed końcowym gwizdkiem Broź. Nie ma natomiast żadnego przypadku w tym, że przy obronie dziurawej jak sito ponieśli „Garbarze” kolejną wysoką porażkę…

 

 

Fotogaleria Filipa Trubalskiego w serwisie Ekstraklasa.net:

 

Konferencja prasowa (Motor TV):

 

 

Skrót spotkania TV Lublin,
 materiał z meczu zaczyna się w 9 minucie 10 sekundzie kroniki sportowej:

 

>>>klik!<<<

 

Pozdrowienia dla Mondo, dzięki za pomoc!

 

==============================

 

 

Strzelcy goli (12) dla Garbarni w bieżących rozgrywkach II ligi:

 

6 - Mateusz Broź

 

2 - Marcin Siedlarz

 

po 1 - Sebastian Leszczak, Bartłomiej Piszczek, Marcin Pluta i Kamil Rado.

 
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków