Arbiter techniczny: Adrian Markiewicz (wszyscy Śląski ZPN).

Metz, Kowalski (Garbarnia).

STAL: 1. Wojciech Daniel - 18. Mateusz Podstolak, 5. Sebastian Duda , 3. Mateusz Załucki, 23. Krystian Getinger (kpt), 6. Sebastian Głaz, 17. Jakub Żubrowski, 10. Damian Skiba (67 27. Bartosz Papka), 16. Damian Buczyński (76 19. Patryk Słotwiński), 11. Maciej Domański, 20. Sebastian Łętocha (58 73. Piotr Gawęcki).

GARBARNIA: 1. Jakub Sypniewski - 20. Mateusz Kowalski , 4. Gjentijan Haxhijaj, 5. Marcin Pluta (kpt), 14. Przemysław Senderski - 10. Jakub Górecki, 8. Tomasz Metz (46 7. Marcin Siedlarz), 13. Karol Kostrubała, 15. Piotr Kaczor (84 Adrian Fedoruk,) - 9. Tomasz Ogar (73 11. Tomasz Kalicki), 17. Michał Górecki.

20.03.2014 (SM)

Jesienią na Suchych Stawach górą byli podopieczni Włodzimierza Gąsiora. Mielecka Stal wygrała 2:1, choć był zmuszona do odrabiania strat po kapitalnym strzale Tomasza Ogara. Do rewanżu przystępowali mielczanie z trzema porażkami poniesionymi na wiosnę. Z kolei „Garbarze” wprawdzie wyjechali z kompletem punktów z Limanowej, ale później ulegli Motorowi i jak zwykle feralnej Wiśle Puławy. Dzisiejszy mecz odbył się przy pustych trybunach, co stanowiło sankcję za ekscesy w Mielcu po niedawnym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej gry. Na bramkę Garbarni próbował szarżować Łętocha, lecz znalazł się na ofsajdzie, a wkrótce zasygnalizował odniesienie urazu. W 22. minucie przed kapitalną okazją stanął Michał Górecki. Znalazł się on oko w oko z Danielem, ale to golkiper Stali był górą, zaś po dobitce Góreckiego wybił piłkę z linii bramkowej Załucki. Miejscowi odpowiedzieli potężną „bombą” Skiby i Sypniewski wykazał się doskonałą interwencją. Natomiast obok celu przeszło uderzenie Buczyńskiego.

Trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu pierwszej połowy gospodarze objęli prowadzenie. Do zacentrowanej z daleka piłki wyskoczył defensor Duda i trafił głową do siatki. W tej fazie gry zostali ukarani żółtymi kartkami dwaj piłkarze „Brązowych”: pomocnik Metz i stoper Kowalski (dziś grający na prawej obronie).

Podopieczni Mirosława Kmiecia ambitnie próbowali po pauzie odrobić jednobramkową stratę. I osiągnęli przewagę optyczną, bowiem głęboko schowana za podwójną gardą Stal długimi okresami broniła się na własnej połowie. W 53. minucie dośrodkowywał Siedlarz, ale Daniel w ostatniej chwili uprzedził rywala. W 85. minucie z kolei Kalicki oddał soczysty strzał z dystansu i bramkarz mielczan mógł odetchnąć z ulgą, bo piłka nieznacznie minęła obramowanie bramki.