VIII MEMORIAŁ IMIENIA MICHAŁA BOBERA I MICHAŁA JEZIORA

MŁODE LWY - PO REMISIE W FINALE - NA DRUGIM MIEJSCU

 

 

07.02.2016 (AB)

W niedzielę 7 lutego 2016 w halach Suche Stawy i Com-Com-Zone przy ul. Ptaszyckiego 4 i 6 został rozegrany VIII Memoriał im. Michała Bobera i Michała Jeziora.

 

W nocy 26 stycznia 2008 roku dwóch juniorów Hutnika - Michał Bober i Michał Jezior - zginęło w wypadku drogowym na ul Bulwarowej w Nowej Hucie. Ich śmierć była tragedią dla ich Rodzin i Przyjaciół. Rok później zorganizowano Memoriał poświęcony ich pamięci, który stał się istotnym, cyklicznym wydarzeniem sportowym Krakowa.

 

W Memoriale biorą udział zespoły juniorów oraz - poza konkursem - drużyny Przyjaciół "Bobika" i "Jezika".

 

Garbarnia pod opieką trenera Roberta Włodarza zameldowała się w turnieju po raz ósmy. Młode Lwy w fazie grupowej rozegrały trzy spotkania: zwyciężyły z Krakusem Nowa Huta 2:1 (gole: samobójczy i Marcin Szczurek), zremisowały z AS Progres Kraków 2:2 (Marcin Szczurek i Paweł Marczyk) oraz wysoko pokonały Cracovię 6:0 (Mateusz Ciesielski i Marcin Szczurek po 2, Adam Jawor, Łukasz Kowalski).

 

Brązowi zajęli w swojej grupie 1 miejsce i awansowali do Finału Memoriału.

 

W spotkaniu finałowym Garbarnia spotkała się ze zwycięzcą grupy 1 - Hutnikiem. Mecz zakończył się rezultatem 1:1, ale Regulamin Memoriału w przypadku remisu przewiduje handicap dla zespołu, który pierwszy zdobędzie gola. W tym wypadku był to Hutnik (wyrównanie Młodym Lwom dał Marcin Szczurek) i to zespołowi gospodarzy przypadło ostateczne zwycięstwo.

 

Podopiecznym trenera Roberta Włodarza pozostaje satysfakcja, z trzech powodów. Po pierwsze: nie byli gorsi w finale i go nie przegrali. Po drugie: w tej edycji Memoriału juniorzy Garbarni zajęli najlepszą lokatę w ośmioletniej jego historii (dotychczas najwyższe miejsce Brązowych to trzecie - dwukrotnie). Po trzecie, w Memoriale najważniejszą rzeczą jest uczczenie pamięci jego patronów, co zostało przez Garbarnię i inne drużyny godnie uczynione na parkiecie.

 

Koronę króla strzelców VIII Memoriału zdobył Marcin Szczurek (5 goli), a najlepszym zawodnikiem Młodych Lwów został Paweł Pasionek. W trakcie spotkań grupowych kontuzji doznał zawodnik naszej drużyny, Jan Przybyszewski, który nie mógł pomóc kolegom w finale.

 

GARBARNIA: Piotr Syrek, Mikołaj Wiewióra - Rafał Witaszyk, Adam Jawor, Mateusz Ciesielski, Mikołaj Pyś, Jan Przybyszewski, Piotr Apostolski, Jakub Mróz, Marcin Szczurek, Paweł Marczyk, Paweł Pasionek, Łukasz Kowalski, Mateusz Kowalski.
Trener Robert Włodarz, kierownik Jerzy Wojciechowski.

 

Spotkania grupowe sędziowali Grzegorz Jabłoński  i Maciej Koster, a finał Łukasz Marek i Tomasz Musiał.

 

Mecz finałowy Hutnik - Garbarnia 1:1 (0:0) autorstwa Pana Wojciecha Tracza:

 

 

 

Zdjęcia dla naszego serwisu przygotował Pan Piotr Prochownik:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni