III LIGA

KARNY, KTÓRY NIE DAŁ ZWYCIĘSTWA...

GARBARNIA - ŁYSICA Bodzentyn 0:0

Sędziowali: Angelika Kuryło oraz Mariusz Stolarz i Dominik Jurkiewicz (Brzesko).

Żółte kartki: Masiuda, Ogar - Kula.

Czerwona kartka Masiuda (84, dwie żółte).

Widzów 150.

GARBARNIA: Sypniewski - Kalicki, Baliga, Kalemba, Pawłowicz, J. Górecki (62 M. Górecki), Nowak, Masiuda , Stokłosa (71 Siedlarz), Wcisło (62 Kokoszka), Ogar .

ŁYSICA: Dymanowski - Szymoniak, Kardas, Kula (78 Ciesielski), Płusa, Pawłowski, P. Kalista, Wójtowicz (83 Kaczmarek), M. Kalista, Wiecha (61 Piwowarczyk), Michta (74 Hajduk).

04.10.2014 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Dzisiejszy mecz Garbarni z Łysicą Bodzentyn zakończył się bezbramkowym remisem. Podział punktów zadowolił tylko gości, którzy dzięki temu nie dali się w tabeli wyprzedzić „Brązowym”. Ci zaś znów mieli nosy spuszczone na kwintę.

Zaczęła aktywniej Garbarnia, nad poprzeczką strzelał Nowak. Z kolei po rzucie rożnym wykonanym przez tego zawodnika uderzał głową Pawłowicz, Dymanowski wykazał się klasą. Łysica odpowiedziała ładnym strzałem M. Kalisty, skutecznie interweniował Sypniewski. Chwilę później znów było niebezpiecznie, ale sytuację wyjaśnił Kalicki.

W 21. minucie „Garbarze” przeprowadzili z polotem składną akcję zakończoną efektownym uderzeniem Nowaka, Dymanowski znów był na posterunku i piłkę bitą pod poprzeczkę sparował na korner. W swojej strefie boiska pomylił się bodaj Masiuda, Sypniewski zneutralizował uderzenie Michty zza „16”.

W 32. minucie z lewej flanki centrował Pawłowicz, znajdujący się w niewygodnym położeniu Ogar nie zdołał oddać skutecznej „główki”. W rewanżu egzekutorem wolnego był Wójtowicz, lecz nie zaskoczył Sypniewskiego.

W 55. minucie to goście powinni objąć prowadzenie. Crossowe podanie dotarło (w zupełnie wolnej od krycia strefie boiska) do rozpędzonego Płusy, ten w nader korzystnej sytuacji nie ulokował piłki w siatce, futbolówka minęła lewy słupek bramki „Garbarzy”. Dziesięć minut później nie odniosło bramkowego skutku spore zamieszanie na przedpolu Sypniewskiego.

„Brązowi” przeszli do ofensywy. Ogar zagrał do M. Góreckiego, ten nie zdecydował się na oddanie strzału, choć chyba powinien. A kiedy to już zrobił po zagraniu Kokoszki, piłka przeszła nad poprzeczką. W 75. minucie przypadła do gustu efektowna akcja Nowaka z Ogarem, Dymanowski odetchnął z ulgą, bo futbolówka minimalnie minęła cel. Kolejna szarża Ogara też nie dała zmiany wynik.

Ale zdecydowanie powinien się on zmienić w 80. minucie. Kokoszka w tempo zagrał do Kalickiego, po którego dośrodkowaniu zgrywał piłkę głową Siedlarz. Blisko stojący defensor Łysica zagrał ręką i pani arbiter wskazała na „wapno”. Kalemba stawał ostatnio na wysokości zadania, teraz jednak było inaczej. Przy określonym wieku i parametrach fizycznych Dymanowskiego (41 lat, spora nadwaga) powszechnie spodziewano się mocnego strzału po ziemi, skierowanego w róg bramki. Kalemba jednak wybrał środek i to nie był dobry … środek do pokonania weterana.

Kilkadziesiąt sekund później przed wyborną okazją stanął Siedlarz, do którego wycofano piłkę na bodaj 7. metr pola karnego. Wydawało się, że gol padnie nieuchronnie, ale futbolówka przeszła obok słupka. I nie ma znaczenia, że to było blisko słupka…

W 84. minucie w wyniku otrzymania drugiej żółtej kartki musiał opuszczać boisko Masiuda, który najwyraźniej nie mógł pogodzić się z werdyktem. Mimo osłabienia liczebnego „Garbarze” mogli sięgnąć w ostatnich sekundach po zwycięstwo, jednak M. Górecki strzelał za wysoko.

Garbarnia zatem znów bez satysfakcji. Pod dyktando bezapelacyjnie najlepszego na boisku Nowaka była częstokroć zachowywana płynności akcji. Skoro tak, zbyt rzadko jednak dochodziło do powstania klarownych sytuacji pod bramką Dymanowskiego. Niekiedy brakowało odwagi, podjęcia ryzyka już w polu karnym.

Najbardziej kosztowne było zmarnowanie okazji z 80. minuty i sekundy później. Bez wnikania, która z tych pozycji (choć pierwsza z nich to karny…) była lepsza. Istotne, że z dwóch „setek” nie urodził się choćby jeden gol.

Zapis relacji on-line Adama Delimata na portalu:

Zdjęcia Ani Kuś:

(kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii)

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk:

Wkrótce materiał filmowy.

>>>6 kolejka: Wierna Małogoszcz - Garbarnia 1:1 (0:1) - relacja<<<

>>>5 kolejka: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia 2:1 (0:1) - relacja, zdjęcia, skrót TV<<<

>>>4 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 1-1 (0-0) - relacja, zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Granat Skarżysko-Kamienna - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja<<<

>>>1 kolejka: Korona II Kielce - Garbarnia 2-1 (1-0) - relacja, zdjęcia<<<