(dobrze) Łukasz Chowaniec oraz Jarosław Mikołajewski i Daniel Kozioł (KS Kraków).

GARBARNIA II: Marcin Kościelnik - Paweł Marczyk (65 Karol Jędrzejczyk ), Sławomir Zygmunt, Marcin Pluta, Jan Zygmunt - Łukasz Litwin, Artur Krzeszowiak , Mateusz Borla, Jan Barabasz (75 Bartosz Gigoń) -
(46 Amadeusz Bufnal ), Konrad Kuliszewski .

LOTNIK: Krzysztof Leksander - Grzegorz Meus , Marek Gilski, Grzegorz Wieczorek, Aleksander Lipiński, Patryk Konik (55 Andrzej Lorek), Daniel Bukalski, Rafał Gudz, Marcin Kujda (61 Paweł Pyla), Piotr Ptak, Łukasz Czech.

Amadeusz Bufnal, zdobywca dwóch goli, jeszcze na ławce.

9.11.2014 (AB)

W ostatniej jesiennej kolejce ligowej rezerwa Garbarni wysoko pokonała zespół Lotnika. Młode Lwy zaaplikowały rywalom 8 goli, a bramkową zdobyczą podzielili się Marcin Siedlarz i Amadeusz Bufnal (po 2) oraz Konrad Kuliszewski, Jan Barabasz, Artur Krzeszowiak i Karol Jędrzejczyk.

W drugim zespole Garbarni wystąpił do przerwy Marcin Siedlarz i spisał się bardzo dobrze. W 13. minucie otworzył drogę do otwarcia wyniku Kuliszewskiemu. Jak podkreślił z przymrużeniem oka trener Młodych Lwów Stanisław Śliwa, "gol ten był efektem schematu ćwiczonego na czwartkowym treningu. Co prawda ani Kuliszewski, ani Siedlarz nie brali udziału w tych zajęciach, ale w meczu wykazali pełne zrozumienie dla intencji trenera i taktyki zespołu" .

W 27. minucie Siedlarz zaadresował podanie do Barabasza, ten zgrał sobie piłkę głową przed siebie i wpakował ją do bramki strzeżonej przez Leksandra.

Po dwóch asystach "Ricki" sam zabrał się za strzelanie goli. W 34. minucie z rzutu wolnego z ponad 20 metrów uderzona przez niego piłka odbiła się od głowy jednego z tworzących mur piłkarzy Lotnika i wpadła do bramki. W 42. minucie Siedlarz pokonał bramkarza strzałem zza linii pola karnego, po swojej indywidualnej akcji.

W przerwie Siedlarza zmienił Amadeusz Bufnal i on także zanotował dublet. W 76. minucie po akcji Gigoń - Kuliszewski - Litwin to właśnie "Ama" podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 78. minucie dobrym, mocnym strzałem z 20 metrów Artur Krzeszowiak umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Lotnika.

Za chwilę Jędrzejczyk trafił w słupek. W 81. minucie po akcji Kuliszewskiego i Borli Gigoń główkował obok słupka.

W 86. minucie Borla zagrał do Litwina, ten dośrodkował w pole karne do Bufnala, który choć był tyłem do bramki, to jednak pokonał Leksandra. W 90. minucie Mateusz Borla otworzył drogę do bramki Jędrzejczykowi, a dobrze prowadzący zawody arbiter Łukasz Chowaniec już nie wznawiał gry od środka, kończąc jednostronne zawody.

Goli w dzisiejszym spotkaniu mogło być znacznie więcej, jednak wyliczanie wszystkich sytuacji Brązowych zajęłoby sporo miejsca. Jeśli chodzi o gości, to szansę na gola mieli oni w 58. minucie: po szybkiej kontrze tuż nad poprzeczką strzelał Aleksander Lipiński. Pozostałe próby kończyły się na linii obrony gospodarzy, świetnie kierowanej przez Marcina Plutę.

Garbarnię II czeka jeszcze mecz Pucharu Polski z Zieleńczanką, który zostanie rozegrany na Rydlówce w niedzielę 16 listopada o godzinie 13:30.