LOTNIK Kryspinów - GARBARNIA II 0:1 (0:0)

(dobrze) Paweł Bagan oraz Radosław Brózda i Piotr Gawin (KS Kraków).

Łukasz Szymański, Aleksander Lipiński - Mateusz Mlostek, Artur Krzeszowiak.

LOTNIK: Paweł Białecki - Andrzej Lorek, Marcin Kwater, Bartosz Basiński, Aleksander Lipiński , Jakub Zosiuk, Jurand Satora (57 Tomasz Kuchasz), Rafał Gudz, Paweł Rechemtiuk, Patryk Konik (70 Krzysztof Medes), Łukasz Szymański .

GARBARNIA II: Damian Paździor - Jan Zygmunt, Sławomir Zygmunt, Mateusz Mlostek , Anthony Schacherer, Piotr Ferens (46 Michał Kozik), Artur Krzeszowiak , Amadeusz Bufnal, Krystian Żakowicz (77 Łukasz Machno), Antoni Jaroszyński (85 Patrycjusz Kaim), Jewgen Szewczenko (46 Jakub Kozioł).

O piłkę walczy Antoni Jaroszyński, zdobywca zwycięskiego gola. Pierwszy z prawej kapitan Garbarni II, Anthony Schacherer, autor zwycięskiej asysty.

21.06.2015 (AB)

W ostatnim spotkaniu sezonu 2014/15 druga drużyna Garbarni pokonała w Kryspinowie ekipę Lotnika 1-0, a zwycięskiego gola zdobył Antoni Jaroszyński w 84. minucie.

Mecz nie miał już znaczenia dla układu tabeli II grupy krakowskiej Klasy Okręgowej, bowiem wszystkie rozstrzygnięcia w sprawie awansu i spadku zapadły w poprzedniej kolejce. Zachowujący status piąto-ligowca gospodarze zagrali bez obciążeń i dość długo dawali Brązowym odpór, a ostateczny rezultat był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka.

W 11. minucie po akcji na skrzydle i dośrodkowaniu Piotra Ferensa obrońcy gospodarzy w ostatniej chwili wybili piłkę poza boisko, uprzedzając podążających do niej garbarzy. Oskrzydlające akcje Młodych Lwów  były bardzo groźne, ale w dwóch następnych sytuacjach napastnicy gości znajdowali się na pozycjach spalonych.

W 30. minucie po kontrze Lotnika w dogodnej sytuacji znalazł się Łukasz Szymański, ale po jego strzale pika powędrowała daleko od słupka. W 32. minucie strzał Ferensa w ostatniej chwili zablokował Bartosz Basiński. W 34. minucie Damian Paździor wygrał pojedynek sam na sam z Pawłem Rechemtiukiem, choć wydawało się, że Lotnik nieuchronnie obejmie prowadzenie. W 36. minucie Amadeusz Bufnal strzelał z dystansu, piłka nieznacznie minęła słupek.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnych ataków gości. W 47. minucie Jaroszyński uderzał tuż obok słupka. W 50. minucie niewiele nad poprzeczką przymierzył Sławomir Zygmunt. W 59. minucie po rajdzie na lewej flance przedarł się w pole karne Jaroszyński, jednak gorzej już było z siłą strzału i Paweł Białecki bez kłopotu zaopiekował się piłką. W 60. minucie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Paździora, Basiński głową posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Z podobnym skutkiem pod przeciwną bramką główkował Jaroszyński, po rzucie rożnym wykonanym przez Sł. Zygmunta w 68. minucie. W 74. minucie po faulu Mateusza Mlostka gospodarze wykonywali rzut wolny sprzed linii pola karnego. W przypadku tego stałego fragmentu gry skończyło się tak samo, jak z panującą w czasie meczu aurą: z dużej chmury mały deszcz.

W 84. minucie Amadeusz Bufnal zagrał do Anthonego Schacherera w pole karne, kapitan Brązowych wycofał piłkę przed szesnastkę do Antoniego Jaroszyńskiego, który mocnym lobem pokonał wysuniętego z bramki Białeckiego.

I tak trzech Panów A. ( Amadeusz i dwóch Antonich) przesądziło o zwycięstwie podopiecznych trenera Stanisława Śliwy nad Lotnikiem, który na własnym terenie zawsze był niewygodnym rywalem dla zespołu z Ludwinowa.