TOMASZ LIPUT

"MOŻEMY JESZCZE NAMIESZAĆ W TEJ LIDZE!"

 

27.04.2015 (AB)

W spotkaniu z oświęcimską Sołą już kilkanaście sekund po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania. Zdobyty gol doskonale ustawił Brązowych na drugie 45 minut tego meczu. Pozyskany zimą z Kalwarianki Tomasz Liput bardzo dobrze wkomponował się w zespół trenera Mirosława Hajdy i jest znaczącym dla drużyny zawodnikiem.

 

Po spotkaniu z Sołą rozmowę z piłkarzem Garbarni przeprowadzili Adam Delimat (garbarnia.krakow.pl) i Jerzy Filipiuk (Dziennik Polski). Zapraszamy Państwa do zapoznania się z jej treścią.

 

 

 - Kolejny mecz, kolejna bramka i kolejne zwycięstwo. Dzisiaj ważne trzy punkty z liderem.

 

Dokładnie, muszę przyznać, że mocno nastawialiśmy się na Sołę Oświęcim. Chcieliśmy pokazać się z dobrej strony, bo wiadomo, że fajnie jest ograć lidera. Cieszę się, że dzisiaj nam się to udało.

 

- Nie taki straszny ten lider, dzisiaj Soła była praktycznie bezradna.

 

- Faktycznie, cały mecz agresywnie do nich doskakiwaliśmy i takie było założenie, żeby nie dać im pola do gry. Może przez to, za sprawą pressingu, gra Soły wyglądała zdecydowanie inaczej niż zwykle.

 

- Wysoki pressing utrzymywaliście praktycznie przez 90 minut. Świadczy to o dobrym przygotowaniu kondycyjnym?

 

- Tak jest, zimę przepracowaliśmy mocno. Dochodzi też aspekt odnowy biologicznej i regeneracji po treningu, o to też kadra trenerska mocno dba. Teraz gramy praktycznie do samego czerwca „środa-sobota”, dochodzą mecze pucharowe, więc dawka jest solidna.

 

- Przygotowanie fizyczne może być bardzo ważnym aspektem w walce o ligowe punkty. To chyba wasza przewaga nad resztą stawki?

 

- Cieszę się, że optycznie to tak wygląda, oby tak zostało.

 

- Pierwsza połowa była chyba trudniejsza, Soła zaczęła dosyć agresywnie.

 

- Wiadomo, że na początku mamy taką próbę sił. Obie drużyny próbują podejść. Druga połowa rozpoczęła się dla nas super, strzeliliśmy gola, potem poszliśmy za ciosem i dołożyliśmy drugą bramkę. Wtedy gra się dużo łatwiej.

 

- Można było wygrać nawet wyżej. Jak to było w tych dwóch sytuacjach?

 

- Tak jest. Miałem sytuację sam na sam, ale wtedy po prostu źle uderzyłem. Zamiast strzelać wewnętrzną częścią stopy uderzyłem prostym podbiciem. Przy drugiej sytuacji piłka przeleciała po palcach bramkarza i niestety trafiła w poprzeczkę.

 

- Wygraliście dziś z liderem bez najlepszego snajpera, Tomasza Ogara.

 

- Po to jest taka szeroka kadra. Kiedy jeden wypada przez kontuzję czy kartkę, wskakuje na jego miejsce następny i ma prezentować się tak samo. Mamy 23 czy 24 ludzi plus zaplecze juniorskie, więc tak to ma wyglądać.

 

- W drużynie zadebiutował Jewgen Szewczenko. Jaki to jest piłkarz?

 

- Jak na swój wiek silny i rosły. Umie się zastawić, gra lepiej lewą nogą. Grywa w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Jewgen miał kontuzję, więc musi się jeszcze wprowadzić w rytm meczowy, ale myślę, że na pewno się przyda.

 

- Trener pytany o nadzieje na awans mówi, że nawet tego nie rozważa.  Wy między sobą rozmawiacie na ten temat?

 

- Wiadomo, że wszyscy liczą punkty i patrzą na tabelę, widzimy to z zewnątrz. My jednak musimy się skupić na każdym kolejnym meczu. Zawsze musimy walczyć o pełną pulę. Możemy jeszcze w tej lidze namieszać.

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni