LIMANOVIA - SZUBRYT Limanowa - GARBARNIA 2:1 (1:1)
 0-1 Piszczek (40' głową), 1-1 Czajka (41' ), 2-1 Dziadzio (84' karny).

Widzów 350.

LIMANOVIA: Sotnicki - Basta, Czajka , Garzeł, Dziadzio , Skiba , Pietras, Cebula (86' Cygnarowicz), Kozieł, Gadzina
(73' Kostek ), Mężyk.

GARBARNIA: Szwiec - Stokłosa, Piszczek , Ryś, Byrski (75' Kalicki), Rado (54' Leszczak), Wajda , Zelek (86' Sepioł), Fedoruk, Chodźko, Praciak.

W końcówce spotkania Brązowi próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, w tej sytuacji Sotnicki uprzedził Rysia.

Foto AB.

25.07.2012 (AB)

Na rundzie wstępnej skończyła się w tym sezonie przygoda Garbarni z Pucharem Polski. Brązowi przegrali w Limanowej 1:2, tracąc drugiego gola w 84 minucie po rzucie karnym. Gospodarze mieli w tym meczu więcej z gry, jednak Młode Lwy także miały kilka dogodnych okazji do zdobycia goli.

A mieli je jeszcze przed przerwą Tymek Chodźko w 19 minucie (uderzenie obok słupka), Kamil Rado (piłka po jego strzale w 25 minucie także minimalnie minęła słupek), czy w 45 minucie Bartosz Praciak (przy tym strzale refleksem wykazał się bramkarz Limanovii).

Chwilę wcześniej arbiter liniowy zasygnalizował bardzo wątpliwy ofsajd przy podaniu Piotra Wajdy do Praciaka, który znalazł się w sytuacji oko w oko z Sotnickim (stałem na wysokości całej akcji, "Sokrates" idealnie wyczekał moment podania i sędzia nie powinien przerwać gry).

W drugiej odsłonie najlepsze okazje dla Garbarzy miał Sebastian Leszczak, ale zarówno w 52, jak i w 61 minucie jego strzały instynktownie obronił Sotnicki.

Bez wątpienia kilka ciepłych słów należy się także naszemu bramkarzowi Martinowi Szwiecowi, który pokazał w kilku sytuacjach dużą klasę, szczególnie obrona w sytuacji sam na sam strzału Gadziny w 70 minucie pozwala na wystawienie mu najwyższej noty.

W sobotę 28 lipca o godzinie 10:00 Garbarnia podejmuje na Rydlówce w meczu sparingowym Borek Kraków.

0-1 Chodźko 35', 1-1 M. Iwański 72'.
karne: Kłymak - Praciak, Chodźko, Piszczek, Rado.

Marek Śliwa z Kielc.

M. Iwański - Piszczek.

Widzów: 700.

PIAST: Nalepa – Kud, Wota, Sas (106 ' Walicki), G. Iwański – Gil, Gierczak (85' Kwaśny), Kłymak , Szuflita (50' Walczak) – Czub (117' Owarzany), M. Iwański .

GARBARNIA: Szwiec – Byrski, Piszczek , Ryś, Stokłosa – Rado , Zelek (113' Kuźma), Wajda (63' Sepioł),
Fedoruk (75' Kalicki) – Chodźko , Praciak .

Tymek Chodźko zdobył prowadzenie dla Garbarni, nie pomylił się także w serii rzutów karnych.

Foto nowiny24.pl

O piłkę walczy Mariusz Stokłosa.

Fotogaleria na portalu

(kliknij w baner)

18.07.2012 (AB, Bas)

Garbarnia wygrała w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z IV-ligowym Piastem Tuczempy, choć na ostateczne rozstrzygnięcie przyszło Młodym Lwom czekać aż do serii rzutów karnych.
Prowadzenie dla Brązowych zdobył w 35 minucie Tymoteusz Chodźko, gospodarze wyrównali w drugiej połowie.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, a w serii rzutów karnych bezbłędnie trafiali Bartosz Praciak, Tymoteusz Chodźko, Bartłomiej Piszczek i Kamil Rado.

Za tydzień (25 lipca) w rundzie wstępnej Pucharu Polski Garbarnia zmierzy się na wyjeździe z Limanovią, która ograła częstochowski Raków 2:0.

A w najbliższą sobotę (21 lipca) Młode Lwy zmierzą się w sparingu z Puszczą Niepołomice. Początek spotkania o godzinie 10:00 na Rydlówce.

Zapis relacji z meczu z portalu

Piast Tuczempy przegrał w rzutach karnych 1-4 i odpada z dalszej rywalizacji.

Zaczynają się rzuty karne.

Będziemy informować na bieżąco o wyniku.

Koniec dogrywki w Tuczempach. Będziemy mieli rzuty karne!

115′ W drugiej części dogrywki obraz gry nie zmienił się. Cały czas lekką przewagę ma Piast, ale póki co klarownych sytuacji brakuje Koniec pierwszej połowy dogrywki, a po chwili początek drugiej.

Trwa pierwsza połowa dogrywki w Tuczempach. Na razie wynik bez zmian, ale cały czas bardzo dużą przewagę ma Piast. Okazje mieli Czub (dwukrotnie zablokowany) i Kłymak (nad bramką). Garbarnia ma spore problemy.

Koniec meczu. Będziemy mieli dogrywkę.

90′ To już końcówka meczu. Wygląda na to, że będzie dogrywka

W 80. minucie trybuny oszalały bo do siatki trafił Marcin Iwański. Niestety sędzia odgwizdał spalonego

72′ Goooool dla Piasta!!! Marcin Iwański i mamy 1-1. Dogrywał z lewej strony Czub, a Iwański uderzył z bliska. Bramkarz gości interweniował bardzo niepewnie, próbował zatrzymać piłkę jeszcze na linii bramkowej, ale ta była już w siatce. Wcześniej ładną okazję miał Fedoruk, ale jego uderzenie obronił Nalepa. Szansę dla gospodarzy miał też Kud, który uderzał gową, ale obrońcy wybili piłkę zmierzającą do bramki.

60′ Na boisku raczej spokojnie. Garbarnia kontroluje przebieg gry. Gospodarze próbują atakować ale bezskutecznie. Praktycznie nie było groźnych okazji. Dwukrotnie z daleka uderzał Gierczak, ale za każdym razem bardzo niecelnie.

46′ Początek drugiej połowy

45+1′ Koniec pierwszej połowy. Jeszcze okazję dla gospodarzy miał Gierczak, który znalazł się w dogodnej okazji na 15-tym metrze, ale uprzedził go Szwiec. Zółtą kartkę złapał Marcin Iwański. Lekką przewagę cały czas ma Garbarnia. Wracam po przerwie.

35′ No i niestety tracimy gola. Nalepa tym razem chyba zbyt odważnie wyszedł pod Fedoruka, a ten dograł do Chodźki, który nie miał problemów z trafieniem do bramki. 1-0 dla Garbarni

33′ Od 20 minuty przewagę mają goście. Swietną okazję miał Rado – jego uderzenie z 30 metrów leciało w samo okienko, ale czubkami palców zdołał wybić Nalepa. Chwilę później ponownie uderzali goście i znów Nalepa obronił z wielkim trudem. Kolejny strzał z dystansu Wajdy – minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi gospodarze – Kłymak wrzucał z wolnego i w zamieszaniu podbramkowym jeden z obrońców Garbarni omal nie wbił piłka do własnej bramki. Jeszcze chwilę później sam na sam był Rado, ale przytomnie z bramki wyszedł Nalepa i zmusił zawodnika gości do błędu

15′ Pierwszy kwadrans raczej dla Piasta. Gospodarze mają przewagę. Mieli trzy rzuty rożne, niestety wiele z tego nie wyszło, ale Piast przejawia więcej ochoty do gry. Z lewej strony boiska bardzo aktywny jest Lukasz Czub. Właśnie on w 14. min strzałem z wolnego z ok. 30 metrów uderzył minimalnie obok słupka. W odpowiedzi gości mieli akcję sam na sam po kontrze, ale Fedoruka uprzedził Nalepa wybijając piłkę nogami

Mamy drobne problemy techniczne – będziemy informować, co dzieje się na boisku w Tuczempach w formie raportów co 10-15 minut.