GARBARNIA Z LICENCJĄ NA DRUGĄ LIGĘ

 

21.06.2017 (AB, JC)

W dniu wczorajszym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrywała wnioski licencyjne beniaminków I i II Ligi. Garbarnia otrzymała licencję na grę w II Lidze na stadionie miejskim w Niepołomicach. Niezależnie jednak od tego nasz Klub podjął konkretne działania infrastrukturalne, aby rolę gospodarza drugoligowych zawodów pełnić na własnym obiekcie.

 

O komentarz poprosiliśmy skarbnika Garbarni, Pana Tadeusz Zapióra:

- Wskazanie stadionu spełniającego drugoligowe wymogi licencyjne było jednym z głównych warunków uzyskania licencji w tzw. "pierwszym podejściu". Dlatego też jesteśmy wdzięczni włodarzom Puszczy i stadionu w Niepołomicach, że udzielili nam pomocy i wsparcia w tym zakresie. Natomiast jako Klub robimy wszystko, aby grać na własnym boisku. Mało tego. jesteśmy przekonani o tym, że nasza drużyna będzie rozgrywała drugoligowe spotkania na Rydlówce. To przekonanie nie bierze się znikąd. Do spełnienia wszystkich wymogów licencyjnych naszemu obiektowi będzie brakować tylko zadaszonej trybuny. Natomiast w przepisach PZPN dotyczących licencji klubowych istnieje zapis, który dopuszcza możliwość udziału beniaminka w wyższej lidze w pierwszym sezonie po awansie bez spełnienia jednego wymogu licencyjnego - powiedział Tadeusz Zapiór.

 

Reasumując, gdyby Garbarnia we wniosku licencyjnym nie wskazała stadionu spełniającego drugoligowe wymogi, to na wczorajszym posiedzeniu Komisji PZPN nie otrzymałaby licencji na grę w drugiej lidze wogóle, podobnie jak nie otrzymały takiej licencji Gwardia Koszalin i  Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Natomiast wiele wskazuje na to, że nasz Klub dostanie możliwość gry na własnym boisku z tzw. "nadzorem infrastrukturalnym".

 

Pełny komunikat Komisji ds. Licencji PZPN znajdziecie Państwo na stronie:

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni