II LIGA

POWTÓRKA SPRZED PÓŁWIECZA: GARBARNIA - ŁKS 2:1!

 

       

 

GARBARNIA - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)

1-0 Krzysztof Kalemba 30 (karny)

1-1 Wojciech Łuczak 45+1 (głową)

2-1 Tomasz Ogar 53.

Mateusz Bielawski oraz Daniel Wiejowski i Robert Reguła.

Arbiter techniczny: Paweł Dziopak (wszyscy Śląski ZPN).

Marek Masiuda (2x), Tomasz Ogar - Kamil Rozmus, Patryk Bryła (2x), Maciej Wolski, Przemysław Kocot, Kamil Juraszek, Rafał Kujawa, Damian Guzik.

Marek Masiuda (Garbarnia,73) , Patryk Bryła (ŁKS, 32) - obaj za dwie żółte.

 

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Łukasz Furtak, Michał Wrześniewski, Krzysztof Kalemba , Łukasz Pietras - Filip Wójcik, Marek Masiuda , Wojciech Wojcieszyński, Serhii Krykun (74 Arkadiusz Garzeł) - Tomasz Ogar (90+2 Patryk Serafin), Szymon Kiebzak (83 Grzegorz Gawle).

 

ŁKS: Michał Kołba - Bartosz Widejko (63 Rafał Kujawa ), Maciej Wolski , Patryk Bryła , Kamil Rozmus (46 Paweł Pyciak), Wojciech Łuczak , Ievgen Radionov (57 Łukasz Zagdański), Piotr Pyrdoł (68 Damian Guzik ), Kamil Juraszek , Maksymilian Rozwandowicz, Przemysław Kocot .

 

 

13.05.2018 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

 W przedmeczowej introdukcji przypomniano, że w 1970 roku Garbarnia wygrała u siebie z ŁKS-em 2:1 i później już nie było ligowej konfrontacji między tymi drużynami w Krakowie. Prawie po półwieczu i niemal w tym samym miejscu historia zatoczyła koło. Znów 2:1 i znów dla „Garbarzy”, którzy zdumiewają coraz bardziej. Takiej ofensywy jak ta ostatnia chyba nie było od czasów marszałka Koniewa, gdy manewrem oswobadzał Kraków…

 

Z 30 punktów możliwych do zdobycia wywalczono 28… Z 10 meczów wygrano 9 i jeszcze dodano remis w Wejherowie, gdzie morale „Brązowych” wręcz triumfowało… Nie da się ukryć, że dzieją się tej wiosny na Rydlówce nadzwyczajne rzeczy. Dziś impetu Garbarni nie zahamował łódzki aspirant do I ligi.

 

Podopieczni Mirosława Hajdy rozpoczęli jak należy, od naporu na tyły wroga. Efektem rzutu wolnego Kalemby był korner. Pod przeciwną bramką Kozioł nie dał się zaskoczyć Bryle. Nikt jeszcze nie wiedział, że jedna z kolejnych konfrontacji między tymi zawodnikami mieć będzie bardzo istotne znaczenie dla losów tego nader pasjonującego widowiska.

 

Wcześniej jednak Kozioł obronił strzał Łuczaka, naprawdę było bardzo groźnie… Po chwili bramkarz Garbarni przerzucił piłkę nad poprzeczką, futbolówka musiała powędrować pod chorągiewkę. W 18. minucie Bryła sfaulował Kiebzaka i zobaczył „żółtko”. Niebawem dał zatrudnienie bramkarzowi Garbarni.

 

W 30. minucie z prawej strony zagrywał wzdłuż bramki Kiebzak, uwikłany w walce Krykun wyszedł z tej batalii zwycięsko, bo jeden z łodzian zagrał piłkę ręką. Być może był to Rozmus, ale nie damy głowy. Co innego z daniem głowy za Kalembę. Od ładnych kilku lat jest niezawodny na 11. metrze. Pewny strzał do siatki i 1:0.

 

Dwie minuty później ŁKS poniósł następną stratę. Kozioł miał piłkę w rękach, ale Bryła najwyraźniej nie miał zamiaru uwzględnić tego „drobiazgu”. Nastąpił bezpardonowy, ocierający się o brutalność faul. Mający już na koncie żółtą kartkę winowajca w trybie recydywy został odesłany do szatni. Bryła i tak nie powinien mieć powodów do narzekań, bo bezpośrednia „czerwień” też wchodziła w rachubę.

 

W pomeczowych komentarzach niektóre z łódzkich mediów próbują rozdzierać szaty nad rzekomo jednokierunkowym ruchu sędziowskim przy rozdawaniu kartek. Hm, wielekroć dochodziło do sytuacji, że łodzianie nie mieli pardonu. A szaty rzeczywiście i dosłownie zostały rozdarte, gdy w 44. minucie Wolski w środkowej strefie boiska dokonał wcale niechcianego przez Kiebzaka striptizu. Na szczęście tylko z koszulki. Stąd przymusowa zmiana numeru „28” na „29”…

 

Dosłownie w ostatniej akcji przedłużonego czasu pierwszej połowy doszło do wyrównania. Z kornera zacentrował Widejko, reszty dokonał „główką” Łuczak w przeciwległy róg bramki. Z łódzkiej perspektywy padł ładny gol. Po drugiej stronie barykady zapanowała duża złość, bo za chwilę zabrzmiał końcowy akord tej fazy meczu.

 

Zaraz po przerwie świetnym wślizgiem na własnym przedpolu popisał się Kalemba. W odpowiedzi groźne dośrodkowanie oddał Furtak. Była to ledwie przystawka do głównego dania. Po akcji iście koronkowej (znów przywołującej piękne wspomnienia ze starego Ludwinowa…) Krykun podał do nadbiegającego Ogara, ten bezapelacyjnie wpakował piłkę do siatki. Rewelacja… od „A” do „Z”…

 

Chwilę później Ogar znów zachował się z wielką klasą. Z udziałem kilku piłkarzy toczyła się mocno przypadkowa „przepychanka”, którą nagle przerwał Ogar kapitalnym strzałem. Bez zamachu, z pełnym zaskoczeniem, stricte wedle „czeskiej” maestrii obuwniczej. Gdyby piłka minimalnie nie minęła celu, bez wątpienia padłby gol filmowej urody.

 

Dziesięć minut później (66) szarżował prawą flanką Wójcik, pierwszorzędną akcję zdawało się nieuchronnie finalizował Krykun, ale Kołba w świetnym stylu zagroził drodze do bramki.

 

Niebawem stan liczebny uległ wyrównaniu. Harujący w pocie czoła Masiuda w bardzo krótkim interwale faulował dwukrotnie i podobnie jak wcześniej Bryła też musiał w trybie administracyjnym opuszczać boisko. Mimo to Garbarnia wykreowała wyborną szansę, Ogar zagrał do Wójcika, ten dostrzegł, że nadbiega Garzeł. Kołba intuicyjnie zażegnał i to niebezpieczeństwo, ze strony łodzian praktycznie równoważne z biciem na alarm. Warto zauważyć, że sekundy wcześniej nikt inny jak Garzeł przerwał na własnym przedpolu groźnie rozwijającą się akcję gości…

 

Ostatnie fragmenty meczu należały do łodzian. Głęboko cofnięty Wójcik uratował sytuację desperacką „główką” na korner. Po nim nad poprzeczką strzelał Juraszek, a w przedłużonym czasie gry to samo dotyczyło Kocota.

 

Zanim te zdarzenia nastąpiły „Garbarze” byli bliscy wyprowadzenia zabójczej kontry. Energicznie powalczył o odbiór Kalemba i gdyby arbiter nie uznał tej interwencji za faul bramka ŁKS stanęłaby przed dwoma „Garbarzami” otworem. Szkoda, że jednym z nich był Ogar, po chwili ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. I z niepokojem trzeba zajrzeć do rejestru.

 

Za to inny bilans, ten globalny, w odniesieniu do całej Garbarni, jest piękny. Czym skończy się pasjonujący sezon, w którym huśtawka nastrojów wcale nie musi grać za zbędny rekwizyt? Nie mam zielonego pojęcia, żaden pismak chyba nigdy nie wygrał miliona w „totolotka”.

 

Zdjęcia Pawła Zapióra:

 

 

Skrót spotkania:

 

 

 

 

 

STRZELCY GOLI DLA GARBARNI PO 30 KOLEJKACH (41)

 

10 - Tomasz Ogar

7 - Krzysztof Kalemba

5 -  Serhii Krykun

4 - Patryk Serafin

2 - Marcin Siedlarz, Michał Mistrzyk, Szymon Kiebzak, Filip Wójcik

1 - Petar Borovićanin, Łukasz Furtak, Arkadiusz Garzeł, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Kamil Moskal, Wojciech Wojcieszyński.

 

Czytaj także:

 

>>>30 kolejka: Znicz Pruszków - Garbarnia 0:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>29 kolejka: Garbarnia - GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót, konferencja prasowa<<<

 

>>>28 kolejka: Stal Stalowa Wola - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia, film<<<

 

>>>27 kolejka: Garbarnia - Błękitni Stargard 2:1 (1:0) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

 

>>>21 kolejka (zaległa): Garbarnia - Rozwój Katowice 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Rozwój TV<<<

 

>>>26 kolejka: Gryf Wejherowo - Garbarnia 2:2 (1:0) - film<<<

 

>>>25 kolejka: Garbarnia - MKS Kluczbork 4:1 (1:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

 

>>>20 kolejka (zaległa): Siarka Tarnobrzeg - Garbarnia 0:1 (0:0) - skrót filmowy, konferencja prasowa<<<

 

>>>24 kolejka: Gwardia Koszalin - Garbarnia 2;1 (2:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>23 kolejka: Garbarnia - ROW 1964 Rybnik 1:3 (1:3) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

<<<19 kolejka: Garbarnia - GKS Bełchatów 1:1 (1:1) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

 

>>>18 kolejka: Garbarnia - Radomiak 1:1 (1:0) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

 

>>>17 kolejka: Garbarnia - Wisła Puławy 1;1 (0:1) - zdjęcia, konferencja prasowa<<<

 

>>>16 kolejka: Warta Poznań - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>15 kolejka: Garbarnia - Olimpia Elbląg 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>14 kolejka: ŁKS Łódź - Garbarnia 1:0 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>13 kolejka: Garbarnia - Znicz Pruszków 0:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe Garca TV<<<

 

>>>12 kolejka: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia 1:2 (1:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>11 kolejka: Garbarnia - Stal Stalowa Wola 1:0 (1;0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

 

>>>10 kolejka: Błękitni Stargard - Garbarnia 2:0 (1:0)<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiały Garca TV<<<

 

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

 

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

 

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
PARTNER KLUBU
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni