Arbiter techniczny: Leszek Lewandowski (wszyscy Śląski ZPN).

Widejko, Kocot, Kostyrka - Mistrzyk, Pietras, Borovićanin, Kitliński, Kiebzak.

ŁKS: Michał Kołba – Kamil Rozmus, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Juraszek, Bartosz Widejko , Paweł Pyciak, Piotr Pyrdoł (90 Damian Nowacki), Przemysław Kocot , Patryk Bryła (68 Tomasz Margol), Damian Guzik
(46 Jakub Kostyrka ), Łukasz Zagdański (80 Krystian Pieczara).

GARBARNIA: Aleksander Kozioł - Michał Mistrzyk , Arkadiusz Garzeł, Dariusz Łukasik, Petar Borovićanin (74 Serhii Krykun) - Filip Wójcik (76 Eryk Ceglarz), Łukasz Pietras (59 Wojciech Wojcieszyński), Karol Kostrubała, Patryk Serafin (59 Michał Kitliński ), Szymon Kiebzak - Marcin Siedlarz.

21.10.2017 (JC)

W szeregach gospodarzy musiało zabraknąć Radionowa, który pauzował za nadmiar otrzymanych kartek. Wydawało się to nader odczuwalnym osłabieniem, skoro właśnie Radionow jest zdecydowanie najgroźniejszym snajperem łodzian. Na 13 gier ŁKS-u do soboty Radionow aż siedmiokrotnie wpisywał się na listę. Reszta miała na koncie 6 bramek…

Mimo to gospodarze kończyli pierwszą połowę, dysponując jednobramkową zaliczką. I nie wzięło się to z przypadku, bowiem to ŁKS dyktował warunki. Ełkaesiacy lepiej utrzymywali się przy piłce, stanowili stronę aktywniejszą. I podejmowali znacznie więcej ofensywnych prób. Długo nie dawało to konkretnego efektu, ale w 38. minucie ten stan rzeczy uległ zasadniczej zmianie. Po centrze z kornera Widejki wyraźnie zaspała defensywa Garbarni, nikt nie zareagował, że Pyrdoł z bliska wpycha piłkę do siatki.

Zaś już w przedłużonym czasie pierwszej połowy miejscowi zmarnowali kapitalną okazję do odskoczenia na podwójny dystans. Zagdański zagrał do Pyciaka, a ten nie trafił do praktycznie pustej bramki. W tej fazie meczu „Garbarze” zaledwie raz mocno zagrozili bezpieczeństwu bramki Kołby. W 33. minucie rzut wolny egzekwował Siedlarz i solidnie przymierzył, ale golkiper ŁKS-u sparował piłkę na korner.

Druga połowa w wykonaniu „Brązowych” wyglądała już lepiej. Próbowali zmienić niekorzystny stan meczu, pod tym kątem były czynione zmiany przez Mirosława Hajdę. Najgroźniejsza była próba podjęta przez Kitlińskiego, który znalazł się w dogodnym położeniu. Niestety, zamiast ucieczki zechciał przełożyć piłkę na prawą nogę. W końcu, na 17. metrze od bramki, został osaczony przez defensorów. W innej sytuacji nikt nie sięgnął piłki zagranej na przedpole bramki Kołby.

Trzeba jednak wprost powiedzieć, że takie starania były za rzadkie i nie miały odpowiedniej siły przebicia. Zaś tym razem nie odniosły skutku stałe fragmenty gry. ŁKS był już wyraźnie mniej zainteresowany rozwijaniem akcji zaczepnych niż do pauzy. Raczej starał się zachować stan posiadania. Natomiast groźnie kontrował, lecz Zagdański, Rozwandowicz czy Margol nie byli w stanie postawić kropki nad „i”. W przedłużonym czasie meczu, podobnie jak to było w „dogrywce” pierwszej połowy, wymarzoną okazję zmarnował Pyciak.

W sumie zwycięstwo ŁKS zasłużone.

Wkrótce materiały filmowe.

Zdjęcia z meczu:

STRZELCY GOLI PO 14 KOLEJKACH (18)

3 - Serhii Krykun, Tomasz Ogar, Patryk Serafin

1 - Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Krzysztof Kalemba, Karol Kostrubała, Dariusz Łukasik, Michał Mistrzyk, Marcin Siedlarz,

Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik

>>>8 kolejka: MKS Kluczbork - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>7 kolejka: Garbarnia - Gwardia Koszalin 3:1 (3:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>6 kolejka: ROW 1964 Rybnik - Garbarnia 1:4 (0:1) - skrót Garca TV<<<

>>>5 kolejka: Garbarnia - Legionovia Legionowo 1:2 (1:0) - zdjęcia<<<

>>>4 kolejka: Rozwój Katowice - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót TVP Kraków 3<<<

>>>2 kolejka: GKS Bełchatów - Garbarnia 3:1 (2:1) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>1 kolejka: Radomiak Radom - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<