Małopolska Liga Juniorów Młodszych

BEZDYSKUSYJNA WYGRANA

GARBARNIA - KRAKUS Nowa Huta 5:0 (2:0)

1-0 Gigoń 21, 2-0 Ząbek 40 + 1 karny, 3-0 Pasionek 66, 4-0 Paliś 73, 5-0 Matyasik 74.

Maksymilian Imioło oraz Tadeusz Sadowski i Kazimierz Dzióbek.

Matyasik - Rakoczy, K. Szeląg.

GARBARNIA: Marut - Matyasik , Onderka, Budek, Jaroszyński (68 Łatka) - Pasionek , Pabiś,
Ząbek (75 Tomaszewski), Jędrzejczyk (57 Piszczek)  - Gigoń (75 Ciesielski), P. Szeląg (41 Paliś ).

KRAKUS: Al-Ani (63 Dominik) - Filipek, Łoboda, K. Szeląg , Goryl, Manterys (52 Wiczkowski), Rakoczy , Perzowski, Radziak, Ostrowski, Grochalski.

Faulowany Artur Ząbek, w głębi Damian Pabiś i Bartosz Gigoń.

22.09.2012 AB

Juniorzy młodsi Garbarni bezdyskusyjnie pokonali beniaminka Małopolskiej Ligi, nowohuckiego Krakusa. Przewaga Młodych Lwów na boisku rosła z minuty na minutę, ale to Krakus stworzył sobie jako pierwszy okazję do zdobycia gola. W 14 minucie Karol Rakoczy w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Marutem przegrał ten pojedynek, bowiem bramkarz Brązowych sparował jego strzał na rzut rożny.

W 21 minucie Damian Pabiś z prawej strony dośrodkował piłkę w pole karne, Patryk Szeląg zaabsorbował uwagę obrońców Krakusa, a do bezpańskiej piłki dopadł Bartosz Gigoń, który kapitalnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

W 40 minucie Paweł Pasionek wpadł z piłką w pole karne i został dwukrotnie sfaulowany przez obrońców przeciwnika, jednak utrzymał się przy piłce i oddał strzał. Wytrącony z równowagi, na skutek nieprzepisowych zagrań rywali, pomocnik Garbarni nie zdołał jednak uczynić tego precyzyjnie i piłka minęła lewy słupek bramki. Uważnie prowadzący zawody arbiter widząc, że puszczenie gry w tej sytuacji nie przyniosło korzyści Garbarzom, a faule były ewidentne, słusznie wrócił do początku akcji i odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił Artur Ząbek.

Mając w zanadrzu dwubramkową zaliczkę Garbarnia rozpoczęła drugą połowę ostrożnie, natomiast Krakus dążył do zdobycia kontaktowego gola. Ataki zespołu gości kończyły się jednak na strefie obronnej gospodarzy, którzy z upływem czasu coraz groźniej kontrowali. W 66 minucie w indywidualnej akcji Paweł Pasionek przedryblował trzech rywali i strzałem w długi róg pokonał bramkarza.

W 73 minucie czwartego gola zdobył Adrian Paliś (po fryzurze w stylu Mario Balotelliego nie ma już na głowie snajpera Młodych Lwów ani śladu, przydomek nadany z tego tytułu chyba jednak pozostanie), a wynik spotkania w minutę później ustalił Michał Matyasik, który najpierw "położył" interweniującego Mateusza Dominika i strzelił ponad nim do bramki.

W ten sposób juniorzy młodsi Garbarni osłodzili swojemu trenerowi, Stanisławowi Śliwie, gorycz porażki odniesionej kilka godzin wcześniej w dosyć pechowych okolicznościach w meczu Garbarni II z Jurą Łobzów.