BEZBRAMKOWY REMIS W SPARINGU Z PIERWSZOLIGOWCEM

"LESZCZU" NA LUDWINOWIE W BARWACH RYWALA

GARBARNIA - KOLEJARZ Stróże 0:0

(dobrze) Radosław Wilk oraz Jarosław Kuźniar i Marcin Przysiężniak.

GARBARNIA:

I połowa: Adrian Jękot – Norbert Piszczek, Mateusz Kowalski, Marcin Pluta, Paweł Byrski – Krzysztof Kalemba, Jakub Górecki, Tomasz Metz, Piotr Kaczor, Paweł Nowak – Łukasz Cichy.

II płowa: Jakub Sypniewski – Adrian Fedoruk, Mateusz Kowalski, Gjentijan Haxhijaj, Przemysław Senderski – Krzysztof Kalemba (59. Marcin Pluta), Tomasz Kalicki, Karol Kostrubała, Michał Górecki, Marcin Siedlarz – Jakub Górecki.

KOLEJARZ: Filip Błażejewski – Michał Gryźlak, Krzysztof Markowski, (46. Cheikh Niane) Witold Cichy, Mateusz Wilk (46. Marcin Stefanik) – Łukasz Bocian (61. Daniel Szymczyk), Sebastian Leszczak (53. Marcin Majchrzak), Paweł Leśniak (46. Janusz Wolański), Wojciech Trochim (46. Karol Ziąbski), Dariusz Walęciak (46. Dawid Szufryn) – Tomasz Chałas.

Bezbramkowo, ale ciekawie - tak było dziś na Rydlówce.

29.01.2014 (AB)

Bezbramkowym remisem zakończył się sparing drugoligowej drużyny Garbarni z pierwszoligowym Kolejarzem Stróże.

Na tle wyżej notowanego rywala Brązowi zaprezentowali się na boisku więcej niż przyzwoicie, a oba zespoły miały po kilka okazji do zdobycia goli. Biorąc pod uwagę cztery ostatnie spotkania ligowe, dwa ubiegłoroczne sparingi i dwa spotkania kontrolne rozegrane w styczniu - był to już ósmy mecz podopiecznych trenera Mirosława Kmiecia bez porażki.

Kolejarz zdominował pierwszy kwadrans gry, Brązowi w tym czasie grali mocno cofnięci, ale też skutecznie rozbijali ataki przeciwnika. W 12. minucie Sebastian Leszczak, jeszcze do niedawna kluczowy zawodnik zespołu z Ludwinowa, przeprowadził rajd w swoim stylu lewą stroną boiska, zakończony jednak niecelnym strzałem.

Po okresie widocznej przewagi gości Garbarnia stopniowo porządkowała swoją grę, a siły na boisku wyrównały się.
W 25. minucie Norbert Piszczek potężnym strzałem "obił" poprzeczkę bramki strzeżonej przez Filipa Błażejewskiego. W 41. minucie Krzysztof Kalemba zdecydował się na zaskakujący strzał zza pola karnego, jednak piłka minęła słupek w niewielkiej odległości. To były najlepsze okazje bramkowe przed przerwą.

Po zmianie stron Młode Lwy toczyły z pierwszoligowcem ze Stróż równorzędną walkę, a mecz był rozgrywany w szybkim tempie. W 60. minucie Tomasz Kalicki doskonałym podaniem na lewą stronę boiska uruchomił Jakuba Góreckiego, a przy obronie strzału "Górki" Filip Błażejewski wykazał się sporymi umiejętnościami bramkarskimi. W 62. minucie Jakub Sypniewski pewnie wyłapał piłkę po strzale głową Marcina Majchrzaka, a w 82. minucie nowy bramkarz Brązowych nie dał się zaskoczyć Karolowi Ziąbskiemu.

Losy spotkania mógł w końcówce rozstrzygnąć  na korzyść przyjezdnych wspomniany już Marcin Majchrzak. W 85. minucie trafił piłką w słupek, a w 90. fatalnie spudłował w wybornej okazji.

Spotkanie, mimo że zawodnicy nie stworzyli mnóstwa podbramkowych sytuacji, mogło się podobać zgromadzonym na Rydlówce widzom. Kibiców Garbarni na pewno cieszy postawa piłkarzy z Rydlówki w pojedynku z występującym o klasę wyżej rywalem.

Już w sobotę 1 lutego o godzinie 11:00 Garbarnia podejmuje w sparingu na Rydlówce kolejnego pierwszoligowca, niepołomicką Puszczę.