Sparing Garbarni z Orłem Piaski Wielkie rozegrany zostanie w sobotę 2 marca o godzinie 15:00 w Skotnikach.

NA POŻEGNANIE KLUCZBORKA

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO Z RAKOWEM

GARBARNIA - RAKÓW Częstochowa 4:1 (1:1)

1-0 Broź 27 (karny), 1-1 Kowalczyk 32, 2-1 Broź 51 (karny), 3-1 Siedlarz 60, 4-1 Nwachukwu 73 (głową).

GARBARNIA: Jękot - Talaga /46 Haxhijaj/, Piszczek, Pluta /46 Kalemba/, Byrski /46"Wajda/ - Siedlarz /67 Zelek/, Metz, Hassan  /70 Kalicki/,  Leszczak  /60 Stokłosa/, Broź /65 Nwachukwu / - Cichy /56 Kozieł/.

RAKÓW:  Wróbel- Mastalerz, Pluta, Góra, Krupa - Czerwiński Marcin, Ogłaza, Kowalczyk , Mońka - Świerk, Wiktorek.

oraz Kos - Walasek, Czyż, Żurawski, Hak, Marchewka.

28.02.2013 (AB)

W rozegranym dziś o godzinie 12:00 sparingu Garbarnia pokonała częstochowski Raków.

Był to ostatni z trzech meczów kontrolnych Brązowych podczas zgrupowania w Kluczborku. Dwa gole dla Młodych Lwów padły po rzutach karnych skutecznie egzekwowanych przez Mateusza Brozia, a po jednym trafieniu dołożyli Marcin Siedlarz i Tony Nwachukwu.

Pokonanie czwartej w tabeli II ligi zachodniej drużyny na pewno poprawiło podopiecznym trenera Marka Motyki humory. Po dwóch wcześniejszych porażkach, odniesionych podczas zgrupowania, także wśród kibiców nastroje były nie najlepsze. Najważniejsze jednak, aby utrafić z formą na mecze mistrzowskie.

A pierwszy wiosenny ligowy mecz czeka Młode Lwy już w sobotę 9 marca o godzinie 14:00 z Resovią na jej terenie.

Brązowi mają zaplanowane jeszcze jedno sparingowe spotkanie, z Orłem Piaski Wielkie, w sobotę 2 marca.
Początek meczu wyznaczono na godzinę 15:00 w Skotnikach.

Zdjęcia Jacek Kullanda:

***************************************************

PRZERWANY SPARING W KLUCZBORKU

PORAŻKA PO KARNYM

GARBARNIA -WKS WIELUŃ 0:1 (0:0)

0-1 Adamczyk 1' (karny).

GARBARNIA: Bruzda -Talaga, Kalemba, Haxhijaj, Stokłosa - Zelek, Uwakwe -Hassan, Wajda, Nwachukwu -Kozieł.

(od 55 minuty): Bruzda - Krajewski, Pluta, Piszczek, Byrski - Marut, Metz  -Siedlarz, Kokoszka, Leszczak  -Kalicki.

WIELUŃ: Olkusz -Ciężki, Grodzki, Fornalczyk, Dubiel- Barańczak, Banaś,  Kazimierowicz, Dudek -Adamczyk -Rzezak oraz Stodoła, Zuzak, Rybak, Bąk, Kąpielski, Kowalski, Wójcicki, Mituła.

26.02.2013 (Jacek Kullanda):

Bramka padła dokładnie w 47 sekundzie meczu po faulu Bartka Bruzdy w polu karnym. Niedokładne podanie Ibrahima Hassana przejęli goście i po wyjściu na pozycję sam na sam nasz bramkarz ratował sytuację nieczystym zagraniem.

Podobnie w 14 minucie Filip Zelek podał przeciwnikowi i znowu interwencja Bruzdy w sytuacji jeden na jeden, tym razem bez konsekwencji. Chwilę później Krzysztof Kozieł strzela głową po dośrodkowaniu Piotra Wajdy, ale minimalnie niecelnie.

Kilka ładnych rajdów przeprowadził na skrzydle "Toni'" Nwachukwu, jednak jego dośrodkowania nie zostały zamknięte przez partnerów.

Mecz toczył się pod dyktando Garbarzy, lecz szwankowała skuteczność.

Po przerwie gra nabrała dynamiki, ale też bardzo się zaostrzyła, co zaowocowało zakończeniem spotkania w 82 minucie.

POCZTÓWKA Z KLUCZBORKU

RYWAL WYKORZYSTAŁ ZMĘCZENIE BRĄZOWYCH

MKS KLUCZBORK - GARBARNIA 4:0 (4:0)
 1 - 0 Kumiec 9, 2 - 0 Swędrowski 10, 3 - 0 Gierak 13, 4 - 0 Niziołek 24.

MKS: Abramowicz, Orłowicz, Ganowicz, Gierak , Gawron, Hober, Niziołek , Arian, Kumiec , Swędrowski , Burski.

GARBARNIA:  Widawski - Talaga, Piszczek, Haxhijaj (Pluta), Byrski -Ibrahim (Metz), Uwakwe, Siedlarz, Leszczak (Stokłosa), Broż - Cichy (Kozieł).

25.02.2013 (AB)

Bezpośrednio po autokarowej podróży do Kluczborka Garbarnia zmierzyła się z MKS Kluczbork. Gospodarze bezlitośnie wykorzystali zmęczenie Brązowych, aplikując im cztery gole już do przerwy.

Zdjęcia z Kluczborka przesłał nam Jacek Kullanda, kierownik pierwszego zespołu Garbarni.

22.02.2013 (AB)

Pierwsza drużyna Garbarni wyjeżdża jutro na zgrupowanie do Kluczborka, gdzie rozegra trzy mecze kontrolne: z drugoligowym MKS Kluczbork (0:4) oraz trzecioligowym KS Wieluń (26.02) i Rakowem Częstochowa (28.02, II liga).

W kadrze wyjeżdżającej na zgrupowanie, które potrwa do 2 marca, znalazło się 26 zawodników:

Robert Widawski, Adrian Jękot, Bartłomiej Bruzda, Marcin Pluta, Paweł Byrski, Longinus Uwakwe, Arkadiusz Ryś, Sebastian Leszczak, Bartłomiej Piszczek, Marcin Siedlarz, Krzysztof Kozieł, Ibrahim Hassan, Mariusz Stokłosa, Filip Zelek, Tomasz Metz, Mateusz Broź, Piotr Wajda, Ifaneyi Nwachukwu, Łukasz Cichy, Tomasz Kalicki, Grzegorz Talaga, Krzysztof Kalemba, Gjentijan Haxhijaj, Marcin Marut, Sebastian Kokoszka, Mateusz Krajewski.
Do kadry szkoleniowej na zgrupowaniu dołączy Marcin Chmura, trener bramkarzy.

W dniu powrotu z Kluczborka Garbarnia zagra w Skotnikach spotkanie kontrolne z Orłem Piaski Wielkie.

W Krakowie z drugą drużyną przygotowywać się będą powracający po przewlekłej kontuzji Adrian Fedoruk oraz bramkarz Martin Szwiec.