PUNKT GODNY SZACUNKU

MKS Kluczbork - GARBARNIA 1:1 (1:0)

1-0 Dmytro Fedota 26 (głową)

1-1 Patryk Serafin 88.

(bez zarzutu) Damian Gawęcki (Świętokrzyski ZPN) oraz Daniel Wiejowski (Śląski ZPN) i Łukasz Szymczak (Świętokrzyski ZPN). Arbiter techniczny: Adam Sitarz (Świętokrzyski ZPN).

Kamil Nitkiewicz, Donatas Nakrosius 2x, Sebastian Deja, Michał Glanowski, Kacper Majchrowski - Arkadiusz Garzeł, Tomasz Liput.

Donatas Nakrosius (40, MKS, za dwie żółte).

MKS Kluczbork: Kacper Majchrowski – Tomasz Górkiewicz, Paweł Gierak, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz – Lucjan Zieliński (76 Miłosz Reisch), Michał Glanowski , Donatas Nakrosius , Dominik Kościelniak (67 Paweł Kubiak) – Dmytro Fedota (46 Sebastian Deja ), Damian Warchoł (75 Paweł Baraniak).

GARBARNIA; Marcin Cabaj – Michał Mistrzyk, Arkadiusz Garzeł , Krzysztof Kalemba, Damian Nieśmiałowski – Tomasz Liput (55 Michał Kitliński), Łukasz Pietras (79 Karol Kostrubała), Wojciech Wojcieszyński, Filip Wójcik – Patryk Serafin , Szymon Kiebzak.

Patryk Serafin (przy piłce, zdjęcie z meczu z Gwardią Koszalin) zdobył w Kluczborku gola na wagę remisu.

10.09.2017 (AB)

Z wczorajszej wyprawy do Kluczborka na mecz ze spadkowiczem z I Ligi podopieczni trenera Mirosława Hajdy przywieźli jeden punkt., a gola dającego Brązowym remis zdobył Patryk Serafin w 88. minucie. Od 40. minuty Brązowi grali z przewagą jednego zawodnika, po wykluczeniu z gry - w konsekwencji dwóch żółtych kartek - Donatasa Nakrosiusa.

Podbudowani "urwaniem punktu" w poprzedniej kolejce liderowi tabeli na boisku w Radomiu gospodarze mieli apetyty na zwycięstwo przed własna publicznością. Już w 2. minucie w polu karnym Garbarni kapitan Brązowych Krzysztof Kalemba wyekspediowaniem piłki na korner uprzedził Dominka Kościelniaka. W 5. minucie na bardzo dogodną pozycję wychodził Damian Warchoł, Marcin Cabaj uratował sytuację wybiegiem z bramki i wykopaniem piłki w trybuny.

W 10. minucie po akcji na prawej flance i dośrodkowaniu Michała Mistrzyka nie zrozumieli się w polu karnym rywali Patryk Serafin i Tomasz Liput. Wcześniej Serafin strzelił nad poprzeczką i były to znaki, ze Garbarze nie będą się w Kluczborku jedynie bronić. Choć do tej obrony okazje mieli, bo w 15. minucie rozgrywający bardzo dobre spotkanie Mistrzyk w ostatniej chwili zablokował piłkę po strzale Dmitrija Fedoty.

W 21. minucie po dograniu Filipa Wójcika walczył w polu karnym gospodarzy Szymon Kiebzak, jednak ostatecznie został odgwizdany faul zawodnika Garbarni. W 26. minucie po dośrodkowaniu Kościelniaka Fedota głową posłał piłkę do bramki i ku uciesze zgromadzonej publiki wyprowadził MKS na prowadzenie.

W 36. minucie po wymianie podań z Serafinem dorzucał piłkę Wójcik, a Liput na 7 metrze został uprzedzony przez bramkarza gospodarzy. Za moment Wójcik podprowadził futbolówkę pod pole karne i bardzo ładnie uderzył. Piłka minęła długi słupek bramki Kacpra Majchrowskiego i na trybunach dało się usłyszeć westchnienie ulgi...

W 39. minucie po bardzo brzydkim faulu na Kalembie - po meczu konieczna była interwencja chirurga, kapitanowi Brązowych założono na rozbitą wargę kilka szwów - drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik obejrzał Donatas Nakrosius. To oznaczało, że gospodarze od 40. minuty będą grać w liczebnym osłabieniu. Nie spodobało się to miejscowej widowni, która - w zasadzie już do końca meczu, także wobec coraz bardziej rosnącej przewagi Garbarni - dawała upust swojej frustracji.

W 45. minucie po dograniu Damiana Nieśmiałowskiego nie sięgnął piłki głową Kiebzak i Majchrowski wyłapał futbolówkę. Już w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Warchoł podawał do Kościelniaka, w polu karnym interweniował Mistrzyk, a całkowicie wyjaśnił sprawę Kalemba.

Druga połowa to rosnąca z minuty na minutę przewaga Garbarni, która długo nie wypuszczała miejscowych piłkarzy poza strefę obronną. Zawodnicy MKS-u długo i momentami rozpaczliwie bronili się przed atakami Brązowych, a piłka nie znajdowała drogi do bramki Majchrowskiego po strzałach między innymi Serafina (52, i 65, minuta), Liputa (54), Wojciecha Wojcieszyńskiego (55.) czy Michała Kitlińskiego (69).

W 77. minucie gospodarze wyprowadzili jeden z nielicznych, ale bardzo groźnych kontrataków. Paweł Kubiak podał do Pawła Baraniaka, który znalazł sie w sytuacji sam na sam z Cabajem. Świetną interwencją i sparowaniem piłki na korner bramkarz Garbarni zażegnał niebezpieczeństwo.

W 80. minucie w polu karnym Garbarni padł na murawę Baraniak, a dobrze prowadzący zawody arbiter nie podyktował rzutu karnego za rzekome przewinienie Arkadiusza Garzeła. Pomimo tego, że kibice MKS-u mają na ten temat zupełnie inne zdanie, to pan Damian Gawęcki może spać z czystym sumieniem. Zapis kamery ustawionej za bramką Cabaja rozwiewa wszelkie wątpliwości: o "jedenastce" nie mogło być mowy.

Tymczasem w 83. minucie w wyniku nieporozumienia Majchrowskiego z własnymi obrońcami w posiadanie piłki w polu karnym gospodarzy wszedł Kalemba, ale mając przed sobą pustą bramkę trafił w boczna siatkę.  A w 88. minucie Garbarze dopięli swego. Z prawej strony dośrodkował Mistrzyk, a sprawę sfinalizował Serafin, pokonując Majchrowskiego.

Podopieczni trenera Mirosława Hajdy, który w dniu meczu obchodził dokładnie trzecią rocznicę pracy w Garbarni, mogli sięgnąć po pełną zdobycz. W doliczonym czasie gry Karol Kostrubała wypalił nad poprzeczką, ale jeszcze lepszą okazję miał Michał Kitliński. W czwartej dodatkowej minucie wpadł w pole karne, "wbił w ziemię" jednego z obrońców i oddał kapitalny strzał w długi róg, po którym Majchrowski wyciągnął sie jak struna i sparował piłkę na rzut rożny.

Po dobrym, szybkim i momentami bardzo "stykowym" spotkaniu Garbarnia wróciła do Krakowa bogatsza o punkt. I - jak w tytule - jest to punkt godny szacunku.