Nowy numer telefonu RKS Garbarnia: (0-12) 311-02-25

1-0 Krzysztof Kalemba 35 (karny)

2-0 Michał Kitliński 63.

Mateusz Kwiatek oraz Jerzy Marciniak i Jakub Prończuk (OKS Chełm).

Łukasz Pietras, Karol Kostrubała, Krystian Kujawa - Dawid Cempa.

GARBARNIA: Marcin Cabaj - Michał Mistrzyk, Krystian Kujawa , Krzysztof Kalemba , Petar Borovićanin - Szymon Kiebzak (72 Damian Nieśmiałowski), Łukasz Pietras , Karol Kostrubała (90 Marek Masiuda), Michał Kitliński - Tomasz Ogar, Marcin Siedlarz (67 Michał Górecki).

KARPATY: Mariusz Stępień - Mateusz Kantor, Patryk Kołodziej, Zbigniew Dąbek, Daniel Pawlak, Jaromir Skiba, Jakub Mordec, Dawid Kuliga, Adrian Buszta (90+3 Przemysław Sajdak), Roman Stepankov (72 Patryk Pelc), Dawid Cempa .

3.06.2017 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

Szybko, bo zaledwie trzy dni po feralnym meczu z Podlasiem Biała Podlaska (2:2), „Brązowi” odzyskali właściwy rytm. Dzisiejsze zwycięstwo nad Karpatami Krosno (2:0) było bezdyskusyjne, choć w relatywnie niskich rozmiarach.„Garbarze” bowiem mieli kilka doskonałych okazji do podwyższenia wyniku.

Nie budzi żadnych wątpliwości, że Garbarnia rzetelnie zapracowała na zaksięgowanie kompletu punktów. Zagrała na zdecydowanie lepszym poziomie niż przeciwko Podlasiu, choć akurat po drugiej strony barykady ustawił się teoretycznie mocniejszy rywal. Karpaty nie miały zbyt wiele do powiedzenia przede wszystkim z tego powodu, że „Garbarze” wysoko postawili poprzeczkę. Dla krośnian - po prostu zbyt wysoko.

W 6. minucie Stepankov po kornerze „główkował” nad poprzeczką. Pod przeciwną bramką interesująco zawiązała się współpraca na linii Kiebzak - Ogar, podanie w kierunku Siedlarza jednak nie dotarło do adresata. Po strzale Kiebzaka i zagraniu piłki ręką przez jednego z defensorów Karpat „Brązowi” domagali się „11”, ale wskazania na „wapno” nie było.

Po kwadransie meczu sfaulowany został Kiebzak, Kalemba ze skrzydła mocno „zakręcił” z wolnego, trochę nad celem. Stępień nie miał problemów z obroną zbyt anemicznego strzału Ogara. Karpaty odpowiedziały bardzo groźną akcją, Stepankov wprawdzie doszedł do piłki zagranej z prawej flanki przez Busztę, ale przestrzelił z bliskiej odległości.

W 35. minucie podopieczni Mirosława Hajdy objęli prowadzenie. W polu karnym gości szarżował rozpędzony Kitliński, którego sfaulował bramkarz Stępień. Kalemba znacznie pewniej niż w środę, teraz wręcz popisowo, wyegzekwował „11”. Jeszcze przed przerwą uderzał zza „16” Kostrubała, niecelnie.

W 48. minucie Stepankov sfaulował Pietrasa i moim zdaniem należało winowajcę ukarać żółtą kartką. „Wrzutka” była dziełem Borovićanina, niecelnie „główkował” Siedlarz. Właśnie Siedlarz uruchomił prostopadłym podaniem Kiebzaka, ten w obiecującej sytuacji jednak przegrał pojedynek z opiekunem.

Formę Cabaja przetestował z dystansu Skiba. Chwilę później, w sensie bezkartkowego potraktowaniu przez arbitra popełnionego przewinienia, „upiekło się” po Stepankovie następnemu graczowi Karpat, Kulidze.

W 58. minucie „Garbarze”, iście po krakowsku, rozwinęli koronkową akcję ze znaczącym udziałem Kiebzaka. Wydawało się, że na listę wpisze się Ogar, ale desperacka interwencja któregoś z gości zapobiegła utracie gola. Za chwilę pięknie przymierzył z dystansu Pietras, piłka trafiła w słupek.

Zgoła inaczej było wkrótce. Po wymianie podań między Mistrzykiem i Kiebzakiem wprawdzie minął się z piłką Siedlarz, lecz znajdujący się za jego plecami Kitliński nieuchronnie uderzył pod poprzeczkę.

Faulem wycenionym na żółtą kartkę ratował sytuację Kujawa, Cempa z wolnego trafił w mur. W 70. minucie mieliśmy błyskawiczną kontrakcję „Garbarzy”. Ogar bezproblemowo minął wybiegającego z bramki Stępnia i … nie trafił do pustej bramki.

W końcowej fazie każda ze stron miała po jednej okazji. Stępień sparował ładny strzał Kitlińskiego. Z kolei na przedpolu Cabaja w roli ratownika wystąpił Borovićanin, który po kornerze i „główce” Dąbka uchronił „Garbarzy” od utraty kontaktowego gola.

Wszystkim fanom Garbarni dzisiejsze pokonanie Karpat przypadło do gustu, to samo odnosiło się do stylu w jakim tego dokonano. W sobotę było podwójnie to, czego niestety - też podwójnie - zabrakło w środę.

Zdjęcia Tadeusza Zapióra:

Skrót spotkania:

>>>28 kolejka: Garbarnia - MKS Trzebinia-Siersza 1:0 (0:0) - zdjęcia, materiał filmowy Garca TV<<<

>>>27 kolejka: Stal Rzeszów - Garbarnia 1:2 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>24 kolejka: JKS 1909 Jarosław - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>23 kolejka: Garbarnia - Spartakus Aureus Daleszyce 3:0 (2:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>22 kolejka: Motor Lublin - Garbarnia 2:0 (0:0) - zdjęcia, skrót Garca TV<<<

>>>21 kolejka: Garbarnia - Cosmos Nowotaniec 3:1 (1:0) - zdjęcia, materiał filmowy<<<

>>>20 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:1 (0:0) - zdjęcia, skrót TVP<<<

>>>19 kolejka; Garbarnia - Resovia 3:2 (2:2) - zdjęcia, gole<<<

>>>18 kolejka: Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski - Garbarnia 0:2 (0:0) - gole, skrót<<<

>>>17 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 1:0 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>14 kolejka: Garbarnia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2) - zdjęcia<<<

>>>15 kolejka: Karpaty Krosno - Garbarnia 1:1 (0:1) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>13 kolejka: Avia Świdnik - Garbarnia 0:1 (0:0) - zdjęcia<<<

>>>12 kolejka: Garbarnia - Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

>>>4 kolejka: Cosmos Nowotaniec - Garbarnia 0:1 (0:0) - film<<<

>>>3 kolejka: Garbarnia - Soła Oświęcim 3:2 (0:2) - zdjęcia, materiały filmowe<<<

>>>2 kolejka: Resovia - Garbarnia 0:2 (0:1) - film<<<

>>>1 kolejka: Garbarnia - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:0) - zdjęcia, materiały filmowe<<<