GARBARNIA - KSZO OSTROWIEC Świętokrzyski 2:0 (1:0)

GARBARNIA: Damian Drzewiecki – Mateusz Pawłowicz, Tomasz Baliga, Krzysztof Kalemba, Norbert Piszczek – Marek Masiuda, Łukasz Pietras , Tomasz Liput, Marcin Siedlarz (70' Jakub Wcisło ), Piotr Kaczor (81' Mariusz Stokłosa) – Tomasz Ogar (90' Michał Górecki).

KSZO: Zacharski - Barański (65 Łatkowski), Grunt , Sudy, Stachurski, Nogaj (66 Sulima), Mąka, Mikołajek, Kapsa, Gajos (57 Dziadowicz), Kosowski (46 Stawiarski).

Tomasz Ogar otworzył wynik spotkania z KSZO...

...a Jakub Wcisło przybił pieczęć na zwycięstwie Młodych Lwów.

11.04.2015 Relacja Pana Jerzego Cierpiatki:

W minioną środę seniorzy Garbarni pokonali rezerwy „Brązowych” 3-1 w ramach Pucharu Polski na szczeblu MZPN. Dziś nastała pora do rewanżowego meczu z KSZO. W rundzie jesiennej „Garbarze” długo prowadzili 1:0 w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale ostatecznie wzięli górę gospodarze (2:1). Dziś lepsza była Garbarnia, jak najbardziej zasłużenie wygrywając różnicą dwóch bramek.

Rozmowa całkiem serio nastąpiła w 20. minucie. Konkretnym odbiorem piłki rozpoczął Siedlarz energiczny kontratak ze strony Garbarni. W odpowiednim momencie poszło podanie do Ogara, który wybornie sfinalizował tę akcję. Snajper „Brązowych” z zimną krwią wyczekał na odpowiedni moment i uderzył z dużą precyzją. Mimo wykonanej parady nie miał Zacharski żadnych szans, aby zapobiec nieszczęściu. Przyziemny strzał był wymierzony z idealną precyzją.

Było to wydarzenie o niewątpliwie kluczowym znaczeniu dla pierwszej połowy. W innej sytuacji dał Siedlarz zatrudnienie Zacharskiemu, ale ten nie dał się zaskoczyć. Z kolei byłoby bardzo groźnie na przedpolu KSZO, gdyby tzw. ostatnie podanie w wykonaniu bardzo aktywnego Liputa trafiło do właściwego adresata. Pod przeciwną bramką niebezpieczną wizytę po kornerze złożył Stachurski, ale piłka poszybowała obok celu.

W 63. minucie Pietras sprytnie wyegzekwował rzut rożny, celowo przepuszczana przez partnerów piłka dotarła bodaj do Pawłowicza, ten jednak nie podjął próby uderzenia bez stopingu. Chwilę później ciekawą współpracę zawiązali Liput i Ogar, ten zdecydował się na podanie do Siedlarza, choć próba oddania strzału byłaby zapewne lepszym rozwiązaniem.

Po sfaulowaniu Ogara przez Grunta Kalemba w swoim stylu wypalił z wolnego, Zacharski sparował piłkę. Wkrótce znów Kalemba mógł znaleźć się w centrum uwagi. Z odległości kilkudziesięciu metrów podjął stoper Garbarni próbę przelobowania Zacharskiego i gdyby piłka trafiła w światło bramki padłby gol niewątpliwie filmowej urody.

Wzdłuż linii „16” sprytnie zagrywał Ogar, Kaczor został uprzedzony przez jednego z defensorów gości. Ci zrewanżowali się stworzeniem na przedpolu bramki Drzewieckiego kolosalnego zamieszania, Garbarnia miała w tym momencie sporo szczęścia.

W 85. minucie trener Garbarni Mirosław Hajdo mógł sobie gratulować podjęcie optymalnej decyzji kadrowej. Polegała ona na nieco wcześniejszym daniu szansy Wciśle, który przed trzema dniami bardzo korzystnie zaprezentował się w pucharowym meczu Garbarni I z Garbarnią II. Teraz Wcisło ani trochę nie zawahał się, aby oddać przyziemny strzał, który zaskoczył Zacharskiego. I jednocześnie pozbawił KSZO złudzeń, że dziś wywiozą z Krakowa wyjazdowy remis.