KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - GARBARNIA 2-1 (0-1)

Szymon Ubożak oraz Przemysław Białacki i Krzysztof Piekarski (Świętokrzyski ZPN).

Widzów 300.

KSZO: Zacharski - Łatkowski (80 Larkowski), Grunt , Nowik , Stachurski, Ryński (62 Kosowski), Mąka, Sudy, Gardynik, Dziadowicz (50 Czerwiński), Kapsa (72 Stawiarski).

GARBARNIA: Sypniewski - Piszczek (90 Stokłosa), Pluta (68 Wcisło), Kowalski , Pawłowicz, Kalicki (84 Mizia), Nowak , Kalemba, Kokoszka (64 Kaczor), Siedlarz , M. Górecki.

27.08.2014 (JC)

„Brązowi” wciąż tkwią w dołku. Dziś ponieśli w Ostrowcu Świętokrzyskim kolejną porażkę, choć długo dysponowali jednobramkową zaliczką. W ostatnich minutach meczu gospodarze jednak przechylili szalę na własną korzyść.

Po pierwszej połowie nic nie wskazywało, że sprawy przybiorą dla krakowian niekorzystny epilog. Garbarnia prezentowała się ciekawie i w 20. minucie objęła zasłużone prowadzenie. Kowalski uprzedził na własnej połowie zawodnika KSZO, zagrał do Góreckiego, ten do Siedlarza, aż wreszcie jak należy sfinalizował tę składną akcję ten, który ją rozpoczął. Czyli Kowalski. „Brązowi” powinni w tej fazie meczu odskoczyć na większy dystans, m. in. Kokoszka mógł głową podwyższyć wynik.

Po zmianie stron optyczną przewagę zyskali gospodarze, ale długo nic konkretnego z niej nie wynikało. Wydaje się, że ważny wpływ na odwrócenie losów spotkania miało odniesienie kontuzji przez stopera Garbarni, Plutę, który dobrze spisuje się w walkach o górne piłki. KSZO skorzystał z tej przymusowej absencji, zdobywając w bardzo podobnych okolicznościach gole na wagę zwycięstwa. Ze stałych fragmentów gry zostały oddane dwa dośrodkowania, za chwilę dzięki precyzyjnym „główkom” środkowych obrońców zamieniane na gole.

Trener Garbarni, Krzysztof Szopa: - Jeszcze nie mogę dojść do siebie, tak jestem przybity rozwojem wypadków. Nic bowiem nie stało na przeszkodzie, aby w Ostrowcu Świętokrzyskim sięgnąć po komplet punktów. A pierwszą połowę rozegraliśmy naprawdę na dobrym poziomie. Jak nie idzie, to nie idzie…

Zdjęcia z meczu autorstwa Marcina Kotkowskiego w oficjalnym serwisie KSZO:

15 października 2011 Garbarnia przegrała drugoligowy pojedynek w Ostrowcu Świętokrzyskim 0-2. Do rewanżu w Krakowie nie doszło, gdyż KSZO z powodu trzech walkowerów zostało zdegradowane o dwie klasy niżej.