GARBARNIA II - GARBARNIA JUNIORZY 2:1 (2:0)

1-0 Rado (19'), 2-0 Przysiężniak (21'), 2-1 Klucznik (65').

 

GARBARNIA II: Widawski - Kaim, Haxhijaj, Wlazło, Bajołek - Rado , Wajda, Kuźma, Kalemba, Mirończuk -
Przysiężniak   oraz Ropek, Litwin, Gawor i 2 testowanych.


GARBARNIA JUNIORZY: Zawartka - Mucha, Barabasz, Ropek, Krajewski - Rojek, Kaczor, Zegarek, Kulanica - Marut, Torba oraz Bruzda, Wesołowski, Chmura, Ząbczyk, Klucznik i testowany.

 

(rewelacyjnie): Stanisław Śliwa i Robert Włodarz.

 

Od lewej: Grzegorz Przysiężniak, Damian Kulanica i Maciej Wlazło.

 

5.08.2012 (AB)

W ramach przygotowań do sezonu w wewnętrznym sparingu na Rydlówce zmierzyli się w sobotę 4 sierpnia piłkarze drugiej drużyny z juniorami starszymi.
Bardzo ciekawe spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie, akcje przenosiły się sprzed jednej bramki pod drugą, a bramkarze mieli pełne ręce roboty.

Rezerwa została wzmocniona pięcioma piłkarzami pierwszej drużyny, którzy nie zmieścili się w składzie na mecz z Resovią (Gjentijan Haxhijaj, Krzysztof Kalemba, Piotr Wajda, Robert Widawski i Kamil Rado). W zespole Stanisława Śliwy wystąpił także Dariusz Kuźma, który nie znalazł się w drugoligowej kadrze przed tym sezonem.
Ozdobą spotkania był gol Grzegorza Przysiężniaka, który zachował się pod bramką Jakuba Zawartki jak stary ligowy wyjadacz, lokując piłkę w siatce pięknym strzałem z woleja.

 

Juniorzy Garbarni byli dla mocnej rezerwy równorzędnym przeciwnikiem, mieli (zwłaszcza w drugiej połowie) kilka dobrych okazji do zdobycia goli, a nie wykorzystali niemal stuprocentowych szans między innymi Marcin Marut i Piotr Kaczor.

Pochwalić trzeba także wysoki poziom sędziowania, które przypadło w udziale obu trenerom. Kilku arbitrom na co dzień parającym się się tą profesją przydałoby się zobaczyć, jak należy gwizdać tak, aby to piłkarze byli głównymi aktorami na boisku.

 

Garbarnia II rozpocznie ligowe zmagania w lidze okręgowej w niedzielę 12 sierpnia o godzinie 11:00, kiedy to na Rydlówce zmierzy się z Wieczystą. Start Małopolskiej Ligi Juniorów w sobotę 18 sierpnia.
 

Zdjęcia z meczu autorstwa Czo:

 

 

***************************************

 


Piotr Dolczak (z prawej) zdobył w Proszowicach zwycięskiego gola dla rezerwy Młodych Lwów.

(Foto archiwum).

 

W sobotę 28 lipca Garbarnia II rozegrała pierwszy sparing, a jej rywalem była ekipa Proszowianki. Garbarze w Proszowicach pokonali zespół trenera Andrzeja Kucharczyka 2:1, a gole dla Młodych Lwów strzelili Mariusz Stokłosa i Piotr Dolczak. Jak powiedział po meczu opiekun Brązowych Stanisław Śliwa wynik był lepszy niż gra, a w zespole wystąpiło dwóch testowanych zawodników.

 

Juniorzy starsi, pod opieką trenera Roberta Włodarza, zremisowali w środowym (25 lipca) sparingu na Rydlówce z seniorów Proszowianki 2:2 i biorąc pod uwagę, że z zespołem z Proszowic Garbarnia II zagra w lidze okręgowej, te wyniki po prostu cieszą.
W piątek 27 lipca juniorzy Garbarni pokonali juniorów Puszczy 5:3.

 

W sobotę 28 lipca, także na Rydlówce, juniorzy młodsi pokonali w test - meczu rówieśników z Górnika Wieliczka 3:1(3:1) po golach Bartosza Gigonia, Michała Kozika i Damiana Pabisia. Był to pierwszy letni sparing podopiecznych Stanisława Śliwy.

Kolejny czeka ich w środę 1 sierpnia o 17:00, kiedy to na bocznym boisku Rydlówki podejmować będą Puszczę Niepołomice.
Natomiast w piątek 3 sierpnia zmierzą się w Nowej Hucie z ekipą Krakusa, godzina rozpoczęcia meczu nie jest jeszcze ustalona. W planie są także mecze kontrolne z Dalinem Myślenice i Wisłą Kraków.
Zapraszamy do odwiedzenia strony juniorów młodszych, prowadzonej przez Michała Kozika i Roberta Łatkę:

 

 

W sobotę 4 sierpnia o 10:00 na Rydlówce trenerzy zaplanowali wewnętrzny sparing Garbarnia II - Garbarnia juniorzy (mecz ten może być jeszcze przesunięty na niedzielę).

 

Adam Buksa (z prawej) nie zapomniał jak się strzela gole.
(Foto archiwum).

 

Jeśli jesteśmy juz przy grach wewnętrznych, to w środę 25 lipca juniorzy młodsi pokonali juniorów starszych 5:4 (gole dla młodszych Adam Buksa 3x, Paweł Pasionek i Grzegorz Biernacik po 1). Juniorzy starsi wystąpili w tym meczu bez kilku podstawowych zawodników, którzy w tym samym dniu grali we wspomnianym już wcześniej spotkaniu z Proszowianką.

 

Start rozgrywek w klasie okręgowej nastąpi 11 sierpnia, w pierwszej kolejce Garbarnia II podejmuje na Rydlówce Wieczystą Kraków (niedziela 12.08, godzina 11:00).

 

Start Małopolskich Lig Juniorów (Starszych i Młodszych) zaplanowano na sobotę 18 sierpnia. Obie juniorskie ekipy Garbarni zagrają w pierwszej kolejce na Rydlówce: starsi z AP 2011 Zabierzów (11:00), a młodsi z Cracovią (13:00).

 

W rozgrywkach Małopolskich Lig Juniorów nastąpią dość istotne zmiany. Dwie pierwsze po rundzie jesiennej ekipy w tabelach awansują bowiem do juniorskich rozgrywek makroregionalnych, a zespoły z miejsc 3-16 (juniorzy starsi) i 3-14 (juniorzy młodsi) rozegrają na wiosnę rundę rewanżową. Ma to związek z dyrektywami PZPN-u i utworzeniem od tego sezonu rozgrywek międzywojewódzkich.

O nowym systemie rozgrywek przeczytasz więcej na portalu: 


 

 

 

 Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali