MAŁOPOLSKIE LIGA JUNIORÓW

MLJS: GARBARNIA - KRAKUS Nowa Huta 0:2 (0:1)

MLJM: GARBARNIA - HUTNIK 5:1 (3:1)

02.04.2015 (AB)

W rozegranych dziś spotkaniach juniorzy starsi przegrali z Krakusem 0-2 (0-1), a

juniorzy młodsi wysoko pokonali Hutnika 5-1 (3-1).

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

KRAKUS WYWIÓZŁ PUNKTY Z RYDLÓWKI

GARBARNIA - KRAKUS Nowa Huta 0:2 (0:1)

0-1 Mateusz Stec 44

0-2 Michał Ślaski 53.

(dobrze) Paweł Kukla oraz Zbigniew Marszałek i Artur Śliwa (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

GARBARNIA:  Piotr Syrek - Robert Łatka, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk, Antoni Jaroszyński - Michał Susuł (84 Szymon Palczewski), Wojciech Głuchaczka (46 Marcin Szczurek), Michał Kozik (68 Jakub Kozioł), Patryk Szeląg (46 Mateusz Przesławski) - Adam Barcik (55 Karol Jędrzejczyk), Wojciech Waś (59 Adam Tomaszewski).

KRAKUS: Alessandro Lucangelli - Marcin Piecuch, Mateusz Manterys, Jakub Szafraniec, Jacek Radziak, Karol Rakoczy, Grzegorz Sułko, Krystian Grochalski, Mateusz Stec , Michał Ślaski (89 Piotr Gniecki), Dawid Zborowski (80 Jakub Łoboda).

03.04.2015 (AB)

Ostatnie zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych odniósł Krakus nad Garbarnią w sezonie 2010/11. Przez kolejne lata, poza jednym remisem, zwyciężały Młode Lwy. W Wielki Czwartek Krakus wywiózł z Rydlówki bardzo cenne dla siebie trzy punkty, choć faworytem meczu na pewno nie był. Rezultat potwierdził też starą prawdę, że każda seria ma swój początek, ale także i koniec...

Kluczem do przegranej Brązowych była bardzo słaba w ich wykonaniu pierwsza połowa. Gospodarze przed przerwą mieli zaledwie jedną sytuację, w której mogli zdobyć gola. W 26. minucie po strzale Roberta Łatki z 25 metrów bramkarz Krakusa przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Minutę wcześniej Piotr Syrek sparował na korner uderzenie Jakuba Szafrańca. W 44. minucie goście zdobyli tak zwanego gola do szatni: piłkę z lewej strony boiska zagrywał Krystian Grochalski, interweniujący Syrek zderzył się z Antkiem Jaroszyńskim, a nadbiegający Mateusz Stec skierował futbolówkę do bramki obok lezącego na ziemi golkipera Garbarni.

Po przerwie Garbarnia dążyła do wyrównania. W 50. minucie Marcin Szczurek zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Przesławskiego, ten dośrodkował ją w pole karne, a Michał Susuł główkował tuż obok słupka. Zmarnowanie tej sytuacji srodze się na podopiecznych trenera Roberta Włodarza zemściło, trzy minuty później po dośrodkowaniu Jacka Radziaka jeden z obrońców Garbarni nie sięgnął piłki głową, ta spadła pod nogi Michała Ślaskiego, który strzałem w krótki róg pokonał Syrka.

Po utracie drugiego gola Młode Lwy podkręciły tempo meczu, ale mimo kilku naprawdę dobrych sytuacji nie byli dziś pod bramką przeciwnika skuteczni. W 60. minucie Szczurek strzelił obok spojenia. W 67. minucie dobrą zespołową akcję strzałem z 14 metra zakończył Michał Kozik, ale bramkarz gości był na posterunku. W 75. minucie Susuł główkował obok słupka. W 77. po dośrodkowaniu Przesławskiego Szczurek kapitalnym strzałem z 14 metrów ostemplował poprzeczkę, piłka po odbiciu się od niej wróciła na plac gry. W 88. minucie przed szansą zdobycia gola znów stanął Szczurek, ale z jego strzałem głową poradził sobie Lucangelli.

W 68. minucie w szeregach gospodarzy pojawił się na placu gry napastnik Jakub Kozioł, który przez rok walczył ze skutkami odniesionej kontuzji. Dla niego spotkanie z Krakusem, mimo niekorzystnego wyniku, stanowi znaczącą w przygodzie z piłką chwilę powrotu na boisko. "Koziemu" życzymy szybkiego odzyskania pełnej formy i skuteczności.

5-1 Szymon Porębski 80+2.

(dobrze) Jakub Pieprzyk oraz Mariusz Aleksa i Artur Karasiewicz (KS Kraków).

Bartosz Prochownik, Mikołaj Pyś - Szymon Pojedyniec, Wojciech Wiatr, Marcel Kulisa 2x.

Marcel Kulisa (Hutnik, 78, za dwie żółte).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała (72 Rafał Witaszyk), Jakub Mróz, Dawid Pachel , Kamil Burda (41 Szymon Porębski ) - Patryk Paczka (62 Jan Jędrzejowski), Mikołaj Pyś , Bartosz Baran (55 Łukasz Lipowski),
 Bartosz Prochownik - Adam Jawor (67 Kamil Trojan), Piotr Apostolski (55 Kamil Antkiewicz).

HUTNIK: Norbert Kawa (56 Arkadiusz Leszczyński) - Emil Zawartka (65 Krzysztof Dymek), Marcel Kulisa , Michał Bielecki (70 Krzysztof Błoński), Szymon Pojedyniec (65 Bryan Maurer), Damian Serafin , Grzegorz Antolak, Łukasz Kaczor (56 Sylwester Kruczek), Szymon Dubiel (65 Kacper Bobek), Wojciech Wiatr , Jan Nęciński.

W pierwszej kolejce wiosny juniorzy młodsi Garbarni odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad Hutnikiem. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy zostali pierwszym liderem MLJM.

Wynik otworzył już w 2. minucie Adam Jawor po bardzo ładnej akcji tercetu Bartosz Prochownik - Piotr Apostolski - Patryk Paczka. W 12. minucie padło wyrównanie, Damian Serafin strzałem z 18 metrów pokonał Mikołaja Wiewiórę.

Utrata gola nie podziałała na Młode Lwy deprymująco.

W 16. minucie po dośrodkowaniu Jawora Dawid "Romeo" Pachel w podbramkowym zamieszaniu ulokował piłkę w bramce.

W 36. minucie Bartosz Baran obsłużył dobrym podaniem Mikołaja Pysia, który zdecydował się na strzał z 16 metrów, a piłka po palcach bramkarza wpadła do siatki.

W 52. minucie Jawor dogrywał w pole karne, po strzale Apostolskiego bramkarz Hutnika odbił piłkę przed siebie, a nadbiegający Prochownik nie miał kłopotu z umieszczeniem jej w pustej bramce.

Już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Kamila Antkiewicza Szymon Porębski strącił futbolówkę do siatki ustalając końcowy rezultat spotkania.

- Przez całe spotkanie nasza drużyna miała widoczną przewagę. Mogliśmy zdobyć jeszcze kilka goli, ale i tak z wysokiego zwycięstwa w premierze wiosny jesteśmy bardzo zadowoleni. Do świątecznego stołu zasiądziemy w radosnych nastrojach - skomentował spotkanie kierownik drużyny Garbarni, Krzysztof Torba.