PIERWSZY SPARING GARBARNI II

BEZBRAMKOWO Z JORDANEM

 

 

GARBARNIA II - JORDAN Zakliczyn 0:0

 

GARBARNIA II: Piotr Syrek - Paweł Rojek (46. Jan Zygmunt), Marcin Mucha (46. Sławomir Zygmunt), Jakub Kopeć (46. Artur Krzeszowiak), Piotr Englert  (46. Dariusz Kuźma) - Grzegorz Przysiężniak (46. Karol Wesołowski, 65. Mateusz Ciesielski), Paweł Lis (46. Łukasz Machno), Marcin Marut (46. Testowany 2.), Przemysław Gruchacz (46. Damian Kulanica) - Testowany 1. (46. Jan Barabasz), Dawid Palej (46. Jakub Kozioł, 80. Karol Wesołowski). Trener Stanisław Śliwa.

 

JORDAN: K. Burkat - Nowak, Chorąży, Testowany 1., Jaśkowiec - M. Matoga, Płachta, Żuk, Testowany 2. - Kwater, M. Ślusarczyk oraz D. Ślusarczyk, Sz. Burkat, A. Burkat. Trener Krzysztof Szopa.

 

O piłkę z Piotrem Żukiem walczy Jan Zygmunt,  na wynik tej walki czekają Łukasz Machno i Artur Krzeszowiak.

 

2.02.2014 (AB)

Bezbramkowym remisem zakończył się pierwszy sparing Garbarni II tej zimy. Po momentami bardzo zaciętym i toczonym w szybkim tempie meczu żadnej z drużyn nie udało się zdobyć decydującej bramki, choć okazji było sporo z obu stron.
Trenerem zespołu Jordana jest Pan Krzysztof Szopa, były szkoleniowiec Garbarni, który wprowadził Brązowych do II ligi w sezonie .2010/11. "Starych" garbarskich znajomych było dziś na Rydlówce więcej, bowiem w szeregach rezerwy Młodych Lwów wystąpił wychowanek Garbarni Dariusz Kuźma (ostatnio Górnik Wieliczka), natomiast w ataku gości zagrał Marcin Kwater, także wychowanek ludwinowskiego klubu.

 

Trener Stanisław Śliwa miał dziś do dyspozycji 22 zawodników i każdy z nich otrzymał szansę gry, cały mecz rozegrał jedynie bramkarz Piotr Syrek (junior młodszy Garbarni, rocznik 1997). Oprócz niego na boisku wystąpiło jeszcze dwóch piłkarzy z tego rocznika, Mateusz Ciesielski i Jakub Kozioł. Wszyscy nieźle się zaprezentowali, a kilka akcji Ciesielskiego i Kozioła zasługiwało na aprobatę nie tylko trenera.

 

Jako pierwsi sygnał do ataku dali przyjezdni, szczególnie bardzo aktywny w szeregach Jordana był Żuk. To właśnie jego strzały (w 10. minucie z rzutu wolnego zza bocznej linii pola karnego i w 22. minucie z 7 metrów) zmusiły Piotra Syrka do wykazania się bramkarskim fachem. Ze strony Garbarni szczęścia próbował w 13. minucie Przemek Gruchacz, ale także w tym wypadku górą był bramkarz  - tym razem Jordana - K. Burkat.

 

W 28. minucie po akcji Przysiężniaka strzelał zawodnik testowany, ale piłka znów ugrzęzła w bramkarskich rękawicach. W 31. minucie testowany piłkarz Jordana przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki Garbarni. W 33.  minucie Syrek wybił na korner piłkę zmierzającą w okienko jego bramki po zaskakującym strzale. W 35. minucie piłkę w kierunku bramki posłał Paweł Rojek, ale bramkarz gości ubiegł nadbiegających napastników Brązowych.

 W 38. minucie Marcin Kwater "główkował" o centymetry nad poprzeczką. W 39. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Paweł Lis, ale K. Burkat nie skapitulował. W 41. minucie Gruchacz strzelał mocno zza pola karnego, ale piłka przeszła minimalnie obok słupka. Na minutę przed końcem pierwszej połowy z dystansu strzelał Marcin Marut, ale bramkarz gości znów był na posterunku.

 

Po zmianie stron drużyna Garbarni II zagrała w niemal całkowicie (poza Syrkiem) zmienionym składzie.

W 47. minucie Łukasz Machno strzelał z dystansu, ale ponad bramką. W 49. minucie piłka po strzale Kozioła - przy bardzo przytomnym piłkarsko zachowaniu tego napastnika w polu karnym - padła łupem bramkarza. W 60. minucie Syrek przy pomocy poprzeczki uchronił swój zespół od utraty gola.

W natychmiastowej odpowiedzi drugi z testowanych w barwach gospodarzy zawodników głową finalizował akcję Brązowych, ale i tym razem K. Burkat był górą. W 64. minucie po akcji Artura Krzeszowiaka z Damianem Kulanicą do dośrodkowania nie doszedł w polu karnym Karol Wesołowski. W 68. minucie K. Burkat wygrał pojedynek z Koziołem.  W 77. minucie do wrzutki Ciesielskiego nie zdążył w polu karnym Kulanica. W 83. minucie po zagraniu Jana Barabasza bramkarz gości końcami palców wybił piłkę zmierzającą do bramki. W 87. minucie po kolejnej dobrej wrzutce Ciesleskiego golkiper Jordana ubiegł w polu karnym Kulanicę.

 

Niedługo później sędzia zagwizdał w tym meczu po raz ostatni. Obaj trenerzy uzyskali w ten sposób sporą porcję "materiału poglądowego" na temat swoich drużyn. Będzie nad czym popracować, bo zawodnicy obu zespołów nie ustrzegli się błędów.
Ale mimo to zademonstrowali kilka ciekawych akcji, choć zabrakło nieco skuteczności pod bramkami.

 

Z garbarskiego punktu widzenia cieszy fakt, że zimowe sparingi możemy rozgrywać na własnym boisku, a naszą sztuczną murawę chwalą wszyscy, którym przyszło na niej grać.

 

Plan zimowych sparingów Garbarni II:

 

>>>klik!<<<

 

Zdjęcia Urszuli Rymarczyk z tego spotkania:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cały album:

 

 

 

 Galerie zdjęć

ALTERNATYWNY ADRES SERWISU


Partnerzy medialni


Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TVMoje Miasto KrakówBrązowo Biali