ZATORZANKA: Jan Momot - Adrian Celej, Piotr Kwadrans, Marcin Matusyk, Maciej Miętka (68 Jakub Piela), Jarosław Mika, Michał Rospond (40 Piotr Czerwik), Mateusz Rybarczyk, Krzysztof Toporek (68 Dawid Cygan), Krzysztof Wolanin, Dawid Woźniak (52 Patryk Kozak ).

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Łukasz Kowalski, Jakub Mróz, Dawid Pachel , Grzegorz Kutrzeba (69 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (84 Paweł Kloc), Łukasz Lipowski (46 Daniel Obtułowicz), Bartosz Baran (55 Adrian Żmuda), Kamil Antkiewicz (46 Bartosz Prochownik) - Mikołaj Pyś, Marcin Kołton (80 Aleksander Strzeboński).

11.09.2016 (AB)

W bardzo gorącą wrześniową niedzielę przyszło juniorom Garbarni stoczyć wyjazdowy pojedynek z Zatorzanką Zator.
W obecności kilkudziesięciu widzów podopieczni trenera Roberta Włodarza zgarnęli z boiska całą pulę, chociaż zwycięstwo nie przyszło im wcale łatwo. Hat-trickiem popisał się Marcin Kołton, który zdobył dwa gole głową, a jednego bezpośrednio z rzutu rożnego.

Już w 8. minucie po kornerze wykonanym przez Barana Kołton strącił piłkę głową i otworzył wynik meczu.

W 13. minucie po rzucie rożnym, który tym razem wybijał Kołton, piłka wróciła na 14 metr, dopadł do niej Baran i ostro uderzył, ale jeden z obrońców gospodarzy zatrzymał piłkę na linii bramkowej. W 19. minucie po rzucie wolnym z narożnika pola karnego i dośrodkowaniu Rybarczyka piłkę w ostatniej chwili poza boisko wybił Mróz.

W 24. minucie powinno być 1-1. Zza szesnastki uderzał Kwadrans, Mrozowski wypluł piłkę przed siebie, wprost pod nogi Miki. Po strzale tegoż bramkarz Garbarni końcami palców odbił futbolówkę, do której dopadł Miętka, ale jego z kolei strzał wylądował na kornerze po rykoszecie od jednego z 'garbarzy".

W 27. minucie Miętka kąśliwym strzałem posłał piłkę tuż nad poprzeczką. W 43. minucie Pachel doskonałym podaniem między dwóch obrońców uruchomił Pysia, który po wejściu w pole karne mocno strzelił, ale Momot popisał się bardzo dobrą interwencją nogami. W końcówce pierwszej połowy przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego błąd popełnił Mróz, nabijając Kwadransa, ale całą sprawę ofiarnym wślizgiem wyjaśnił Pachel.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy to zdecydowany napór gospodarzy, którzy mieli trzy dobre okazje do wyrównania. W 46. minucie po bardo ładnym strzale z 25 metrów Kwadransa Mrozowski był na posterunku. W 49. minucie po dośrodkowaniu Wolanina z prawej strony Celej główkował tuż obok słupka. W 53. minucie po dograniu Matusyka Mika głową nie trafił czysto w piłkę i ta wyszła obok celu.

W rewanżu strzał Paczki obronił Momot. W 57. minucie Kołton wykonywał rzut rożny, piłka przeszła nad bramkarzem i po odbiciu się od dalszego słupka wpadła do bramki. To był bardzo ładny gol, który ostudził nieco zapędy gospodarzy.

W 60 minucie po dośrodkowaniu Kowalskiego i dograniu Obtułowicza w spojenie trafił Pyś, W 65. minucie ładną akcję zawiązali Prochownik z Obtułowiczem, spod którego nóg piłkę wybił Kwadrans.

W 73. minucie Mróz przerzucił piłkę na prawą flankę do Witaszyka, ten dogonił ja przy linii końcowej i wycofał do Paczki, a dośrodkowanie tego na drugi słupek głową zamienił na gola Kołton.

W 75. minucie strzał Kwadransa z linii pola karnego Mrozowski sparował na róg. W 81. minucie po dośrodkowaniu Mroza z rzutu wolnego z 35 metrów w boczną siatkę główkował Obtułowcz.

W 83. minucie Kozak strzałem zza linii pola karnego pokonał Mrozowskiego. W 88. minucie Żmuda dobił do bramki odbitą przez Momota piłkę po strzale Kloca, ale sędziowie dopatrzyli się w tym wypadku ofsajdu i gol nie został uznany.

-"Mimo tego odnieśliśmy zasłużone i przekonywujące zwycięstwo. Trzy gole zdobył Marcin Kołton, któremu dziś wychodziło dosłownie wszystko. Mimo panującego upału, druga połowa była w naszym wykonaniu znacznie lepsza od pierwszej " - podsumował zawody kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

Kolejne spotkanie juniorzy Garbarni rozegrają z Sołą w Oświęcimiu, w środę 14 września o godzinie 16:00.