MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

SIEDEM GOLI GARBARZY, 

METAMORFOZA BRĄZOWYCH PO PRZERWIE

 

   

 

GARBARNIA - WOLANIA Wola Rzędzińska 7:1 (2:1)

1-0 Mikołaj Pyś 6

2-0 Marcin Kołton 9 (karny)

2-1 Mateusz Gucwa 27

3-1 Daniel Obtułowcz 46

4-1 Marcin Kołton 51 (karny)

5-1 Piotr Apostolski 66

6-1 Marcin Kołton 69

7-1 Patryk Paczka 71 (głową).

 

(bez zarzutu) Jakub Pieprzyk oraz Radosław Brózda i Bronisław Mazur (Małopolski ZPN).

Jakub Mróz - Tomasz Galas.

 

GARBARNIA: Kamil Mrozowski (81 Kamil Nowak) - Łukasz Kowalski (73 Grzegorz Kutrzeba), Jakub Mróz , Dawid Pachel, Rafał Witaszyk (76 Bartosz Gubała) - Patryk Paczka (71 Kamil Antkiewicz), Daniel Obtułowicz
 (61 Piotr Apostolski ), Łukasz Lipowski (67 Bartosz Baran), Bartosz Prochownik - Mikołaj Pyś ,
Marcin Kołton (79 Paweł Kloc).

 

WOLANIA: Adrian Zachara (46 Bartłomiej Stec) - Patryk Malinowski, Tomasz Galas (68 Łukasz Zięba), Kacper Krakowski, Jakub Kawa, Wojciech Stańczyk (78 Kacper Osmola), Karol Janiec, Mateusz Gucwa , Kacper Szot,
Szymon Ryba (78 Maksymilian Starzyk), Kamil Zduń (62 Konrad Kolarz).

 

Marcin Kołton w meczu z Wolanią zanotował hat-tricka po raz drugi w tym sezonie.

 

17.09.2016 (AB)

Podopieczni trenera Roberta Włodarza zaaplikowali Wolanii siedem goli, tracąc tylko jednego. Nie pozostawiające - co do tego, kto był na boisku lepszy - wątpliwości zwycięstwo Brązowych zostało potwierdzone przez nich dobrą grą dopiero w drugiej połowie.

 

Po szybkim zdobyciu dwóch goli juniorzy Garbarni spoczęli na laurach, zapewne mając w pamięci wynik ubiegłorocznej potyczki na Rydlówce pomiędzy tymi zespołami (16-0). Tymczasem goście zdobyli kontaktową bramkę i sprawili, że do przerwy garbarze nie mogli znaleźć na nich recepty.

 

A Wolania mogła sprawić spory kłopot gospodarzom już w 1. minucie, Mróz nastrzelił Zdunia i piłka przeszła tuz nad poprzeczką bramki Mrozowskiego. W 6. minucie Kowalski wpadł w pole karne, ograł obrońcę i wyłożył piłkę Pysiowi, który zdobył gola. W 9. minucie po faulu Malinowskiego na Prochowniku sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a rzut karny pewnie wykorzystał Kołton.

 

W 15. minucie po faulu na Kowalskim Mróz z rzutu wolnego z 17 metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W 26. minucie po bardzo ładnej akcji Garbarni z udziałem Prochownika, Kowalskiego i Paczki Obtułowicz główkował w poprzeczkę. Zamiast 3-0 zrobiło się 2-1, po błyskawicznej kontrze goście zyskali rzut wolny. Dośrodkowaną w pole karne piłkę na wślizgu umieścił w bramce Gucwa.

 

W 39. minucie po dośrodkowaniu Kowalskiego główkował Obtułowicz, ale Zachara wyłapał piłkę. W 40. minucie w polu karnym Wolanii nastąpiło starcie Galasa z Kołtonem, napastnik Garbarni padł na murawę, ale arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

 

Odprawa w przerwie meczu mocno ożywiła ospałych gospodarzy, juz w pierwszej akcji drugiej połowy Prochownik podał na prawą stronę do Paczki, ten kapitalnie przyspieszył i wywalczył - wydawało się straconą już na rzecz rywali - piłkę i dograł wzdłuż linii bramkowej, a nadbiegający Obtułowicz z najbliższej odległości pokonał Steca, zakładając mu "dziurę".

 

W 51. minucie Kołton przejął piłkę przed szesnastką a już w jej obrębie został sfaulowany przez Kawę. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość z jedenastu metrów.

 

W 66. minucie Apostolski ograł obrońcę przy końcowej linii, wpadł z piłką w pole karne i mimo krótkiego rogu pokonał bramkarza Wolanii.

 

W 69. minucie Kołton zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu po ładnym strzale od słupka.

 

W 71. minucie Paczka strzałem głową ustalił wynik zawodów, a asystę zanotował przy tym golu Baran. W 76. minucie właśnie Baran trafił w spojenie, a w 81. minucie Kloc przegrał pojedynek ze Stecem. W 84. minucie Apostolski także nie zdołał pokonać bramkarza gości.

 

W 81. minucie zadebiutował w Garbarni bramkarz Kamil Nowak, pozyskany latem z AP '21. Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi "Nowy" nie miał specjalnych okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami, ale po premierowym spotkaniu w barwach Młodych Lwów schodził z boiska jako zwycięzca.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

Gol Piotra Apostolskiego na 5-1:

 

 

 

Czytaj także:

 

>>>8 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:3 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Zatorzanka Zator - Garbarnia 1:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '99 Kraków 0:1 (0:1)<<<

 

>>>4 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Krakus Nowa Huta 2:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 3:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Proszowianka - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia, film<<<

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni