Małopolska Liga Juniorów Starszych

SENSACJA WISIAŁA NA WŁOSKU

 

 

 

 WISŁA Kraków - GARBARNIA 1:1 (1:0)

0-1 Homoncik (69' głową), 1-1 Mordec (90' +2)

 

Michał Krzyżak oraz Katarzyna Mazanek i Rafał Gruszecki.

Kokoszka (Garbarnia).

 

 WISŁA: Grabowski – Dziubas, Lech (75 Wąsikowski), Szywacz (75 Wójcik), Marszalik, Gniadek, Kuczak, Mordec , Ferens, Kwaśnik, Sosin (46 Bartosz).

 

GARBARNIA: Zawartka – Rojek, Kopeć (89 Chmura), Mucha, Krajewski – Kokoszka (90 +1 Kozak), P. Ropek, J. Barabasz (79 Dolczak), Kulanica (75 Śwituszak) – Kaczor, Homoncik (83 Torba).

 


Damian Kulanica rozpoczął akcję dającą Garbarni prowadzenie.

 

20.10.2012 AB

 Na sztucznej nawierzchni boiska SMS Kraków juniorzy Garbarni zmierzyli się w pojedynku z faworyzowaną Wisłą. I choć wynik remisowy przed meczem zostałby przyjęty w obozie Brązowych „w ciemno”, to jednak biorąc pod uwagę fakt, że Młode Lwy straciły dwa punkty w ostatniej akcji spotkania, w obozie Garbarzy pozostaje lekki niedosyt.

 

Ale tylko lekki, gdyż wynik uzyskany z liderem Małopolskiej Ligi Juniorów jest dobrym rezultatem podopiecznych trenera Roberta Włodarza, cieszy także styl, w jakim został osiągnięty. Garbarnia, której trzej podstawowi zawodnicy (Bartłomiej Bruzda, Tomasz Kalicki, Marcin Marut) pojechali na mecz pierwszego zespołu do Lublina, nie ustępowała zawodnikom Białej Gwiazdy pola, dzięki czemu nieliczni widzowie byli świadkami dobrego widowiska.

 

Mecz rozegrano o nietypowej (godzina 10:00) - jak na piłkarskie zmagania – porze, a nad boiskiem unosiła się przez całą pierwszą połowę rzedniejąca mgła, która całkowicie ustąpiła dopiero po pierwszych 45 minutach.

 

Wisła, występująca w roli gospodarza, zaatakowała jako pierwsza, już w 5 minucie Kwaśnik w dobrej sytuacji strzelił minimalnie obok słupka. Piłkarz ten, grający z numerem 9 na koszulce, stwarzał w pierwszej połowie największe zagrożenie pod bramką Brązowych. W 27 minucie Zawartka obronił jego strzał w sytuacji sam na sam, a w 29 i 41 minutach piłka po jego uderzeniach wychodziła ponad poprzeczką.

 

W 16 minucie po zagraniu Homoncika nie sięgnął piłki Kaczor, po wybiciu obrońców Wisły Barabasz zdołał jeszcze dośrodkować na przedpole i Homoncik wprawdzie umieścił piłkę w siatce, ale zrobił to wracając z pozycji spalonej i arbiter gola nie uznał. W 43 minucie Garbarze mogli wyjść na prowadzenie, jednak po kapitalnej akcji Kaczor strzelił po długim rogu, a piłka minęła słupek w niewielkiej odległości.

 

Już po przerwie, w 47 minucie z kolei w bardzo groźnej akcji Wiślaków Gniadek minimalnie chybił celu. W 60 minucie Zawartka znów wygrał pojedynek sam na sam z Kwaśnikiem, a w 65 minucie Kulanica po kontrataku Garbarni strzelił obok słupka.

 

 Przy stanie 0:0 miały miejsce dwie kontrowersyjne sytuacje z udziałem arbitrów liniowych. Najpierw pozycję spaloną Wisły orzekła Katarzyna Mazanek, piłka nawet znalazła się w bramce Garbarni. Po drugiej stronie boiska identyczną decyzję podjął Rafał Gruszecki, kiedy na czystą pozycję wyszedł zawodnik Garbarni. W obu przypadkach były to sytuacje „stykowe”, bardzo trudne do oceny, a powstałe kontrowersje mogłyby wyjaśnić chyba tylko telewizyjne powtórki. Najważniejsze, że nie wpłynęły one na ostateczny wynik.

 

W 69 minucie Garbarnia przeprowadziła świetną akcję, Kulanica zagrał do Kaczora, ten po rajdzie lewym skrzydłem dośrodkował piłkę w pole karne, a nadbiegający Homoncik głową zdobył prowadzenie dla Młodych Lwów.

 

W 81 minucie bardzo dobrą sytuację do wyrównania miał Wójcik, ale uderzył obok słupka. W 86 po akcji Dolczaka w polu karnym Wisły został zablokowany Rojek.

 

 I kiedy wydawało się, że sensacja w postaci wygranej Garbarni stanie się faktem, w zamieszaniu podbramkowym po rzucie wolnym uderzał Ferens, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła z powrotem na trzeci metr, a najszybciej dopadł do niej Mordec, który ustalił ostateczny rezultat spotkania.

 

Warto podkreślić dobrą pracę sędziego Michała Krzyżaka, który prowadził zawody w sposób rzetelny, nie faworyzując żadnej z drużyn. I choć jedyna żółta kartka w tym meczu była efektem bardziej nieporozumienia z sędzią asystentką niż przewinienia Kokoszki, to jednak przyznanie się do tego po meczu o czymś jednak świadczy.

 

Trzeba też napisać, że zawodnicy obu zespołów grali zaciekłe i twardo, ale jeśli ktoś chciałby się doszukać w ich poczynaniach złośliwości czy brutalności, to nie miałby po co na dzisiejsze zawody przychodzić. Remis może nieco spowolnić drogę awansu juniorów Wisły do rozgrywek makroregionalnych, natomiast zawodnikom Garbarni powinien pomóc uwierzyć w - dosyć spore - własne umiejętności.

 

Zdjęcia z meczu:

 

==============================

 

 

Strzelcy goli (19) dla Garbarni w bieżących rozgrywkach

Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych:

 

6 - Piotr Kaczor

 

4 - Michał Homoncik

 

 3 - Marcin Marut

 

po 2 - Tomasz Kalicki i Damian Kulanica

 

po 1 - Piotr Dolczak  i Sebastian Kokoszka.

 

 

Tabelę przed sezonem 2012/13 przygotował Mateusz Ciołkosz.

 

 
Galerie zdjęć

Serwis wspiera
Zoo ArtPartnerzy medialni
Sportowe TempoMAŁOPOLSKA TV

 

Brązowo Biali

LifeSportScena Kraków