MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

TIE-BREAK BRĄZOWYCH W TARNOWIE

 

 

 

UNIA Tarnów - GARBARNIA 2:3 (2:1)

1-0 Daniel Niemiec 10 (głową)

2-0 Maciej Smagacz 44

2-1 Marcin Szczurek 45 (wolny)

2-2 Marcin Szczurek 58

2-3 Paweł Pasionek 85 (głową).

(bardzo dobrze) Tomasz Pilarski oraz Mateusz Brzuchacz i Mateusz Pecka (KS Tarnów).

Sroka, Niemiec, Tyka, Gut - Marczyk.

 

UNIA: Kamil Łazarz - Wojciech Stańczyk, Oskar Oszust, Filip Tyka , Szymon Baradziej (85 Damian Bachara), Patryk Iwanek, Daniel Niemiec , Mateusz Sroka (46 Mateusz Zagórski), Maciej Smagacz , Jakub Biskupek (46 Przemysław Bury), Kamil Tyrka (60 Konrad Gut ).

 

GARBARNIA: Mikołaj Kohlbrenner - Rafał Witaszyk (73 Jakub Mróz), Adam Tomaszewski, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk , Paweł Pasionek , Marcin Szczurek , Mateusz Przesławski (46 Mikołaj Pyś), Wojciech Głuchaczka (46 Wojciech Waś), Adam Jawor, Mateusz Ciesielski (46 Piotr Apostolski).

 

Przy piłce Marcin Szczurek, zdobywca dwóch goli dla Garbarni (foto archiwum).

 

20.03.2016 (AB)

Siatkarski termin w tytule niniejszej relacji z piłkarskiego meczu to nie przypadek, ani tym bardziej pomyłka. Brązowi przegrywali już w Tarnowie 0-2, by ostatecznie zejść z boiska jako zwycięzcy, z wynikiem budzącym u swojego kierownika skojarzenia z inną dyscypliną sportu.

 

W pierwszej swojej akcji gospodarze wywalczyli rzut rożny, którego wykonywał Patryk Iwanek. Jego dośrodkowanie strzałem głową z bliska zamienił na gola Daniel Niemiec. W 28. minucie powinno być 1-1. Po prostopadłym podaniu Pawła Pasionka na czystą pozycję wyszedł Mateusz Ciesielski, minął bramkarza i ...posłał piłkę w boczną siatkę.

 

Zmianę rezultatu przyniosły dopiero dwie ostatnie minuty pierwszej połowy. Najpierw Maciej Smagacz skorzystał z daru niebios, jakim był kiks Mikołaja Kohlbrennera na 30 metrze przed własną bramką. Golkiper Garbarni minął się z zagraną do niego piłką, gdy ta podskoczyła na nierówności boiska, a zawodnikowi Unii pozostało już tylko dopełnić formalności.

 

Po wznowieniu gry od środka Młode Lwy przeprowadziły szybką kontrę, w której tuż przed linią pola karnego "wycięty" został Pasionek. Rzut wolny skutecznie wyegzekwował Marcin Szczurek i Brązowi zdobyli tym samym gola do szatni, po którym wzorowo prowadzący spotkanie arbiter nie wznawiał już gry.

 

W 58. minucie Adam Jawor zagrał do Mikołaja Pysia, ten pognał lewą flanką i wyłożył piłkę Szczurkowi, który strzałem z woleja zza szesnastki wyrównał stan meczu. Obie strony dążyły do zmiany rezultatu, remis nie zadowalał nikogo. W 85. minucie Szczurek podał do Piotra Apostolskiego, który zgrał piłkę na długi słupek do Pasionka, a ten głową skierował ją do bramki. Gospodarze mieli jeszcze szansę na wyrównanie w 87. minucie, ale piłka po strzale jednego z juniorów Unii minęła słupek.

 

- Podopieczni trenera Roberta Włodarza przyzwyczaili się już do gry i treningów na własnej, sztucznej murawie, stąd próbowali gry z tzw. "klepki". Bardzo nierówne boisko w Tarnowie nie sprzyjało zaprezentowaniu umiejętności technicznych. Dość długo trwało, zanim nasi zawodnicy to zrozumieli i zaczęli szukać prostszych środków na pokonanie rywali. W zasadzie stało się to dopiero po przerwie, w której juniorzy Garbarni usłyszeli ostrą reprymendę od swojego trenera. Także trzy dokonane w przerwie zmiany korzystnie wpłynęły na nasz zespół. Wynik 3-2 skojarzył mi się z siatkarskim tie-breakiem. Także panujący chłód i wiejący wiatr zachęcał do myślenia o dyscyplinie rozgrywanej w wyższej temperaturze otoczenia - powiedział po meczu wspomniany już kierownik juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

DZIEŃ PATRYKÓW...

 

 

AP PROFI Zielonki- GARBARNIA 3:1 (2:0)

1-0 Patryk Kieliś 36

2-0 Patryk Kieliś 39

2-1 Patryk Paczka 41

3-1 Patryk Górski 59.

 

Radosław Wilk oraz Piotr Turcza i Tomasz Żelazny (KS Kraków).

Bartosz Baran (Garbarnia).

 

AP PROFI: Karol Niemczycki - Bartosz Żychowicz, Sebastian Kowalczyk (41 Patryk Górski ), Jan Klimek, Michał Sudoł, Marek Wosik, Kacper Jodłowski, Patryk Kieliś , Sebastian Sulik, Marek Kubuśka (55 Mikołaj Przywara), Mateusz Szela (41 Daniel Penszkal).

 

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Aleksander Strzeboński, Łukasz Lipowski, Kamil Trojan, Grzegorz Kutrzeba (65 Jan Jędrzejowski) - Patryk Paczka , Bartosz Baran (75 Bartosz Stoch), Paweł Kloc (50 Marcin Kołton), Kamil Antkiewicz (77 Oskar Baranik) - Kamil Radłowski (72 Kacper Guguła), Sebastian Sarga (61 Kamil Ignyś).

 

19.03.2016 (AB)

Gospodarzem spotkania było AP Profi, ale mecz rozgrywano na sztucznej nawierzchni Garbarni. W inauguracji wiosny górą byli podopieczni Andrzeja Niedzielana, pokonując rywali różnicą dwóch goli. Można żartobliwie napisać, że na Rydlówce obchodzono - dwa dni później - przypadający na 17 marca  irlandzki Dzień Świętego Patryka, bo wszystkie gole zdobywali zawodnicy o tym właśnie imieniu. W przeciwieństwie do Patryków Kielisia, Paczki i Górskiego swojego dnia nie miał sędzia główny zawodów.

 

- Nie można powiedzieć, że zawodnicy z Zielonek nie zasłużyli na zwycięstwo, natomiast dwa z trzech goli zdobyli po błędach naszego zespołu. Za to jeszcze przy stanie 0-0 Sebastian Sarga został bezpardonowo sfaulowany w polu karnym Profi. Rzut karny to jeszcze nie bramka, ale aby się o tym przekonać, musi być wpierw podyktowany. Brak reakcji arbitra na tak ewidentne przewinienie nie wystawia jego pracy najlepszego świadectwa. Trudno się dziwić rozgoryczeniu zawodników, moim i trenera Stanisława Śliwy.- powiedział po spotkaniu kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni Krzysztof Torba.

 

Wkrótce więcej.

 

 

SPARING REZERWY

DUBLET "KURCZAKA"

 

 

SOKÓŁ Kocmyrzów - GARBARNIA II 1:3 (1:1)

0-1 Dawid Palej 10

1-1 Kamil Białkowski 28

1-2 Dominik Gaudyn 79

1-3 Dominik Gaudyn 90.

 

GARBARNIA II: Adrian Jękot - Damian Szymonik, Dariusz Łukasik, Artur Krzeszowiak, Dominik Gaudyn , Jakub Wcisło, Krystian Żakowicz, Damian Pabiś, Piotr Ferens, Jakub Kozioł, Dawid Palej oraz Robert Łatka, Szymon Palczewski, Grzegorz Torba, Kamil Sąder i dwóch zawodników testowanych.

 

20.03.2015 (AB)

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek rundy wiosennej V Ligi rezerwa Garbarni rozegrała mecz kontrolny na boisku trzeciej drużyny grupy I krakowskiej Klasy Okręgowej. Wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu Garbarnia II pokonała Sokoła 3:1.

 

Na prowadzenie wyprowadził Brązowych Dawid Palej, dobijając odbitą przez bramkarza piłkę. W 16. minucie Adrian Jękot obronił jedenastkę. W 28. minucie wyrównanie zdobył dla gospodarzy były zawodnik Okocimskiego, Kamil Białkowski.

 

W 47. minucie po dośrodkowaniu Dominika Gaudyna Piotr Ferens "główkował" w poprzeczkę. W 79. minucie szalejący na prawej flance Dominik Gaudyn przedarł się w pole karne i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. "Kurczak" ustalił ostateczny rezultat w ostatniej minucie po bliźniaczo podobnej akcji. Wcześniej rzut karny wykonywany przez testowanego zawodnika obronił bramkarz Sokoła.

 

Brązowi zainaugurują wiosnę na własnym boisku. W sobotę 26 marca na Rydlówce o godzinie 14:00 rozegrają ligowe spotkanie z Prokocimiem.

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni