PREMIEROWE SPOTKANIA JUNIORÓW

JUNIORZY STARSI ROZGROMILI JASKÓŁKI

REMIS JUNIORÓW MŁODSZYCH Z BIEGONICZANKĄ NOWY SĄCZ

24.08.2015 (AB)

Nowy sezon rozpoczęli juniorzy. W sobotę młodsi zremisowali z Biegoniczanką Nowy Sącz 2:2, a dziś starsi rozgromili na Rydlówce Unię Tarnów 7:1. Hat-tricka skompletował kapitan zespołu juniorów starszych Garbarni, Adam Tomaszewski.

7-1 Mateusz Walentynowicz 90.

Sławomir Radwański oraz Piotr Turcza i Michał Jasiulewicz (KS Kraków).

Jakub Kozioł - Daniel Niemiec.

GARBARNIA: Piotr Syrek - Rafał Witaszyk (46 Bartosz Gubała), Adam Tomaszewski , Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk (89 Łukasz Kowalski) - Dominik Gaudyn , Wojciech Waś (76 Jakub Mróz), Marcin Szczurek, Mateusz Przesławski (79 Mikołaj Pyś) - Mateusz Ciesielski (67 Adam Jawor), Jakub Kozioł (81 Mateusz Walentynowicz ).

UNIA: Kamil Łazarz - Oskasr Oszust, Filip Tyka, Konrad Gut , Szymon Baradziej, Daniel Niemiec (80 Szymon Strojny), Patryk Iwanek (65 Patryk Chudoba), Jakub Sarad (75 Damian Bachara), Kamil Tyrka, Adrian Wajs (46 Maciej Smagacz), Jakub Biskupek (46 Mateusz Sroka).

W rozegranym dziś na sztucznej murawie spotkaniu juniorzy starsi Garbarni rozgromili tarnowskie „Jaskółki” 7:1. Zarówno trener Brązowych Robert Włodarz, jak i kierownik drużyny Jerzy Wojciechowski spodziewali się trudnego spotkania. W ubiegłym sezonie bowiem Młode Lwy dwukrotnie zremisowały z Unią,, 2:2 i 1:1.

Kto wie, jak potoczyłyby się dzisiejsze zawody, gdyby w 1. minucie w zamieszaniu pod bramką Garbarni Adrian Wajs wykorzystał okazję, w jktórej się znalazł. Na szczęście dla gospodarzy piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Brązowych znalazła się poza boiskiem.

W 6. minucie po dobrym przerzucie Wojciecha Wasia Mateusz Przesławski uprzedził Kamila Łazarza, a bramkarz tarnowian ratował się faulem. Arbiter bez wahania wskazał na „wapno”, które na gola pewnie zamienił Jakub Kozioł. W 28. minucie Kamil Tyrka mógł wyrównać stan spotkania, ale piłka po jego strzale zza szesnastki trafiła w poprzeczkę i opuściła plac gry.

W 35. minucie Piotr Syrek zagrał piłkę do będącego przy bocznej linii na środku boiska Kozioła. Napastnik Garbarni ograł jednego z zawodników Unii, podciągnął pod pole karne i otworzył drogę do zdobycia gola Dominikowi Gaudynowi. W 40. minucie po dośrodkowaniu Marcina Szczurka Mateusz Ciesielski na wślizgu ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

W 53. minucie po atomowym uderzeniu Ciesielskiego bramkarz gości odbił piłkę, przy której znalazł się Kozioł i ...został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny skutecznie wyegzekwował Adam Tomaszewski. W 57. minucie po kontrze Unii strzał Jakuba Sarada końcami palców wybił na rzut rożny Syrek. Bramkarz Garbarni świetną paradą zażegnał także niebezpieczeństwo po uderzeniu z pierwszej piłki Mateusza Sroki.

W 78. minucie Szczurek zagrał na głowę Tomaszewskiego, a kapitan Młodych Lwów zdobył swojego drugiego gola. W 83. minucie za przypadkowe zagranie ręką jednego z juniorów Garbarni na linii 16 metrów arbiter główny, po konsultacji z liniowym, podyktował rzut karny dla gości. Nie zmarnował go Konrad Gut.

Utrata gola podziałała na gospodarzy jak płachta na byka. W 89. minucie na 6-1 podwyższył Tomaszewski, wykorzystując podanie Adama Jawora. A w 90. minucie po wrzucie z autu Gaudyna Mateusz Walentynowicz najpierw poradził sobie z przeszkadzającym mu obrońcą, a potem ustalił ostateczny rezultat.

=======================================================================

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

TA OSTATNIA MINUTA...

GARBARNIA - BIEGONICZANKA Nowy Sącz 2:2 (2:1)

1-0 Kamil Trojan 11 (głową)

1-1 Dawid Mikulec 12

2-1 Marcin Buda 19

2-2 Dawid Tarsiński 80+2 (głową).

Mateusz Kura oraz Sławomir Steczko i Alerksander Najman (KS Kraków).

Kamil Trojan, Marcin Kołton, Łukasz Lenik - Przemysław Łukaszczyk.

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Jan Jędrzejowski. Kamil Trojan , Łukasz Lipowski, Krzysztof Koczwara (37 Oskar Baranik) - Patryk Paczka, Bartosz Stoch, Marcin Kołton (51 Adam Pac), Kamil Antkiewicz (37 Łukasz
Lenik ) - Bartosz Baran, Marcin Buda (61 Kamil Ignyś).

BIEGONICZANKA: Konrad Skut - Szymon Witowski (55 Artur Jankowski), Przemysław Łukaszczyk , Mateusz Pogwizd, Jakub Jurek, Dawid Tarsiński , Michał Korzym, Michał Nieć, Oskar Słaby, Dawid Mikulec (60 Paweł Cabała), Damian Pasiut.

Z prawej strony Patryk Paczka, nowy kapitan juniorów młodszych Garbarni.

25.08.2015 (AB)

W sobotę juniorzy młodsi Garbarni zremisowali na głównej płycie Rydlówki z beniaminkiem Małopoplskiej Ligi Juniorów Młodszych, nowosądecką Biegoniczanką. Wyrównującego gola goście zdobyli w doliczonym już czasie gry.

W 11. minucie Kamil Trojan celnym strzałem głową zamknął dośrodkowanie Bartosza Barana z rzutu rożnego. W 12. minucie defensywa Brązowych fatalnie sprokurowała na własnym przedpolu sytuację, którą skrzętnie wykorzystał Dawid Mikulec. W 19. minucie dośrodkowanie Bartosza Stocha przedłużył w pole karne Jan Jędrzejowski, a Marcin Buda uderzeniem z pierwszej piłki nieuchronnie trafił do siatki. To była doskonale wyglądająca akcja Garbarni.

W 33. minucie Jakub Ostroga obronił jedenastkę wykonywaną przez Oskara Słabego. Bramkarz Młodych Lwów zrehabilitował się w ten sposób za sytuację z 12. minuty. W 40. minucie Ostroga wypiąstkował strzał Mikulca, a piłkę poza plac gry wyekspediował jeden z młodych garbarzy.

Po przerwie, mimo kilku okazji, nie udało się grającym na niebiesko Brązowym postawić kropki nad i. Swoje sytuacje mieli też goście, ale gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry. Po wykonaniu przez nowosądeczan rzutu rożnego Dawid Tarsiński celnym strzałem głową dał wyrównanie Biegoniczance. A arbiter już nie wznawiał gry od środka, bowiem doliczył właśnie dwie minuty.

"Radość gości i smutek gospodarzy - tak można poddsumować końcowy rezultat. Straciliśmy zwycięstwo w ostatniej chwili, ale to dopiero początek sezonu, a pierwsze mecze zawsze zawsze stanowią sporą niewiadomą. W sobotę 29 sierpnia o 14:30 czeka nas trudny mecz z Wisłą, także na własnym stadionie. Nie pozostaje nam nic innego, jak dobrze się do niego przygotować"- powiedział po zawodach kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni, Krzysztof Torba.