PREMIEROWE SPOTKANIA JUNIORÓW

JUNIORZY STARSI ROZGROMILI JASKÓŁKI

REMIS JUNIORÓW MŁODSZYCH Z BIEGONICZANKĄ NOWY SĄCZ

 

24.08.2015 (AB)

Nowy sezon rozpoczęli juniorzy. W sobotę młodsi zremisowali z Biegoniczanką Nowy Sącz 2:2, a dziś starsi rozgromili na Rydlówce Unię Tarnów 7:1. Hat-tricka skompletował kapitan zespołu juniorów starszych Garbarni, Adam Tomaszewski.

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

HAT-TRICK KAPITANA

 

 

GARBARNIA - UNIA Tarnów 7:1 (3:0)

1-0 Jakub Kozioł 7 (karny)

2-0 Dominik Gaudyn 35

3-0 Mateusz Ciesielski 40

4-0 Adam Tomaszewski 53 (karny)

5-0 Adam Tomaszewski 78 (głową)

5-1 Konrad Gut (83 (karny)

6-1 Adam Tomaszewski 89

7-1 Mateusz Walentynowicz 90.

 

Sławomir Radwański oraz Piotr Turcza i Michał Jasiulewicz (KS Kraków).

Jakub Kozioł - Daniel Niemiec.

 

GARBARNIA: Piotr Syrek - Rafał Witaszyk (46 Bartosz Gubała), Adam Tomaszewski , Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk (89 Łukasz Kowalski) - Dominik Gaudyn , Wojciech Waś (76 Jakub Mróz), Marcin Szczurek, Mateusz Przesławski (79 Mikołaj Pyś) - Mateusz Ciesielski (67 Adam Jawor), Jakub Kozioł (81 Mateusz Walentynowicz ).

 

UNIA: Kamil Łazarz - Oskasr Oszust, Filip Tyka, Konrad Gut , Szymon Baradziej, Daniel Niemiec (80 Szymon Strojny), Patryk Iwanek (65 Patryk Chudoba), Jakub Sarad (75 Damian Bachara), Kamil Tyrka, Adrian Wajs (46 Maciej Smagacz), Jakub Biskupek (46 Mateusz Sroka).

 

24.08.2015 (AB)

 W rozegranym dziś na sztucznej murawie spotkaniu juniorzy starsi Garbarni rozgromili tarnowskie „Jaskółki” 7:1. Zarówno trener Brązowych Robert Włodarz, jak i kierownik drużyny Jerzy Wojciechowski spodziewali się trudnego spotkania. W ubiegłym sezonie bowiem Młode Lwy dwukrotnie zremisowały z Unią,, 2:2 i 1:1.

 

Kto wie, jak potoczyłyby się dzisiejsze zawody, gdyby w 1. minucie w zamieszaniu pod bramką Garbarni Adrian Wajs wykorzystał okazję, w jktórej się znalazł. Na szczęście dla gospodarzy piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Brązowych znalazła się poza boiskiem.

 

W 6. minucie po dobrym przerzucie Wojciecha Wasia Mateusz Przesławski uprzedził Kamila Łazarza, a bramkarz tarnowian ratował się faulem. Arbiter bez wahania wskazał na „wapno”, które na gola pewnie zamienił Jakub Kozioł. W 28. minucie Kamil Tyrka mógł wyrównać stan spotkania, ale piłka po jego strzale zza szesnastki trafiła w poprzeczkę i opuściła plac gry.

 

W 35. minucie Piotr Syrek zagrał piłkę do będącego przy bocznej linii na środku boiska Kozioła. Napastnik Garbarni ograł jednego z zawodników Unii, podciągnął pod pole karne i otworzył drogę do zdobycia gola Dominikowi Gaudynowi. W 40. minucie po dośrodkowaniu Marcina Szczurka Mateusz Ciesielski na wślizgu ustalił wynik pierwszej połowy na 3:0.

 

W 53. minucie po atomowym uderzeniu Ciesielskiego bramkarz gości odbił piłkę, przy której znalazł się Kozioł i ...został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny skutecznie wyegzekwował Adam Tomaszewski. W 57. minucie po kontrze Unii strzał Jakuba Sarada końcami palców wybił na rzut rożny Syrek. Bramkarz Garbarni świetną paradą zażegnał także niebezpieczeństwo po uderzeniu z pierwszej piłki Mateusza Sroki.

 

W 78. minucie Szczurek zagrał na głowę Tomaszewskiego, a kapitan Młodych Lwów zdobył swojego drugiego gola. W 83. minucie za przypadkowe zagranie ręką jednego z juniorów Garbarni na linii 16 metrów arbiter główny, po konsultacji z liniowym, podyktował rzut karny dla gości. Nie zmarnował go Konrad Gut.

 

 Utrata gola podziałała na gospodarzy jak płachta na byka. W 89. minucie na 6-1 podwyższył Tomaszewski, wykorzystując podanie Adama Jawora. A w 90. minucie po wrzucie z autu Gaudyna Mateusz Walentynowicz najpierw poradził sobie z przeszkadzającym mu obrońcą, a potem ustalił ostateczny rezultat.

 

=======================================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

TA OSTATNIA MINUTA...

 

 

 

 

GARBARNIA - BIEGONICZANKA Nowy Sącz 2:2 (2:1)

1-0 Kamil Trojan 11 (głową)

1-1 Dawid Mikulec 12

2-1 Marcin Buda 19

2-2 Dawid Tarsiński 80+2 (głową).

 

Mateusz Kura oraz Sławomir Steczko i Alerksander Najman (KS Kraków).

Kamil Trojan, Marcin Kołton, Łukasz Lenik - Przemysław Łukaszczyk.

 

GARBARNIA: Jakub Ostroga - Jan Jędrzejowski. Kamil Trojan , Łukasz Lipowski, Krzysztof Koczwara (37 Oskar Baranik) - Patryk Paczka, Bartosz Stoch, Marcin Kołton (51 Adam Pac), Kamil Antkiewicz (37 Łukasz
Lenik ) - Bartosz Baran, Marcin Buda (61 Kamil Ignyś).

 

BIEGONICZANKA: Konrad Skut - Szymon Witowski (55 Artur Jankowski), Przemysław Łukaszczyk , Mateusz Pogwizd, Jakub Jurek, Dawid Tarsiński , Michał Korzym, Michał Nieć, Oskar Słaby, Dawid Mikulec (60 Paweł Cabała), Damian Pasiut.

 

Z prawej strony Patryk Paczka, nowy kapitan juniorów młodszych Garbarni.

 

25.08.2015 (AB)

W sobotę juniorzy młodsi Garbarni zremisowali na głównej płycie Rydlówki z beniaminkiem Małopoplskiej Ligi Juniorów Młodszych, nowosądecką Biegoniczanką. Wyrównującego gola goście zdobyli w doliczonym już czasie gry.

 

W 11. minucie Kamil Trojan celnym strzałem głową zamknął dośrodkowanie Bartosza Barana z rzutu rożnego. W 12. minucie defensywa Brązowych fatalnie sprokurowała na własnym przedpolu sytuację, którą skrzętnie wykorzystał Dawid Mikulec. W 19. minucie dośrodkowanie Bartosza Stocha przedłużył w pole karne Jan Jędrzejowski, a Marcin Buda uderzeniem z pierwszej piłki nieuchronnie trafił do siatki. To była doskonale wyglądająca akcja Garbarni.

 

W 33. minucie Jakub Ostroga obronił jedenastkę wykonywaną przez Oskara Słabego. Bramkarz Młodych Lwów zrehabilitował się w ten sposób za sytuację z 12. minuty. W 40. minucie Ostroga wypiąstkował strzał Mikulca, a piłkę poza plac gry wyekspediował jeden z młodych garbarzy.

 

Po przerwie, mimo kilku okazji, nie udało się grającym na niebiesko Brązowym postawić kropki nad i. Swoje sytuacje mieli też goście, ale gola zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry. Po wykonaniu przez nowosądeczan rzutu rożnego Dawid Tarsiński celnym strzałem głową dał wyrównanie Biegoniczance. A arbiter już nie wznawiał gry od środka, bowiem doliczył właśnie dwie minuty.

 

"Radość gości i smutek gospodarzy - tak można poddsumować końcowy rezultat. Straciliśmy zwycięstwo w ostatniej chwili, ale to dopiero początek sezonu, a pierwsze mecze zawsze zawsze stanowią sporą niewiadomą. W sobotę 29 sierpnia o 14:30 czeka nas trudny mecz z Wisłą, także na własnym stadionie. Nie pozostaje nam nic innego, jak dobrze się do niego przygotować"- powiedział po zawodach kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni, Krzysztof Torba.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni