(bardzo dobrze) Radosław Wilk oraz Zbigniew Marszałek i Bronisław Mazur (Małopolski ZPN).

Kamil Tyrka (Unia).

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Łukasz Kowalski , Jakub Mróz, Dawid Pachel (63 Grzegorz Kutrzeba), Bartosz Gubała - Patryk Paczka (89 Kamil Antkiewicz), Bartosz Baran (60 Paweł Kloc), Marcin Kołton , Mikołaj Pyś - Daniel Obtułowcz (60 Adam Jawor), Bartosz Prochownik .

UNIA: Bartłomiej Banek - Szymon Baradziej, Oskar Oszust (80 Adrian Wajs), Patryk Chudoba, Piotr Łazarz, Patryk Orlik, Damian Bachara, Mateusz Sroka (65 Filip Kuta), Arkadiusz Rajczyk, Kamil Kasprzykowski (55 Domink Wardzała),
Kamil Tyrka .

Z prawej strony Dawid Pachel, w pojedynku z zawodnikiem Unii Kamilem Kasprzykowskim (nr 8), w głębi Bartosz Gubała.

15.10.2016 (AB, JW)

Podopieczni trenera Roberta Włodarza odnieśli na Rydlówce bardzo istotne dla układu czołówki tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych zwycięstwo nad swoimi rówieśnikami z Unii. Wygrywając 3-0 Brązowi z nawiązką zrewanżowali się Jaskółkom za porażkę w pierwszym spotkaniu w Tarnowie (2-3).

Garbarnia powinna była objąć prowadzenie już w 11. minucie. Po rzucie rożnym dla Unii Pachel dalekim wybiciem piłki zapoczątkował kontrę gospodarzy, w której Obtułowicz wygrał pojedynek z obrońcą i znalazł się sam przed bramkarzem gości. Jak Banek zdołał wygrać - wydawałoby się z góry skazany na porażkę - pojedynek z napastnikiem Młodych Lwów, wie tylko on sam.

W 17. minucie po rzucie rożnym Rajczyka z bliska minimalnie obok słupka główkował Łazarz.  W 21. minucie Kołton zagrał do Barana, pomocnik Garbarni na 30 metrze głową przedłużył podanie do Prochownika, który plasowanym strzałem sprawdził wytrzymałość poprzeczki.

W 26. minucie Gubała przejął piłkę w środkowej strefie boiska, uruchomił Barana, a ten posłał prostopadłe podanie do Kołtona. Zawodnik Garbarni ostrym strzałem po ziemi zza linii pola karnego ulokował piłkę w bramce tuż przy słupku i zdobył swojego 11 gola w tym sezonie.

W 33. minucie Gubała wywalczył piłkę w strefie obronnej rywali, w polu karnym minął dwóch graczy Unii i wycofał piłkę spod końcowej linii do Obtułowcza, ten jednak nieczystym uderzeniem z woleja posłał ją obok słupka. W 40. minucie Unia była bardzo bliska wyrównującego gola. Po kornerze Rajczyka z najbliższej odległości główkował Chudoba, jednak Mrozowski fenomenalnie obronił ten strzał.

W 66. minucie bardzo groźnie było pod bramką Garbarni. Łazarz strzałem z ponad 20 metrów posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi Prochownik przedarł się lewą flanką w pole karne i trafił w słupek. Za chwilę Prochownik zagrał prostopadłe podanie do Paczki, ten z 15 metrów huknął z pierwszej piłki, ale Banek był na posterunku.

W 72. minucie akcję Paczki i Kołtona zbyt słabym strzałem zakończył Kloc. W 77. minucie Kołton kapitalnym strzałem z powietrza,  zza szesnastki, trafił w poprzeczkę. W 79. minucie Łazarz z rzutu wolnego z 20 metrów posłał piłkę minimalnie nad celem.

W 87. minucie po kornerze wykonanym przez Jawora najwyżej w bardzo dużym zamieszaniu poszybował do piłki Kowalski i głową skierował ją do bramki.

A po upływie zaledwie minuty było juz 3-0 dla Garbarni. Prawą stroną boiska szarżował Paczka, który został bezpardonowo potraktowany przez jednego z obrońców Unii. Mimo ewidentnego faulu sędziowie nie przerwali gry, bowiem piłkę przejął Kołton i wprowadziwszy ją w pole karne zagrał do Prochownika, a ten przyziemnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Unii.

Perfekcyjnie zastosowany przywilej korzyści został okupiony kontuzją Paczki, który nie podniósł się z murawy po zdobyciu gola i po skorzystaniu z pomocy medycznej przedwcześnie opuścił plac gry. To nie jedyny zawodnik Garbarni, który doznał w tym meczu urazu, to samo spotkało w 63. minucie wyróżniającego się w obronie Pachela.

Już w doliczonym czasie gry (arbiter przedłużył zawody o 5 minut) Rajczyk z rzutu wolnego z ponad 30 metrów trafił w poprzeczkę. Jeśli chodzi o gospodarzy, to obok słupka strzelał jeszcze Gubała, a z uderzeniem Prochownika poradził sobie Banek. Garbarnia po bardzo interesujących zawodach odniosła zasłużone zwycięstwo, choć zapewniła je sobie dopiero w końcówce.

W następnej kolejce juniorzy Garbarni zmierzą się w Nowej Hucie z Krakusem. Mecz odbędzie się w sobotę 22 października br. o godzinie 10:00 na boisku przy os. Szkolnym.