MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

REWANŻ BRĄZOWYCH Z NAWIĄZKĄ

 

 

 

GARBARNIA - UNIA Tarnów 3:0 (1:0)

1-0 Marcin Kołton 26

2-0 Łukasz Kowalski 87 (głową)

3-0 Bartosz Prochownik 88.

 

(bardzo dobrze) Radosław Wilk oraz Zbigniew Marszałek i Bronisław Mazur (Małopolski ZPN).

Kamil Tyrka (Unia).

 

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Łukasz Kowalski , Jakub Mróz, Dawid Pachel (63 Grzegorz Kutrzeba), Bartosz Gubała - Patryk Paczka (89 Kamil Antkiewicz), Bartosz Baran (60 Paweł Kloc), Marcin Kołton , Mikołaj Pyś - Daniel Obtułowcz (60 Adam Jawor), Bartosz Prochownik .

 

UNIA: Bartłomiej Banek - Szymon Baradziej, Oskar Oszust (80 Adrian Wajs), Patryk Chudoba, Piotr Łazarz, Patryk Orlik, Damian Bachara, Mateusz Sroka (65 Filip Kuta), Arkadiusz Rajczyk, Kamil Kasprzykowski (55 Domink Wardzała),
Kamil Tyrka .

 

Z prawej strony Dawid Pachel, w pojedynku z zawodnikiem Unii Kamilem Kasprzykowskim (nr 8), w głębi Bartosz Gubała.

 

15.10.2016 (AB, JW)

Podopieczni trenera Roberta Włodarza odnieśli na Rydlówce bardzo istotne dla układu czołówki tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych zwycięstwo nad swoimi rówieśnikami z Unii. Wygrywając 3-0 Brązowi z nawiązką zrewanżowali się Jaskółkom za porażkę w pierwszym spotkaniu w Tarnowie (2-3).

 

Garbarnia powinna była objąć prowadzenie już w 11. minucie. Po rzucie rożnym dla Unii Pachel dalekim wybiciem piłki zapoczątkował kontrę gospodarzy, w której Obtułowicz wygrał pojedynek z obrońcą i znalazł się sam przed bramkarzem gości. Jak Banek zdołał wygrać - wydawałoby się z góry skazany na porażkę - pojedynek z napastnikiem Młodych Lwów, wie tylko on sam.

 

W 17. minucie po rzucie rożnym Rajczyka z bliska minimalnie obok słupka główkował Łazarz.  W 21. minucie Kołton zagrał do Barana, pomocnik Garbarni na 30 metrze głową przedłużył podanie do Prochownika, który plasowanym strzałem sprawdził wytrzymałość poprzeczki.

 

W 26. minucie Gubała przejął piłkę w środkowej strefie boiska, uruchomił Barana, a ten posłał prostopadłe podanie do Kołtona. Zawodnik Garbarni ostrym strzałem po ziemi zza linii pola karnego ulokował piłkę w bramce tuż przy słupku i zdobył swojego 11 gola w tym sezonie.

 

W 33. minucie Gubała wywalczył piłkę w strefie obronnej rywali, w polu karnym minął dwóch graczy Unii i wycofał piłkę spod końcowej linii do Obtułowcza, ten jednak nieczystym uderzeniem z woleja posłał ją obok słupka. W 40. minucie Unia była bardzo bliska wyrównującego gola. Po kornerze Rajczyka z najbliższej odległości główkował Chudoba, jednak Mrozowski fenomenalnie obronił ten strzał. 

 

W 66. minucie bardzo groźnie było pod bramką Garbarni. Łazarz strzałem z ponad 20 metrów posłał piłkę minimalnie nad poprzeczką. W odpowiedzi Prochownik przedarł się lewą flanką w pole karne i trafił w słupek. Za chwilę Prochownik zagrał prostopadłe podanie do Paczki, ten z 15 metrów huknął z pierwszej piłki, ale Banek był na posterunku.

 

W 72. minucie akcję Paczki i Kołtona zbyt słabym strzałem zakończył Kloc. W 77. minucie Kołton kapitalnym strzałem z powietrza,  zza szesnastki, trafił w poprzeczkę. W 79. minucie Łazarz z rzutu wolnego z 20 metrów posłał piłkę minimalnie nad celem.

 

W 87. minucie po kornerze wykonanym przez Jawora najwyżej w bardzo dużym zamieszaniu poszybował do piłki Kowalski i głową skierował ją do bramki.

 

A po upływie zaledwie minuty było juz 3-0 dla Garbarni. Prawą stroną boiska szarżował Paczka, który został bezpardonowo potraktowany przez jednego z obrońców Unii. Mimo ewidentnego faulu sędziowie nie przerwali gry, bowiem piłkę przejął Kołton i wprowadziwszy ją w pole karne zagrał do Prochownika, a ten przyziemnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Unii.

 

 Perfekcyjnie zastosowany przywilej korzyści został okupiony kontuzją Paczki, który nie podniósł się z murawy po zdobyciu gola i po skorzystaniu z pomocy medycznej przedwcześnie opuścił plac gry. To nie jedyny zawodnik Garbarni, który doznał w tym meczu urazu, to samo spotkało w 63. minucie wyróżniającego się w obronie Pachela.

 

Już w doliczonym czasie gry (arbiter przedłużył zawody o 5 minut) Rajczyk z rzutu wolnego z ponad 30 metrów trafił w poprzeczkę. Jeśli chodzi o gospodarzy, to obok słupka strzelał jeszcze Gubała, a z uderzeniem Prochownika poradził sobie Banek. Garbarnia po bardzo interesujących zawodach odniosła zasłużone zwycięstwo, choć zapewniła je sobie dopiero w końcówce.

 

W następnej kolejce juniorzy Garbarni zmierzą się w Nowej Hucie z Krakusem. Mecz odbędzie się w sobotę 22 października br. o godzinie 10:00 na boisku przy os. Szkolnym.

 

Zdjęcia Pana Piotra Prochownika:

 

 

 

Czytaj także:

 

>>>10 kolejka: Garbarnia - Nowa Proszowianka Proszowice 9:0 (3:0) - zdjęcia<<<

 

>>>9 kolejka: Garbarnia - Sandecja Nowy Sącz 10:0 (4:0) - zdjęcia, skrót filmowy<<<

 

>>>7 kolejka; Garbarnia - Wolania Wola Rzędzińska 7:1 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>8 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 1:3 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>6 kolejka: Zatorzanka Zator - Garbarnia 1:3 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '99 Kraków 0:1 (0:1)<<<

 

>>>4 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 1:1 (1:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 kolejka: Garbarnia - Krakus Nowa Huta 2:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Unia Tarnów - Garbarnia 3:2 (2:1) - zdjęcia<<<

 

>>>1 kolejka: Proszowianka - Garbarnia 0:3 (0:1) - zdjęcia, film<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni