(bardzo dobrze) Daniel Witek oraz Adrian Jasiak i Krzysztof Czarnik (KS Tarnów).

UNIA: Piotr Baran - Damian Bachara (85 Szymon Strojny), Szymon Baradziej, Patryk Chudoba, Daniel Niemiec, Kacper Nytko, Patryk Orlik, Oskar Oszust, Arkadiusz Rajczyk (55 Adrian Wajs), Mateusz Sroka (63 Dominik Wardzała),
Sebastian Zawrzykraj  (65 Kamil Kasprzykowski).

GARBARNIA: Kamil Mrozowski - Rafał Witaszyk (46 Łukasz Kowalski), Jakub Mróz, Dawid Pachel, Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka, Łukasz Lipowski (46 Aleksander Strzeboński), Marcin Kołton (46 Bartosz Baran), Mikołaj Pyś -
Bartosz Prochownik (69 Daniel Obtułowicz), Piotr Apostolski (57 Kamil Antkiewicz).

24.08.2016 (AB)

Po pokonaniu w pierwszej kolejce Proszowianki w drugiej serii gier Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Brązowi doznali porażki w Tarnowie. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bardzo dobra gra Sebastiana Zawrzykraja, który występuje w pierwszej drużynie Unii w III lidze.

Początek należał do gości, juz w 4. minucie Apostolski wykorzystał kiks bramkarza Jaskółek i z 15 metrów przelobował go.

W 11. minucie szarżował lewą strona Zawrzykraj, oszukał przy linii bocznej Witaszyka i wpadł z piłką w pole karne. Tam próbował przeszkadzać mu Pachel, ale Zawrzykraj zdołał zagrać wzdłuż linii, lecz z futbolówką minął się Rajczyk. Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego, gdyż po starciu z Pachelem Zawrzykraj padł na murawę. Jednak zdaniem obserwatorów (okazało się, że także sędziego) zawodnik Unii położył się na murawie dopiero wtedy, gdy zobaczył że jego akcja nie przyniosła powodzenia.

W 16. minucie po wymianie podań z Pysiem Prochownik został zablokowany w polu karnym. W 19. minucie obrona gospodarzy popełniła błąd, w efekcie lobem próbował szczęścia Pyś, ale piłka wylądowała na górnej siatce bramki Unii.
W 24. minucie Zawrzykraj kontrował lewą stroną, minął dwóch "garbarzy",  a ratujący sytuację Pyś sfaulował napastnika gospodarzy. Rzut wolny wykonał Rajczyk, a w polu karnym Bachara strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Mrozowskiego.

W 43. minucie kolejny stały fragment gry przyniósł powodzenie gospodarzom. Przy bocznej linii pola karnego rzut wolny (tzw. 'krótki róg") wykonał Nytko, a piłkę głową do siatki skierował Zawrzykraj.

W 54. minucie po sporym zamieszaniu w polu karnym Garbarni skończyło się na dużym, ale tylko strachu gości. Za chwilę wprowadzony w przerwie B. Baran strzelił bardzo groźnie zza szesnastki, tuż nad poprzeczką. Także potężnym uderzeniem z dystansu zrewanżował się Zawrzykraj, Mrozowski sparował piłkę na korner. W 64. minucie Zawrzykraj kropnął pod poprzeczkę z 25 metrów, nie do obrony.

W 68. minucie po wyrzucie piłki z autu przez Kutrzebę najszybszy w szesnastce był Prochownik, który z 15 metrów przelobował P. Barana. W 76. minucie Pyś strzelił z ponad 20 metrów tuż nad bramką. W 84. minucie zaskakujący strzał Nytki tuż przy słupku sparował Mrozowski.

W końcówce Garbarnia miała trzy szanse na wyrównanie. Najpierw w 86. minucie po dośrodkowaniu B. Barana z rzutu wolnego z 35 metrów obok celu główkował Kowalski. W 89. minucie Antkiewicz posłał crossowe podanie do Paczki, który w okolicach narożnika pola karnego zszedł do środka i uderzył lewą nogą, P. Baran nie dał się jednak zaskoczyć. Już w doliczonym czasie gry B. Baran z rzutu wolnego z 30 metrów posłał piłkę w pole karne na tzw.. aferę, Kowalski głową przedłużył dośrodkowanie, minął się z futbolówką bramkarz gospodarzy, ale też nie zdołali do niej dojść ani Strzeboński, ani Pachel.

- Mecz nie był wielkim widowiskiem, a nasi zawodnicy zagrali słabą pierwszą połowę. W drugiej odsłonie były okazje, jednak zabrakło szczęścia do wyrównania. Najlepszy na boisku był zawodnik Unii Sebastian Zawrzykraj, którego grze gospodarze zawdzięczają trzy punkty - powiedział po meczu kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

Kolejne spotkanie juniorzy Garbarni rozegrają w sobotę 27 sierpnia o godzinie 10:00 na Rydlówce, a ich rywalem będzie Krakus Nowa Huta.