MLJS: GARBARNIA - MKS TRZEBINIA-SIERSZA 9:0 (4:0)

MLJM: GARBARNIA - AS PROGRES 2000 0:3 (0:1)

 

=======================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

PREZENT IMIENINOWY DLA TRENERA

 

  

 

GARBARNIA - MKS TRZEBINIA-SIERSZA 9:0 (4:0)

1-0 Mateusz Ciesielski 2

2-0 Adam Tomaszewski 10

3-0 Mateusz Ciesielski 17 (głową)

4-0 Mateusz Ciesielski 22

5-0 Marcin Szczurek 55

6-0 Jan Przybyszewski 74 (głową)

7-0 Jakub Kozioł 79

8-0 Piotr Apostolski 81 (głową)

9-0 Wojciech Waś 82.

 

Wojciech Curyło oraz Artur Karasiewicz i Mateusz Ślizowski (KS Kraków).

Dominik Gaudyn - Daniel Prokop.

Krzysztof Kaiser (MKS Trzebinia, 45+3).

 

GARBARNIA: Piotr Syrek - Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski , Jan Przybyszewski ,
Paweł Marczyk (76 Mateusz Kowalski) - Dominik Gaudyn (60 Rafał Witaszyk), Wojciech Głuchaczka (73 Wojciech Waś ),
Marcin Szczurek (63 Jakub Mróz), Mateusz Przesławski (46 Mikołaj Pyś) - Jakub Kozioł ,
Mateusz Ciesielski (58 Piotr Apostolski ).

 

TRZEBINIA: Daniel Doległo (35 Bartosz Kurek) - Wojciech Kuchta, Mateusz Lasik, Daniel Prokop , Kamil Burdalski (25 Fabian Borkowski), Szymon Kurek (25 Damian Rzepa), Szymon Nowak, Jakub Wallentin, Michał Cząstka,
Krzysztof Kaiser , Rajmund Raźniak.

 

Pierwszy z lewej Dominik Gaudyn z Garbarni.

 

17.04.2016 (AB, JW)

Juniorzy starsi Garbarni wysokim zwycięstwem nad MKS Trzebinia-Siersza sprawili imieninowy prezent swojemu trenerowi, Robertowi Włodarzowi. Hat-trickiem w niedzielnym spotkaniu popisał się Mateusz Ciesielski, a do dwucyfrowego wyniku zabrakło Młodym Lwom naprawdę niewiele.

 

Ostre strzelanie zaczęło się już w 2. minucie. Wynik meczu strzałem w okienko otworzył Ciesielski, po dograniu Kozioła. W 6. minucie "Ciesiel" został ścięty w polu karnym przez jednego z dwóch wymanewrowanych przez siebie w polu karnym obrońców gości i arbiter podyktował rzut karny. Etatowy wykonawca "jedenastek" Tomaszewski posłał mocną półgórną piłkę w środek bramki, interweniujący Doległo dość szczęśliwie obronił jednak nogą.

 

W 9. minucie goście mieli bardzo dobrą okazję do wyrównania. Cząstka po otrzymaniu prostopadłego podania ograł w polu karnym obrońcę i z ostrego kąta przymierzył po długim rogu, piłka po rykoszecie od nogi jednego z garbarzy wyszła tuż obok słupka na rzut rożny.

 

W 10. minucie Tomaszewski zrehabilitował się za nie wykorzystane wapno, strzałem z powietrza wbijając piłkę do bramki po dośrodkowaniu Szczurka i podaniu Przybyszewskiego.

 

W 15. minucie Pasionek wygrał potyczkę w polu karnym Garbarni z Kaiserem, który znalazł się z piłką niebezpiecznie blisko świątyni Syrka.

 

W 17. minucie Ciesielski zamknął skuteczną główką dośrodkowanie Gaudyna. W 22. minucie po akcji Szczurka z Koziołem "Ciesiel" objechał bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki.

 

W 30. minucie Doległo i Gaudyn zderzyli się w walce o górną piłkę głowami. Obu zawodnikom udzielona została pomoc, Gaudyn pozostał na boisku, ale bramkarz Trzebini miał mniej szczęścia i z podejrzeniem złamania nosa musiał opuścić plac gry.

 

Jego miejsce pomiędzy słupkami zajął Mateusz Lasik (goście przyjechali do Krakowa bez rezerwowego bramkarza), a tego z kolei w polu zastąpił Bartosz Kurek. Lasik potwierdził swoje kwalifikacje do stanowiska pomiędzy słupkami kilkakrotnie, po raz pierwszy w 45. minucie, kiedy to po potężnym strzale Kozioła z 25 metrów iście bramkarską paradą zażegnał niebezpieczeństwo.

 

W doliczonym czasie pierwszej połowy Kaiser niewybrednym faulem przerwał rajd Gaudyna przy bocznej linii. Obaj zawodnicy za moment stoczyli ze sobą tzw. pojedynek kogutów (nomen omen, Dominik Gaudyn nosi przydomek "Kurczak"). Kaiser nie wytrzymał próby nerwów i uderzył rywala. W efekcie "żółtko" dla Gaudyna i "czerwień" dla juniora Trzebini. Obie kartki całkowicie zasłużone, ale zupełnie niepotrzebne.

 

W 55. minucie po kornerze wykonywanym przez Ciesielskiego Szczurek kapitalnym strzałem  zza szesnastki splasował piłkę w bramce.

 

W 62, i 67. minucie dwie stuprocentowe okazje miał Pyś. Za pierwszym razem po akcji Kozioła z Apostolskim posłał piłkę tuż obok słupka, za drugim po klepce z Koziołem i "położeniu" Lasika piłkę z linii bramkowej zdążył jeszcze wybić obrońca gości.

 

W 73. minucie bombę Wasia Lasik sparował na rzut rożny. Po nim Jan Przybyszewski głową skierował piłkę do bramki, a wykonywał stały fragment gry Kozioł.

 

W 76. Apostolski strzelił po ziemi, Lasik obronił na róg. Korner wykonywał Kozioł, a Witaszyk z bliska huknął nad bramką.

 

W 79. minucie po podaniu Wasia zabawił się w polu karnym Trzebini Kozioł, dwukrotnie markując strzał, zanim rzeczywiście wpakował gola na 7-0.

 

W 81. minucie dogranie Pysia głową wykorzystał Apostolski, a wynik ustalił Waś, wykorzystując podanie Apostolskiego. W 85. minucie Waś mógł zdobyć dziesiątego gola, ale uderzył tuz nad poprzeczką.

 

Zdjęcia pana Pawła Apostolskiego:

 

 

=======================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

PORAŻKA W STRUGACH DESZCZU

 

   

 

GARBARNIA - AS PROGRES Kraków 0:3 (0:1)

0-1 Kamil Gołębiowski 10

0-2 Karol Wątroba 55

0-3 Kacper Stefańczyk 73.

 

Bartosz Pałetko oraz Michał Jasiulewicz i Krzysztof Nowak (KS Kraków).

Marcin Kołton - Karol Wątroba.

 

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Jan Jędrzejowski (70 Aleksander Strzeboński), Łukasz Lipowski, Dawid Kałuża, Grzegorz Kutrzeba - Kamil Antkiewicz (70 Artur Lechowicz), Kamil Trojan (77 Oskar Baranik), Marcin Kołton ( 66 Paweł Kloc), Filip Małczęć (59 Kamil Ignyś) - Bartosz Baran (70 Bartosz Stoch), Marcin Buda.

 

AS PROGRES: Mateusz Sroka (50 Bartłomiej Frasik)  - Michał Skrzyński, Dawid Szot, Michał Jończyk (55 Jakub Skrzyński), Mateusz Prokop (55 Norbert Jaszczak), Piotr Cholewa, Aleksander Najda, Mateusz Motłoch (70 Kacper Maciaś),
Karol Wątroba (65 Daniel Wiśniewski), Kamil Gołębiowski (45 Kacper Stefańczyk ), Paweł Wilk.

 

 

16.04.2016 (AB)

Juniorzy młodsi Garbarni przegrali na własnym boisku z AS Progres 2000 i sytuacja Brązowych w tabeli, zwłaszcza w kontekście ilości drużyn mających spaść do I Ligi, nie jest komfortowa. Regulamin przewidujący degradacje w takiej liczbie i co pół roku sprzyja raczej naciskowi na wynik, a nie spokojnemu szkoleniu młodych adeptów futbolu. Do zakończenia sezonu jest jeszcze kilka spotkań i mamy nadzieję, że wszystko skończy się po myśli Młodych Lwów.

 

Już w 7. minucie Gołębiowski trafił w boczną siatkę po dograniu Jończyka. To była bardzo groźna wizyta złożona przez graczy Progresu w polu karnym Garbarni. Za chwilę ten sam duet doprowadził do otwarcia wyniku: Jończyk ponownie obsłużył Gołębiowskiego, a ten nie zmarnował okazji.

 

W odpowiedzi Małczęć zagrał do Budy, który ograł obrońcę w polu karnym, ale stracił panowanie nad piłką. W 13. minucie strzałem z boku pola karnego próbował zaskoczyć Srokę Małczęć, ale nie zmusił go do kapitulacji. W 18. minucie po kornerze wykonanym przez Kołotona Buda główkował obok celu. W 21. minucie z 20 metrów strzelił Baran, ale Sroka był na posterunku. Dośrodkowanie Antkiewicza w 23. minucie dobrym wyjściem przeciął bramkarz gości. W 26. minucie Buda nie opanował piłki w polu karnym.

 

W 28. minucie chwilę zawahania Buryły mógł wykorzystać Wątroba, ale zabrakło mu zimnej krwi i posłał piłkę obok słupka. W 30. minucie Wątroba próbował zaskoczyć bramkarza Garbarni strzałem z dystansu, ale ten wykazał się refleksem. W 34. minucie Małczęć podał w pole karne do Barana, ale kapitan Garbarni przegrał pojedynek sam na sam ze Sroką.

 

Potem przez kilkanaście minut nad Rydlówką zawisła burzowa chmura, która sprawiła, że warunki na boisku sprzyjały raczej piłce wodnej, niż nożnej. Kiedy burza minęła, to zawodnicy Progresu radzili sobie na placu gry dużo lepiej niż gospodarze. W 41. minucie Antkiewicz próbował szczęścia strzałem z dystansu, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Srokę. W 45. minucie Baran zdecydował się na strzał z 20 metrów, ale nie zaskoczył bramkarza.

 

W 55. minucie Wątroba skwapliwie skorzystał z odbitej przez Buryłę piłki po strzale innego z zawodników Progresu i podwyższył wynik.

 

W 60. minucie dobra interwencja Buryły, który miał w tym meczu sporo pracy, zapobiegła utracie gola. W 65. minucie po dośrodkowaniu Barana w polu karnym zablokowany został Kołton.

 

W 73. minucie zawodnicy Progresu rozklepali garbarską obronę, a piłkę do bramki skierował Stefańczyk.

 

W 78. minucie po rogu Lipowskiego groźnie główkował Strzeboński, ale jeden z obrońców wybił zmierzającą do bramki piłkę. Więcej szans na honorowe trafienie Młode Lwy już nie miały, za to mogły zostać jeszcze "ukłute" przez Progres. W 80. minucie Buryło wyłapał piłkę po groźnym strzale Wiśniewskiego, a już w doliczonym czasie gry bramkarz Garbarni sparował piłkę na słupek po bardzo groźnym strzale jednego z napastników Progresu.

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: AS Progres - Garbarnia 1:3 (0:1), MLJM: Cracovia - Garbarnia 3:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Soła Oświęcim 7:0 (1:0), MLJM: Garbarnia - Termalika/Brukbet Nieciecza 4:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Termalika/Brukbet Nieciecza 0:2 (0:2), MLJM: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dalin 1:2 (0:1), MLJM: Sandecja - Garbarnia 5:2 (2:1)<<<

 

>>>MLJS: Unia Tarnów - Garbarnia 2:3 (2:1), MLJM: AP Profi - Garbarnia 3:1 (2:0)<<<

 

Zdjęcia przygotował dla Państwa (AYI):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni