NIESKUTECZNE MŁODE LWY KONTRA MISTRZOWIE TRICKÓW

GARBARNIA - MKS Trzebinia/Siersza 2:2 (2:1)

1-0 Kalicki 12, 1-1 Piskorz 34, 2-1 Kulanica 43, 2-2 samobójcza 81.

Kopeć, Rojek – Piskorz, Małodobry, Dudek 2x.
Dudek (87, za dwie żółte).

GARBARNIA: Bruzda – Rojek , Mucha, Kopeć , Krajewski – Kokoszka, Ropek (86 J. Barabasz), Dolczak (84 Kozak), Kulanica (80 Śwituszak) – Kalicki , Kaczor (70 Torba).

TRZEBINIA: Pająk – Rejduch (30 Filipek), Niewczas, Kurzyński, Gąsior, Małodobry , Głowacz, Piędel (65 Ziarnik), Grzebinoga, Piskorz (65 Kowalik), Dudek .

Tomek Kalicki w juniorach znowu wpadł w meczowy rytm, i tego mu chyba brakowało...

14.04.2012 AB, JW

W 10. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Garbarnię piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej, a Dolczak trafił w stojącego przy słupku na linii bramkowej Piędla.
W 12. minucie było już 1-0 dla Brązowych, Kalicki zabrał się w pole karne, minął zwodem obrońcę i trafił do siatki.
W 34. minucie padło wyrównanie dla Trzebini: po rzucie rożnym wykonywanym przez Małodobrego, Piędel w zamieszaniu podbramkowym wycofał piłkę za linię pola karnego, a Piskorz strzałem po ziemi zdobył gola.

W 43. minucie Młode Lwy zdobyły drugiego gola. Kalicki podał do Kokoszki, który pięknym technicznym zagraniem przerzucił piłkę piętą nad sobą, dośrodkował, a Kalicki kropnął wprost w bramkarza. Do odbitej futbolówki doskoczył jednak Kulanica i wpakował ją do bramki.
W 45. minucie gospodarze mogli podwyższyć wynik. Po dobrej akcji Kalickiego, który wyciągnął bramkarza z bramki, Kokoszka chciał wkręcić piłkę do siatki, ale ale strzelił tuż nad spojeniem słupka i poprzeczki.

W 75. minucie po dośrodkowaniu Kalickiego piłkę w polu karnym przyjął na klatkę piersiową Torba, ale został zablokowany nakładką. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni, lecz Garbarze źle rozegrali ten stały fragment gry.
W 78. minucie Torba ograł przed polem karnym Dudka i huknął zza linii 16 m, jednak piłka minimalnie minęła "okienko" bramki rywali.

W 81. minucie po faulu Rojka przed polem karnym Małodobry wykonał rzut wolny, po którym jeden z obrońców Garbarni w zamieszaniu podbramkowym skierował piłkę głową do własnej bramki.
W 90. minucie Garbarnia mogła rozstrzygnąć losy spotkania na swoją korzyść, Kalicki wycofał futbolówkę z linii końcowej do Kopcia, ale ten oddał za słaby strzał.
Goście ograniczali się w ostatniej fazie spotkania do wybijania Brązowych z rytmu, a także do przetrzymywania piłki i opóźniania każdego wznowienia gry różnymi sposobami.

- Goście zawdzięczają remis nieskuteczności moich zawodników, to nie ulega wątpliwości. Niemniej dziwne wydaje się, że w piłce młodzieżowej bronienie korzystnego rezultatu odbywa się za pomocą tricków, których nie powstydziłaby się niejedna drużyna seniorów, nawet na poziomie ekstraklasy. Jako przykład, jeden z wielu, można podać wiązanie butów bramkarzowi przez obrońcę w doliczonym czasie gry. Przecież w futbolu młodzieżowym nie o to chodzi – powiedział po meczu trener Garbarni, Robert Włodarz.