MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

RAŻĄCA NIESKUTECZNOŚĆ MŁODYCH LWÓW

 

 

 

 MKS Trzebinia/Siersza - GARBARNIA 1:0 (1:0)

1-0 Krzysztof Kaiser 22 (głową).

 

Łukasz Łabuzek oraz Marcin Biros i Jakub Kita (KS Chrzanów).

Lasik, Prokop, Kaiser - Kozioł.

 

MKS TRZEBINIA: Doległo - Cząstka, Kaiser (82 Filipek), Kłeczek (72 Tajs), Kuchta, Sz. Kurek (88 Bisaga), Lasik , Martyniak, Prokop (75 B. Kurek), Raźniak (70 Rzepa), Zawisza (46 Burdalski).

 

GARBARNIA: Syrek - Pasionek (86 Gubała), Tomaszewski (71 Jawor), Przybyszewski, Marczyk - Kowalski, Mróz (46 Waś), Gaudyn (59 Szczurek), Przesławski - Ciesielski (46 Pyś), Kozioł .

 

 

12.09.2015 (AB)

Zaliczana do grona faworytów Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych drużyna Garbarni przegrała po raz drugi z rzędu. Podopieczni trenera Roberta Włodarza wynik spotkania w Trzebini "zawdzięczają"  rażącej nieskuteczności. Nie umniejsza to w niczym sukcesu gospodarzy, którzy na własnym boisku przeciwstawili Brązowym wszystko to, co mogli: nieustępliwą walkę o każdy metr murawy, ambicję i wiarę w osiągnięcie końcowego zwycięstwa.

 

W 5. minucie po akcji Przesławskiego i podaniu Kozioła Mróz strzałem z pierwszej piłki z około 12 metrów trafił w słupek. W 17. minucie to samo uczynił Ciesielski po podaniu Przesławskiego.

 

W 22. minucie czysty wślizg jednego z Młodych Lwów przy linii bocznej boiska został zinterpretowany przez arbitrów jako niebezpieczne zagranie. Ta sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji, a goście mocno protestowali. Mieli ku temu powody, bowiem przy rzekomym przewinieniu nie było kontaktu zawodnika Garbarni z przeciwnikiem. Sędzia - asystent Pan Marcin Biros musi wziąć odpowiedzialność za tę decyzję na siebie. Arbiter główny, także  będący w pobliżu tej akcji, przerwał grę dopiero w momencie podniesienia chorągiewki.

 

Z rzutu wolnego dośrodkował w pole karne Jakub Raźniak, a w podbramkowym zamieszaniu głową skierował piłkę do bramki Krzysztof Kaiser. Przy niespecjalnie dobrym zachowaniu bramkarza i defensywy gości.

 

Po utracie w takich okolicznościach gola juniorzy Garbarni przez chwilę nie mogli zewrzeć szeregów. W wyniku tego gospodarze mieli dwie dobre sytuacje. W 25. minucie po idealnym podaniu Szymona Kurka wyborną okazję zmarnował Kaiser. Za chwilę Syrek uprzedził na linii pola karnego szarżującego na bramkę Sz. Kurka.

 

W 31. Kozioł nieudanie próbował lobować wysuniętego z bramki Doległę. W 39. minucie bramkarz trzebinian uprzedził w polu karnym Ciesielskiego, po asyście Kozioła. W 40. minucie po podaniu Przesławskiego Doległo odbił piłkę po strzale z najbliższej odległości Ciesielskiego, dobitka "Przesławia" poszybowała nad poprzeczką.

 

W 51. minucie uderzenie Tomaszewskiego zza szesnastki obronił Doległo. W 53. minucie z kolei groźnie było pod bramką Syrka, który na raty zażegnał niebezpieczeństwo w sytuacji oko w oko z Cząstką. W 57. minucie po podaniu Kozioła na czystą pozycję wychodził Pyś, w ostatniej chwili jeden z obrońców gospodarzy wybił piłkę na róg. W 64. minucie Syrek obronił strzał z dystansu Raźniaka.

 

W 66. minucie po wymianie podań z Tomaszewskim strzelał Waś, piłkę zablokowali obrońcy miejscowych. W 70. minucie Doległo wyłapał piłkę po strzale Kozioła z rzutu wolnego. W 81. minucie Waś oddał mocny strzał obok słupka. Za moment przed szansą stanął Jawor, po dobrym podaniu Kozioła. Bez skutku. W 85. minucie po dograniu Przesławskiego obok słupka strzelił Kozioł. W 88. minucie Szczurek strzałem po ziemi posłał piłkę obok celu.

 

Po końcowym gwizdku w obozie gospodarzy zapanowała wielka radość, zaś goście schodzili do szatni z opuszczonymi głowami. Mecz potwierdził piłkarską prawdę, że boisko weryfikuje faworytów. Zakładanie zwycięstwa przed zawodami bywa zgubne, zwłaszcza kiedy się marnuje bardzo dobre sytuacje pod bramką rywali.

 

Czytaj także:

 

>>>5 kolejka: Garbarnia - AS Progres '98 Kraków 1:3 (0:3) - zdjęcia<<<

 

>>>4 kolejka: Soła Oświęcim - Garbarnia 0:2 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>3 koejka: Garbarnia - Termalika-Brukbet Nieciecza 2:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:5 (0:2)<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 7:1 (3:0)<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni