MLJS: GARBARNIA - SOŁA Oświęcim  7:0 (1:0)

MLJM: GARBARNIA - TERMALIKA-BRUKBET Nieciecza 4:1 (0:1) - foto.

 

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

NAJTRUDNIEJSZY PIERWSZY GOL

 

 

 

GARBARNIA - SOŁA Oświęcim 7:0 (1:0)

1-0 Piotr Apostolski 45 (głową)

2-0 Mateusz Ciesielski 47

3-0 Paweł Pasionek 61

4-0 Mateusz Ciesielski 66

5-0 Adam Jawor 67

6-0 Mikołaj Pyś 77

7-0 Marcin Szczurek 86.

 

Michał Gurgul oraz Dawid Pokwiczał i Tomasz Żelazny (KS Kraków).

Tomaszewski - Adamczyk, Kasolik.

 

GARBARNIA: Wiewióra - Witaszyk, Tomaszewski (70 Mróz), Marczyk, Ł. Kowalski - Pasionek ,
Jawor  (77 Przybyszewski), Głuchaczka (70 Szczurek ), Przesławski (65 Gaudyn) - Kozioł (59 Pyś ),
Apostolski (46 Ciesielski ).

 

SOŁA: Błazenek - Adamczyk (65 Ryszka), Karpiel, Kasolik , Ochman (82 Gardyński), Ryś, Senkowski (53 Zontek), Welber, Zięba, Zygmunt, P. Żyła (68 T. Żyła).

 

 

02.04.2016 (AB)

Juniorzy Garbarni dość długo nie mogli "napocząć" rywali, zrobili to dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy. W drugiej zaaplikowali oświęcimianom sześć kolejnych bramek, ale najtrudniej było zdobyć właśnie tę pierwszą.

 

W 5. minucie po kornerze Adama Jawora piłkę po strzale głową Łukasza Kowalskiego sparował na rzut rożny Damian Błazenek. Po kolejnym kornerze golkiper Soły wybił piłkę, ponowne dośrodkowanie niecelnym strzałem zamknął Wojciech Głuchaczka.

 

W 7. minucie po kontrze gości Paweł Marczyk zablokował we własnym polu karnym napastnika Soły. W 15. minucie wydawało się, że musi być 1-0. Po dośrodkowaniu Pawła Pasionka Jakub Kozioł znalazł się w dogodnej sytuacji na 5 metrze, jednak bez oczekiwanego efektu.

 

W 17. minucie po krótko rozegranym z Patrykiem Żyłą kornerze Arkadiusz Ryś uderzył bardzo groźnie, jednak minimalnie nad poprzeczką bramki Mikołaja Wiewióry. W 20. minucie Patryk Senkowski z 30 metrów ostemplował poprzeczkę.

 

W 26. minucie Piotr Apostolski z woleja posłał pikę obok słupka. W 30. minucie po dograniu Pasionka Jawor przymierzył z 7 merów z ostrego kąta tuż nad poprzeczką. W 42. minucie po kornerze w boczną siatkę trafił Głuchaczka. W 44. minucie po rajdzie prawą stroną boiska Pasionek wycofał piłkę do Mateusza Przesławskiego, ten wszedł z nią w pole karne i oddał strzał z 11 metrów. Jakimś cudem jednak bramkarz Soły zdołał zbić piłkę na słupek i wyłapać po odbiciu od niego.

 

W 45. minucie Przesławski dośrodkował w pole karne, a Apostolski celnym strzałem głową zdobył gola do szatni.

 

Dwie minuty po przerwie prostopadłe podanie Przesławskiego sprytnie przepuścił Kozioł, a wprowadzony dopiero co do gry Ciesielski nie zmarnował okazji. W 61. minucie Pasionek plasowanym strzałem zdobył gola numer 3, po wymianie podań Ciesielskiego z Przesławskim. W 66. minucie Mikołaj Pyś zagrał do Ciesielskiego, ten uwolnił się w polu karnym spod opieki obrońcy i strzałem po ziemi podwyższył wynik.

 

Za chwilę po znakomitej akcji i strzale Ciesielskiego, który dynamicznie i brawurowo wpadł pomiędzy dwóch obrońców bramkarz Soły odbił piłkę wprost pod nogi Jawora, a ten dopełnił dzieła golem na 5-0. W 77. minucie po kornerze Ciesielskiego wybitym na długi słupek piłkę głową zgrywał Kowalski, ta trafiła do Dominika Gaudyna, który wystawił ją Pysiowi i było już 6-0.

 

- Ostateczny rezultat ustalił Marcin Szczurek, finalizując akcję z Ciesielskim, w której we dwóch rozklepali obronę gości. W końcówce meczu jeszcze Gaudyn trafił w poprzeczkę, a piłka zatańczyła na linii bramkowej, ale jej nie przekroczyła. W relacji skoncentrowaliśmy się na opisie goli, natomiast sytuacji w  miarę upływu czasu podopieczni trenera Roberta Włodarza mieli całe mnóstwo. Nasi zawodnicy długo nie mogli się „wstrzelić”, ale kiedy już to zrobili, całkowicie opanowali boisko – podsumował zawody kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

 

======================================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

BUDA Z RĘKAWA

 

 

 

GARBARNIA - TERMALIKA/BRUKBET Nieciecza 4:1 (0:1)

0-1 Paweł Leżoń 14

1-1 Marcin Buda 47

2-1 Patryk Paczka 50

3-1 Marcin Buda 64

4-1 Bartosz Baran 75.

 

Jarosław Kuźniar oraz Michał Gurgul i Dawid Pokwiczał (KS Kraków).

Mecz bez kartek.

 

GARBARNIA: Buryło - Jędrzejowski, Lipowski, Kałuża, Kutrzeba - Paczka (80 Stoch), Baran , Kołton, Antkiewicz (77 Kloc) - Radłowski, Ignyś (41 Buda ).

 

TERMALIKA: Ciemieniowski - Baran (47 Panek), Broda, Kordela (55 Bonior), Kuchta, Leżoń , Łos (70 Sitko),
Morys (65 Kaczówka), Wanicki (70 Woźny), Woźniak, Żelazo.

 

W wyskoku Marcin Buda, zdobywca dwóch goli w spotkaniu z Termaliką.

 

02.04.2016 (AB)

Młode Lwy schodziły do szatni przegrywając 0-1. Druga połowa należała już do podopiecznych trenera Stanisław Śliwy, którzy zdecydowanie pokonali swoich rówieśników z Termaliki. Dwa gole zdobył wprowadzony na drugą połowę Marcin Buda, który okazał się "asem wyciągniętym z rękawa".

 

Relacja Piotra Kwietnia na portalu:

 

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Termalika/Brukbet Nieciecza 0:2 (0:2), MLJM: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dalin 1:2 (0:1), MLJM: Sandecja - Garbarnia 5:2 (2:1)<<<

 

>>>MLJS: Unia Tarnów - Garbarnia 2:3 (2:1), MLJM: AP Profi - Garbarnia 3:1 (2:0)<<<

 

Zdjęcia przygotował dla naszego serwisu (AYI):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni