MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

PROFESOR PASIONEK

 

 

 

 SOŁA Oświęcim - GARBARNIA 0:2 (0:0)

0-1 Wojciech Waś 69

0-2 Paweł Pasionek 78.

 

(bardzo dobrze Michał Matyjaszek oraz Szymon Krawczyk i Marek Cisiński (KS Oświęcim).

Jakub Ochmanek, Patryk Senkowski, Szymon Wołek (wszyscy  Soła).

 

SOŁA: Dawid Pędziałek - Krystian Zygmunt, Konrad Zięba, Rafał Adamczyk (78 Michał Piskozub), Jakub
Ochmanek
, Arkadiusz Ryś (54 Tomasz Żyła), Patryk Żyła, Daniel Zontek (65 Oskar Majdanik), Maksymilian Nowak (86 Dawid Ochman), Szymon Wołek , Patryk Senkowski .

 

GARBARNIA: Piotr Syrek - Bartosz Gubała (87 Łukasz Kowalski), Adam Tomaszewski, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk - Paweł Pasionek , Wojciech Waś , Marcin Szczurek (80 Jakub Mróz), Mateusz Przesławski - Mateusz Ciesielski, Jakub Kozioł.

 

Paweł Pasionek w profesorskim stylu ustalił wynik meczu w Oświęcimiu. Foto Tomasz Bryś.

 

04.09. 2015 (AB)

 Juniorzy starsi Garbarni pokonali w piątek w Oświęcimiu rówieśników tamtejszej Soły i z kompletem punktów samodzielnie liderują w tabeli Małopolskiej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Roberta Włodarza zapewnili sobie zwycięstwo w drugiej połowie spotkania, dzięki golom strzelonym przez Wojciecha Wasia i Pawła Pasionka. „Pasion” – jak twierdzi kierownik drużyny juniorów Garbarni Jerzy Wojciechowski, któremu zawdzięczamy szczegóły meczu – zachował się w 78. minucie pod bramką oświęcimian jak profesor. Ale po kolei…

 

Do przerwy mecz był wyrównany, obie drużyny miały swoje sytuacje, a niewielką optyczną przewagę posiadali gospodarze. W 17. minucie po dośrodkowaniu Arkadiusza Rysia Krystian Zygmunt szykował się do oddania strzału szczupakiem, na szczęście dla Brązowych rozminął się z piłką. W 25. minucie Ryś wykonywał rzut wolny z 30 metrów, do dośrodkowanej w pole karne piłki doszedł Daniel Zontek, jednak strzelił nad bramką. W 31. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Przesławskiego Mateusz Ciesielski strzelał z 10 metrów, bramkarz Soły złapał piłkę. W 34. minucie po kolejnym stałym fragmencie Rysia przed szansą stanął Maksymilian Nowak, strzelił obok słupka. W 35. minucie strzał z narożnika pola karnego Jakuba Kozioła obronił Dawid Pędziałek. W 37. minucie po podaniu Kozioła pojedynek sam na sam z bramkarzem Soły przegrał Ciesielski. W 39. minucie Pędziałek nie dał się zaskoczyć Koziołowi z rzutu wolnego.

 

W drugiej odsłonie Młode Lwy ruszyły do bardziej zdecydowanej ofensywy, wszak pozycja lidera zobowiązuje. I - właśnie zgodnie z zasadą „noblesse – oblige” - na bramkę Pędziałka sunęły kolejne ataki gości.

 

W 50. minucie Kozioł po podaniu Ciesielskiego uderzał obok słupka. W 60. minucie po akcji Pawła Marczyka z Ciesielskim Kozioł strzelił tuż nad poprzeczką. 120 sekund później po świetnej akcji Marcina Szczurka z Przesławskim Wojciech Waś strzelił z pierwszej piłki, nad celem. W 68. minucie Brązowi zdobyli gola. Po akcji Ciesielskiego i Szczurka głową skierował piłkę do bramki Marczyk. Sędziowie jednak orzekli, całkiem słusznie, wcześniejszy ofsajd Szczurka.

 

Minutę później goście dopięli swego. Strzał Kozioła odbił do boku Pędziałek, do piłki dopadł Waś i wyprowadził Brązowych na prowadzenie, po czym wykonał efektowną „cieszynkę”.

 

W 73. minucie w bardzo groźnej sytuacji pod bramką Garbarni zimną krew zachował Przesławski, wybijając piłkę z linii. W 74. minucie po podaniu Kozioła „Przesław” strzelił nad poprzeczką. Za chwilę zza linii pola karnego przymierzył Kozioł, obronił Pędziałek.

 

W 78. minucie Marczyk wrzucił piłkę z autu do Kozioła, który przytomnie zagrał w pole karne do Pawła Pasionka. Ten w obrębie szesnastki wyprowadził w pole jednego z obrońców i będąc już sam na sam z Pędziałkiem zamarkował strzał. Bramkarz gospodarzy - leżąc już na ziemi - mógł tylko obserwować, jak „Pasion” spokojnie kieruje piłkę do pustej bramki…

 

Drugi stracony gol całkowicie zdeprymował gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry przed szansami stawali Garbarze, kolejno: Kozioł, Ciesielski i Waś (przewrotką), ale nie zmienili ostatecznego rezultatu.

 

Kolejne spotkanie juniorzy starsi Garbarni rozegrają na własnym stadionie w środę 9 września o godzinie 16:00, a ich rywalem będzie AS Progres Kraków.

 

Zdjęcia z meczu Pana Tomasza Brysia dostępne tutaj:

 

 

 

Czytaj także:

 

>>>3 koejka: Garbarnia - Termalika-Brukbet Nieciecza 2:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>2 kolejka: Dalin Myślenice - Garbarnia 0:5 (0:2)<<<

 

>>>1 kolejka: Garbarnia - Unia Tarnów 7:1 (3:0)<<<

 

 

 

 Galerie zdjęć

Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni