MLJS: SMS - GARBARNIA 1:3 (1:1) - zdjęcia

MLJM: LIMANOVIA - GARBARNIA 1:1 (1:0) - zdjęcia

 

=======================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW STARSZYCH

KURCZAK ZGRILLOWAŁ SMS

 

 

  

 

MKS SMS Kraków - GARBARNIA 1:3 (1:1)

1-0 Piotr Lach 28 (karny)

1-1 Piotr Apostolski 32

1-2 Piotr Apostolski 50

1-3 Jakub Kozioł 65.

 

Sylwia Biernat oraz Sławomir Radwański i Marcin Mieszczak (KS Kraków).

Eryk Sarzyński, Mateusz Michoń - Dominik Gaudyn.

 

SMS: Damian Lada - Maciej Zięcik, Marcin Myjkowski, Piotr Lach , Paweł Czech, Szymon Jochymek, Eryk Sarzyński , Oliwier Górecki, Michał Grzesicki, Maksymilian Brzana, Mateusz Michoń (75 Antoni Mielecki).

 

GARBARNIA: Piotr Syrek - Paweł Pasionek, Adam Tomaszewski, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk - Dominik Gaudyn , Wojciech Głuchaczka (40 Wojciech Waś), Marcin Szczurek (85 Jakub Mróz), Mateusz Przesławski (46 Mikołaj Pyś) - Jakub Kozioł (67 Rafał Witaszyk), Piotr Apostolski (88 Mateusz Kowalski).

 

 

23.04.2016 (AB)

Juniorzy Garbarni pokonali w wyjazdowej potyczce krakowski SMS, z nawiązką rewanżując się rywalom za jesienną porażkę 1-2 na własnym boisku. Najjaśniejszą postacią w drużynie trenera Roberta Włodarza był dzisiaj Dominik Gaudyn, którego akcje dały kolegom sygnał do walki o zwycięstwo. Zachowując odpowiednie proporcje można powiedzieć, że "Kurczak" zgrillował SMS.

 

Oczywiście nie zrobił tego sam, ale biorąc pod uwagę, że garbarze nie najlepiej weszli w mecz, to właśnie akcje Gaudyna przebudziły jego kolegów.

 

Już w 8. minucie do rzuconego na skrzydło przez Wojciecha Głuchaczkę podania jak sprinter wystartował Gaudyn, dogonił w narożniku boiska straconą wydawałoby się juz piłkę i posłał ją w pole karne, ale Piotrowi Apostolskiemu nie udało się jej tam opanować. W 14. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła na 30 metr pod nogi Marcina Szczurka, który wypalił z woleja i tylko robinsonada Damiana Lady uchroniła SMS od utraty gola. Po rzucie rożnym wykonanym przez Jakuba Kozioła Jan Przybyszewski główkował nad poprzeczką.

 

W 15. minucie przed szansą stanęli gospodarze, Oliwier Górecki po dryblingu strzelił z narożnika pola karnego tuż obok słupka. W 26. minucie po rzucie rożnym minął się z piłką Piotr Syrek, a Piotrowi Lachowi zabrakło milimetrów do sięgnięcia futbolówki głową. W 28. minucie Mateusz Przesławski "zahaczył" w polu karnym Michała Grzesickiego, a ewidentne "wapno" na gola zamienił Lach. Syrek wprawdzie wyczuł jego intencje, ale strzał był bardzo precyzyjny.

 

W 30. minucie Adam Tomaszewski podał do Przesławskiego, ten zgrał głową do Kozioła, którego ryzykownym wślizgiem na 25 metrze wytrącił z równowagi bramkarz SMS. Mimo, ze Kozioł utrzymał się przy piłce, to już w szesnastce stracił ją na rzecz jednego z obrońców gospodarzy.

 

Garbarnia wyrównała w 32. minucie po świetnym rajdzie na prawej flance i dośrodkowaniu Gaudyna, które  z zimną krwią skonsumował Apostolski.

 

W 43. minucie Mateusz Michoń z linii bocznej pola karnego strzelił nad poprzeczką.

 

Pięć minut po przerwie Kozioł posłał podanie przez całą szerokość boiska do Gaudyna, z próby strzału "Kurczaka" wyszło podanie do Apostolskiego, który z bliska wpakował piłkę do bramki.

 

W 55. minucie Wojciech Waś uruchomił na lewej flance Mikołaja Pysia, który na własnej połowie uwolnił się spod opieki jednego z juniorów SMS i przeprowadził rajd pod linię końcową, wycofał piłkę do Apostolskiego, a ten strzałem bez przyjęcia posłał ją obok słupka. To była kapitalna akcja Garbarni.

 

W 57. minucie Apostolski zagrał do Szczurka, ten posłał podanie na prawe skrzydło do Gaudyna, po którego dośrodkowaniu nie sięgnął piłki w polu karnym Waś. W 64. minucie po podaniu Pawła Pasionka w sytuacji oko w oko z bramkarzem znalazł się Gaudyn, ale Lada sparował piłkę na korner.

 

Po rzucie rożnym zawodnicy Garbarni przerwali kontratak gospodarzy na 16 metrze, piłka trafiła pod nogi Kozioła, który bez problemu umieścił ją w bramce. Gospodarze reklamowali ofsajd, ale na ich nieszczęście linię spalonego złamał Eryk Sarzyński i gol musiał zostać uznany.

 

Podopieczni trenera Roberta Włodarza, którzy po przerwie dyktowali warunki gry, mieli jeszcze okazję do podwyższenia wyniku w 85. minucie, ale Apostolski nie wykorzystał podania Pasionka.

 

Zdjęcia Pana Pawła Apostolskiego:

 

 

=======================================================

 

MAŁOPOLSKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

PODZIAŁ PUNKTÓW W LIMANOWEJ

 

 

   

 

LIMANOVIA - GARBARNIA 1:1 (1:0)

1-0 Dawid Mrożek 34

1-1 Dawid Kałuża 77 (głową).

 

Robert Jopek oraz Michał Rajski i Kamil Zalewski (KS Nowy Sącz).

Aleksander Strzeboński, Jan Jędrzejowski, Marcin Kołton, Bartosz Baran (wszyscy Garbarnia).

 

LIMANOVIA: Karol Pietrzak - Bartosz Tomczuk, Kacper Skrzatek, Kacper Gąsiorek, Mariusz Liptak, Rafał Sułkowski (75 Karol Postrożny), Andrzej Mrożek (63 Szymon Majeran), Maciej Krzyżak (79 Piotr Sochacki), Dawid Hojda, Łukasz Nawalaniec, Dawid Mrożek .

 

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Jan Jędrzejowski , Kamil Trojan, Dawid Kałuża , Grzegorz Kutrzeba (70 Kamil Ignyś) - Kamil Antkiewicz (75 Artur Lechowicz), Bartosz Stoch (41 Aleksander Strzeboński ), Marcin Kołton , Filip Małczęć (41 Patryk Paczka) - Bartosz Baran , Marcin Buda.

 

 

23.04.2016 (AB, KT)

Juniorzy młodsi Garbarni na trzy minuty przed końcem spotkania w Limanowej uratowali remis, choć z przebiegu gry i ilości dogodnych okazji powinni schodzić z boiska jako zwycięzcy. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że jeśli meczu nie da się wygrać, to należałoby go chociaż zremisować. W tej materii podopieczni trenera Stanisława Śliwy sukces osiągnęli, ale wciąż są dalecy od utrzymania w Małopolskiej Lidze.

 

W 1. minucie po kornerze próbował zaskoczyć bramkarza Garbarni Kacper Skrzatek, ale Mateusz Buryło był na posterunku. W 9. minucie po dograniu Kamila Antkiewicza Bartosz Baran strzelił obok słupka. W 23. minucie po dośrodkowaniu Marcina Kołtona Marcin Buda znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, Karol Pietrzak odbił piłkę, którą na rzut rożny wyekspediował jeden z obrońców. W 35. minucie Buda ponownie wychodzi na dobrą pozycję, ale naciskany przez obrońcę z kilku metrów posyła piłkę nad poprzeczką. W 36. minucie Buda podał do Barana, ten wypalił w kierunku bramki i tylko piękna parada Pietrzaka sprawiła, że w tej sytuacji gol nie padł.

 

Na minutę przed przerwą gospodarze po jednej ze swoich nielicznych akcji zdobyli prowadzenie. Podanie Łukasza Nawalańca wykorzystał Dawid Mrożek i Limanovia schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką.

 

W 49. minucie na strzał z 20 metrów zdecydował się Baran, jednak Pietrzak stanął na wysokości zadania. W 64. minucie bramkarz Limanovii wygrał pojedynek sam na sam z Kołtonem.

 

W 71. minucie najpierw Maciej Krzyżak, a potem Mrożek strzelają obok słupka. Rzut wolny Mrożka broni Buryło. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Patryka Paczki obok słupka główkuje Buda.

 

W 77. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Kołtona najwyżej w polu karnym wyskoczył Dawid Kałuża i głową skierował piłkę do bramki.

 

Czytaj także:

 

>>>MLJS: Garbarnia - Trzebinia 9:0 (4:0), MLJM: Garbarnia - Progres 0:3 (0:1)<<<

 

>>>MLJS: AS Progres - Garbarnia 1:3 (0:1), MLJM: Cracovia - Garbarnia 3:1 (2:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Soła Oświęcim 7:0 (1:0), MLJM: Garbarnia - Termalika/Brukbet Nieciecza 4:1 (0:1) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Termalika/Brukbet Nieciecza 0:2 (0:2), MLJM: Garbarnia - Biegoniczanka Nowy Sącz 2:0 (0:0) - zdjęcia<<<

 

>>>MLJS: Garbarnia - Dalin 1:2 (0:1), MLJM: Sandecja - Garbarnia 5:2 (2:1)<<<

 

>>>MLJS: Unia Tarnów - Garbarnia 2:3 (2:1), MLJM: AP Profi - Garbarnia 3:1 (2:0)<<<

 

Zdjęcia z meczu przygotował dla Państwa (AYI):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galerie zdjęć

PARTNER KLUBU
Sponsor I Drużyny
Sponsor II Drużyny
partner relacji video
Sponsor najmłodszych piłkarzy
Partnerzy medialni